Cik mēnesī “uz rokas” jāpelna pilnvērtīgai dzīvei Latvijā?

Latvijā vairākums (91 %) aptaujāto cilvēku vecumā no 18 līdz 39 gadiem atzīst, ka pilnvērtīgai dzīvei Latvijā viņiem vajadzētu pelnīt virs 1000 eiro mēnesī “uz rokas”, secināts “Evolution Latvia” jauniešu darba tirgus indeksa “Jaunatne. Darbs. Vide” ietvaros veiktajā pētījumā.
Sabiedrības viedokli caurstrāvo vēlme pēc stabilitātes un noteiktības par materiālo labklājību.

FOTO: Shutterstock.com

Sabiedrības viedokli caurstrāvo vēlme pēc stabilitātes un noteiktības par materiālo labklājību.

Saskaņā ar pētījuma datiem trešdaļai (33 %) iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 39 gadiem pilnvērtīgai dzīvei Latvijā būtu nepieciešami no 1501 eiro līdz 2000 eiro mēnesī “uz rokas”, kas ir arī visizplatītākā atbilde. 

 

“Ar valstī vidējo algu – 977 eiro pēc nodokļu nomaksas – pilnvērtīgai dzīvei Latvijā pietiktu vien katram desmitajam (9 %) respondentam. 

Vairākums jaunu cilvēku izjūt vajadzību pēc ievērojami augstākiem ienākumiem, lielākoties virs 1500 eiro neto mēnesī. Tādējādi varam redzēt, ka sabiedrības viedokli caurstrāvo vēlme pēc stabilitātes un noteiktības par materiālo labklājību,” skaidro uzņēmuma “Evolution Latvia” Baltijas un Rumānijas personāla pārvaldes vadītāja Sanita Kļaviņa.

 

Otra populārākā atbilde liecina, ka aptuveni katram ceturtajam (23 %) respondentam vajadzētu pelnīt virs 1000 eiro, bet ne vairāk par 1500 eiro mēnesī “uz rokas”. Tad seko teju piektdaļa (18 %) aptaujāto iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 39 gadiem, kuri norāda uz vajadzību pelnīt virs 2000 eiro, nepārsniedzot 2500 eiro. Tikmēr katrs desmitais uzskata, ka mēnesī “uz rokas” vajadzētu saņemt virs 2500 eiro, bet ne vairāk par 3000 eiro. Tikpat liels īpatsvars atzīst, ka viņiem nepieciešami vairāk nekā 3000 eiro.

 

Reklāma
Reklāma

“Līdz 2025. gadam Z paaudze veidos teju ceturto daļu no kopējā pasaules darbaspēka. Nākotne gulstas uz Z un Y paaudzes pleciem, kas radikāli izmainīs organizāciju kultūras un darba vidi. Ņemot vērā mūsu pieredzi, veidojot aptuveni 3000 jaunu cilvēku karjeru, varam pārliecinoši apgalvot – viņi apzinās, ka talanti izvēlas uzņēmumus, nevis otrādi. Tiesa, nereti uzņēmumi ignorē šo faktu, jo katrs trešais (32 %) aptaujātais cilvēks darbavietā nejūtas taisnīgi atalgots un novērtēts,” uzsver Kļaviņa.

 

Vienlaikus pētījumā ir redzama vienmērīga korelācija, jo pārsvarā iedzīvotāji ar zemākiem ienākumiem norāda uz vajadzību pilnvērtīgai dzīvei Latvijā “uz rokas” pelnīt līdz 1500 eiro. Personas ar ienākumiem virs 750 eiro mēnesī apgalvo, ka nepieciešamā summa ir no 1501 eiro un vairāk. 

 

No portāla www.jauns.lv.

Saistītie raksti