Tagad daudzbērnu ģimenēm un citiem aizsargātajiem lietotājiem atlaides elektrībai arī pie Enefit

No 2023.gada janvāra Enefit pievienojies aizsargāto lietotāju valsts atbalsta programmai, kļūstot par vienu no trijiem elektroenerģijas tirgotājiem Latvijā, kas izstrādājis informācijas tehnoloģiju rīku, ar kura palīdzību iespējams nodrošināt valsts piešķirto atlaidi aizsargātajiem lietotājiem.
Ir vairākas iedzīvotāju grupas, kam pienākas atlaide elektroenerģijai.

FOTO: Shutterstock.com

Ir vairākas iedzīvotāju grupas, kam pienākas atlaide elektroenerģijai.

Rūpējoties par ikviena Enefit lietotāja ērtībām, izstrādāts atlaižu administrēšanas rīks, kas tagad arī daudzbērnu ģimenēm, trūcīgām vai maznodrošinātām personām, ģimenēm, kuru aprūpē ir bērns ar invaliditāti un personām ar I invaliditātes grupu vai tās aizgādnim dod iespēju saņemt valsts atlaidi elektroenerģijai. Informācijas tehnoloģiju rīks savieno Enefit klientu sistēmu ar Būvniecības valsts kontroles biroja (BVKB) informācijas sistēmu, kas apstrādā saņemtos datus un nosaka, kuri no klientiem ir aizsargātie lietotāji.

 

“Jau pirms trīs gadiem, kad uzsākām mājsaimniecību segmenta klientu apkalpošanu, Enefit prioritāte bija apkalpot ikvienu Latvijas iedzīvotāju. Šogad, Enefit mājsaimniecību portfelis tuvojas 100 000 lietotājiem un aizsargāto lietotāju apkalpošana ir nākamais solis Enefit attīstībā, sniedzot atbalstu sabiedrības vismazāk aizsargāto grupu interesēm,“ saka Enefit valdes loceklis un privātpersonu segmenta vadītājs Mārtiņš Vancāns.

 

Aizsargātā lietotāja atlaides saņemšanas process ir automatizēts. 

Visiem esošajiem Enefit aizsargātajiem lietotājiem atlaide automātiski stājas spēkā no 2023.gada janvāra un tā tiks iekļauta februāra rēķinā. 

Jaunajiem lietotājiem atlaide stāsies spēkā no līguma sākuma datuma.

 

Reklāma
Reklāma

Atzīmējot pievienošanos aizsargāto lietotāju apkalpošanas programmai, Enefit sarūpējis arī īpašu elektrības piedāvājumu jaunajiem lietotājiem. Izmantojot kodu AIZSARGATAIS, iespēja saņemt elektroenerģiju par vēl izdevīgāku cenu – fiksētā elektroenerģijas cena samazināta uz 0,2590 EUR/ kWh; Energoneatkarība uz 0,2190 EUR/ kWh. Piedāvājums spēkā līdz 20.februārim.

 

Lai saņemtu informāciju par sev piešķirto aizsargātā lietotāja statusu un elektrības līguma numuru, uz kuru attiecināts maksājuma samazinājums, iedzīvotāji ir aicināti apmeklēt portāla www.latvija.lv e-pakalpojumu “Aizsargātā lietotāja statusa noteikšana”.

 

Enefit nodrošina valsts piešķirto ikmēneša elektroenerģijas atlaidi aizsargāto lietotāju grupām:  daudzbērnu ģimenēm – 20 eiro, trūcīgām vai maznodrošinātām personām – 15 eiro, ģimenēm, kuru aprūpē ir bērns ar invaliditāti – 15 eiro un personām ar I invaliditātes grupu vai tās aizgādnim – 15 eiro apmērā. Atlaide attiecas uz patērēto elektroenerģiju un sadales sistēmas pakalpojumu. Atlaides šādā apmērā ir spēkā līdz šī gada 30.aprīlim un par izmaiņām atlaides apmērā un papildus jautājumiem iespējams uzzināt BVKB mājaslapā: www.bvkb.gov.lv

Saistītie raksti