Rīgā ar svētku gājienu un festivālu krāšņi atzīmēta Tēva diena

11. septembrī Rīgā ar devīto Tēva dienas gājienu un festivālu atzīmēta Tēva diena, kas tika veltīta tētiem Latvijā un Ukrainā. Svētku gājiens, ko no Brīvības pieminekļa rīko vecāku organizācija “Mammamuntetiem.lv” un tradicionālais Tēva dienas festivāls Vērmanes dārzā visas dienas garumā pulcēja vairāk nekā 10 000 apmeklētāju.
Svētku gājiens, ko no Brīvības pieminekļa rīko vecāku organizācija “Mammamuntetiem.lv” un tradicionālais Tēva dienas festivāls Vērmanes dārzā visas dienas garumā pulcēja vairāk nekā 10 000 apmeklētāju.

FOTO: Publicitātes foto

Svētku gājiens, ko no Brīvības pieminekļa rīko vecāku organizācija “Mammamuntetiem.lv” un tradicionālais Tēva dienas festivāls Vērmanes dārzā visas dienas garumā pulcēja vairāk nekā 10 000 apmeklētāju.

Pirms Tēva dienas gājiena tika uzņemta kopbilde ūsu formā no putna lidojuma. Tēva dienas gājiena priekšgalā muzicēja LR Zemessardzes orķestris, tā vidusposmā priecīgu dzirksti gājējiem piešķīla perkusionists Nils Īle ar ģimeni un savas studijas perkusionistiem.

Tēva dienas festivālu atklāja Rīgas pilsētas priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis un Ukrainas vēstnieks Latvijā Oleksandrs Miščenko, uzsverot tētu nozīmīgo lomu ģimenēs un cerot uz ukraiņu bērnu drīzu satikšanos ar saviem tētiem. 

 

Vecāku organizācijas "Mammāmuntētiem.lv" vadītāja Inga Akmentiņa-Smildziņa ar prieku uzrunāja apmeklētājus: "Ģimeņu iemīļotais Tēva dienas gājiens un festivāls ir atgriezties ar pilnu jaudu! 

Koncertā uzstājās LR Zemessardzes orķestris. Pasākumu vadīja Māris Grigalis un “Mammamuntetiem.lv” vadītāja Inga Akmentiņa-Smildziņa.

 

Šogad vēlamies pateikties tētiem par kopā būšanu, tāpat kopīgi sakām paldies tētiem Ukrainā, kuri cīnās par visu mūsu brīvību." Festivāla apmeklētājiem bija iespēja izveidot savu video sveicienu tētiem Ukrainā biedrības "Tavi draugi" teltī, kā arī nogaršot tradicionālos ukraiņu ēdienus "Boršča" kafejnīcā pie ukrainietēm.

 

Tēva dienas koncertā uzstājās Miks Dukurs.

 

Tēva dienas festivāla ietvaros Vērmanes dārzā uz lielās skatuves uzstājās Katō, Miks Dukurs, radošā apvienība “Pasaku nams”, “Tutas lietas” – bērnus iepriecināja ukraiņu Tuta, kā arī Nils Īle ar ģimeni un savas studijas perkusionistiem. Skatuves programmu vadīja Māris Grigalis un Inga Akmentiņa-Smildziņa kopā ar bērniem.

 

Šogad Tēva dienas gājiens un festivāls bija veltīts tētiem Latvijā un Ukrainā, tāpēc koncertā uzstājās Ukraiņu Tuta ar lapsiņu.

 

Parka teritorijā kā lieli, tā mazi visas dienas garumā iesaistījās vismaz 30 visdažādākajās atrakcijās, radošajās darbnīcās un sporta aktivitātēs – “Akvile” pudeļu atrakcijā, “Livol Kids” cirka spēlē, “Adventica” piepūšamajās atrakcijās, izbaudīja brīvo kritienu no četru metru augstuma un “Silvanols aktīvs dabā!” aktivitātē. 

 

Brīvo kritienu no 4m augstuma piedzīvoja arī Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis.

 

Reklāma
Reklāma

“Brain Games” bija parūpējušies par īpašu spēļu zonu, tāpat sporta skola Stars un futbola klubs “Super nova” izklaidēja ar sportiskām aktivitātēm. Apmeklētājiem bija pieejams galda hokejs, “Actimel” imūnspēles, “Depo” raķešu darbnīca un “Laboratorium.lv” eksperimentu darbnīca. 

 

Tēva dienā uzstājās arī dziedātāja Katō.

 

Rīgas pašvaldības policija aicināja izzināt drošu pilsētu un aprunāties par atbildību, “Ziedoņa klase” piedāvāja izlaušanās spēli, un Nila Īles mūzikas studija iepazīstināja ar bungu spēli. Festivāla apmeklētāji varēja apskatīt ugunsdzēsēju specializēto automašīnu, bet mazākie pasākuma apmeklētāji – atvilkt elpu atpūtas teltī kopā ar “Friso”, “Nuk”, “Bubchen” un “Yogi".

 

Tēva dienas gājienā devās arī dažādu multfilmu tēli no radošās apvienības “Pasaku nams”.

 

Par piemiņu no Tēva dienas festivāla tētiem bija iespēja dāvanā saņemt ozola stādus no Latvijas valsts mežiem. Šogad kociņi ir simboliski miera ozoli, kur smelties un domāt par mieru pasaulē un sevī. Kā liecina lielā interese, ozoliņi laidīs saknes dažādās Latvijas pilsētās un novados.

 

“Mammamuntetiem.lv” ir ieviesis Tēva dienas tradīciju - ģimenēm dāvināt ozolu stādus no Latvijas Valsts mežiem.

 

"Šogad Tēva dienas gājiena un festivāla dalībnieku aktivitāte apliecina, ka tradīciju ir svarīgi turpināt, domājot par ģimeņu spēku un visiem tētiem, vectēviem, kā arī topošajiem tētiem. Par piemiņu no Tēva dienas festivāla tētiem bija iespēja dāvanā saņemt ozola stādus no Latvijas valsts mežiem. Šogad kociņi ir simboliski miera ozoli, kur smelties un domāt par mieru pasaulē un sevī. Kā liecina lielā interese, ozoliņi laidīs saknes dažādās Latvijas pilsētās un novados. Katra diena un laiks, ko tēti pavada ar bērniem ir Tēva diena un tik ļoti būtiska pieredze," saka Inga Akmentiņa-Smildziņa.

 

Pasākumu atbalsta Rīgas dome un Sabiedrības integrācijas fonds. Festivāla oficiālā tīmekļvietne: www.tevadiena.lv, kur pieejama festivāla foto galerija un video apskats. 

 


Par Latvijas vecāku organizāciju “Mammamuntetiem.lv”

Latvijas vecāku organizācija “Mammamuntetiem.lv” ir sociālais uzņēmējs, kura galvenā darbība saistīta ar vecāku informēšanu, izglītošanu un vecāku interešu pārstāvniecību. Būtiska organizācijas darbības joma ir ģimenes vērtības stiprinošu pasākumu un kampaņu organizēšana. Kā viena no “Mammamuntetiem.lv” prioritātēm ir Tēva dienas popularizēšana ar mērķi sekmēt tēva un bērna brīvā laika pavadīšanu kopā, kā arī sabiedrībā aktualizēt tematu par tēva nozīmi bērna dzīvē. Organizācija šogad jau devīto reizi organizē Tēva dienas gājienu un festivālu, kas norisinājās 11. septembrī Vērmanes dārzā. 
 

Saistītie raksti