Izglītības iestādē konstatēti 18 nepilngadīgo pārkāpumi par tabakas izstrādājumu glabāšanu

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkņa Kārtības policijas nodaļas amatpersonas sadarbībā ar Valsts policijas Kinologu nodaļas Kurzemes grupas kinologiem un dienesta suņiem Marko, Yaro un Enzo, veica profilaktisko pasākumu vienā izglītības iestādē Liepājā ar mērķi pārbaudīt, vai nenotiek nelikumīga narkotisko vielu aprite – lietošana, glabāšana un realizācija.
Policijas dienesta suņi.

FOTO: Publicitātes foto

Policijas dienesta suņi.

Pamatojoties uz izglītības iestādes saņemto pieteikumu, vakar, 9.janvārī likumsargi, veicot pārbaudes deviņās mācību telpās izglītības iestādē, konstatēja 18 pārkāpumus. Galvenokārt uz nepilngadīgajiem jauniešiem norādīja dienesta suņi, taču daži no jauniešiem, ieraugot to, ka likumsargi veic pārbaudes, elektroniskās cigaretes izsniedza labprātīgi. 

 

Kopumā pie nepilngadīgām personām tik atrastas elektroniskās cigaretes un to uzpildes šķidrumi, un divas cigarešu paciņas. Valsts policijā ir uzsākti 18 administratīvo pārkāpumu procesi par tabakas izstrādājumu un elektronisko smēķēšanas ierīču vai to uzpildes tvertņu glabāšanu, ja to izdarījis bērns. 

Saskaņā ar Bērnu tiesību aizsardzības likumu, par šādu pārkāpumu piemēro brīdinājumu vai naudas sodu līdz 15 eiro. 

 

Reklāma
Reklāma

Atgādinām, ka, saskaņā ar Bērnu tiesību aizsardzības likumu, bērns nedrīkst smēķēt, lietot bezdūmu tabakas izstrādājumus, glabāt tabakas izstrādājumus, augu smēķēšanas produktus, elektroniskās smēķēšanas ierīces un to uzpildes tvertnes, kā arī glabāt un lietot alkoholiskos un enerģijas dzērienus. 

 

Lai novērstu atkarību izraisošo vielu apriti, šādas pārbaudes notika iepriekš un, pēc izglītības iestāžu pieteikumiem, notiks arī turpmāk.

Saistītie raksti