Ārstu un politiķu diskusija: CPV vakcīna un zēnu diskriminācija Latvijā

Ceturtdien, 16. februārī, no plkst. 10.00 līdz 11.00 notiks diskusija: “CPV vakcīna un zēnu diskriminācija Latvijā”. Tiešsaistes diskusiju rīko vecāku organizācija “Mammamuntetiem.lv”, un tajā piedalīsies ārsti un politikas veidotāji. Ārsti un ārstu asociācijas pauž kategorisku nostāju: nav atbalstāma situācija, kur pie vienādas saslimšanas draudiem vienam dzimumam valsts vakcīnu apmaksā, bet otram ne.
Šobrīd ir neatbilstoša, netaisnīga un diskriminējoša valsts finanšu līdzekļu sadale meiteņu un zēnu vakcinācijai pret CPV, kas abiem dzimumiem var izraisīt saslimšanu ar dažādiem ļaundabīgu audzēju veidiem.

FOTO: Publicitātes foto

Šobrīd ir neatbilstoša, netaisnīga un diskriminējoša valsts finanšu līdzekļu sadale meiteņu un zēnu vakcinācijai pret CPV, kas abiem dzimumiem var izraisīt saslimšanu ar dažādiem ļaundabīgu audzēju veidiem.

Diskusijas mērķis ir pārskatīt lēmumu par valsts apmaksātas vakcinācijas pret cilvēka papilomas vīrusu (CPV) nodrošināšanu meitenēm vecumposmā no 12 līdz 17 gadiem un zēniem tikai vecumposmā no 12-14 gadiem.

 

Kā medijus iepriekš informējusi Imunizācijas valsts padome, šobrīd ir neatbilstoša, netaisnīga un diskriminējoša valsts finanšu līdzekļu sadale meiteņu un zēnu vakcinācijai pret CPV, kas abiem dzimumiem var izraisīt saslimšanu ar dažādiem ļaundabīgu audzēju veidiem. 

 

IVP paudusi kategorisku nostāju: nav atbalstāma situācija, kur pie vienādas saslimšanas draudiem vienam dzimumam valsts vakcīnu apmaksā, bet otram ne.

 

Diskusijā piedalīsies ārsti un nozares asociāciju pārstāvji: 

Reklāma
Reklāma
  • Imunizācijas valsts padomes priekšsēdētāja, profesore Dace Zavadska,
  • Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijas valdes loceklis Ainis Dzalbs,
  • ārste ginekoloģe, dzemdību speciāliste un Latvijas Ginekologu un dzemdību speciālistu asociācijas vadītāja Vija Veisa,
  • ķirurgs onkologs, Latvijas Onkologu asociācijas valdes loceklis, Latvijas ķirurgu asociācijas un Eiropas Koloproktoloģijas biedrības biedrs Guntis Ancāns un citi.

Sarunā aicināti piedalīties pārstāvji no Veselības ministrijas, Finanšu ministrijas, Nacionālā veselības dienesta un Slimību kontroles un profilakses centra. Diskusiju moderēs vecāku organizācijas “Mammamuntetiem.lv” vadītāja, Imunizācijas valsts padomes locekle Inga Akmentiņa-Smildziņa.

 

Ārstu un politikas veidotāju diskusija “CPV vakcīna un zēnu diskriminācija Latvijā” tiešsaistē būs skatāma ģimenes portālā “Mammamuntetiem.lv” un portāla Facebook lapā, kā arī ziņu portālā “Jauns.lv”.

 

Diskusija “CPV vakcīna” ir sagatavota ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par diskusijas saturu atbild vecāku organizācija “Mammamuntetiem.lv”.

Saistītie raksti