Ogres novadā atklāj cilvēktirdzniecības gadījumu

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Ogres iecirkņa policisti aizdomās par cilvēktirdzniecību organizētā grupā aizturējuši trīs personas. Šīs personas vairāku mēnešu garumā bija izmantojušas iedzīvošanās nolūkā kādu sievieti, kas nodarbojās ar prostitūciju.
Valsts policija aicina aplūkot 1966. gadā dzimušās Valijas Reines fotogrāfiju un atsaukties ikvienu, kurš ir cietis no viņas iespējamām noziedzīgām darbībām!

FOTO: No Valsts policijas rīcībā esošajiem materiāliem.

Valsts policija aicina aplūkot 1966. gadā dzimušās Valijas Reines fotogrāfiju un atsaukties ikvienu, kurš ir cietis no viņas iespējamām noziedzīgām darbībām!

Šobrīd Valsts policijā tiek izmeklēts arī cits kriminālprocess pret minētās noziedzīgās grupas iespējamo organizatori – 1966. gadā dzimušo Valiju Reini saistībā ar krāpšanu lielā apmērā, kas izdarīta pret trīs personām. Iespējams, cietušo skaits ir vēl lielāks, tāpēc Valsts policija aicina aplūkot sievietes fotogrāfiju un atsaukties ikvienu, kurš cietis no viņas iespējamām noziedzīgajām darbībām!

 

Šā gada 2. jūnijā iepriekš uzsākta kriminālprocesa ietvaros Ogres iecirkņa likumsargi aizdomās par cilvēktirdzniecību, ja tā izdarīta personu grupā, aizturēja nozieguma iespējamo organizatori – 1966. gadā dzimušu sievieti, kas šajā noziedzīgajā grupā darbojusies kā sutenere. Tāpat tika aizturēts 1999. gadā dzimis vīrietis, līdzdalībnieks. Savukārt dienu vēlāk policisti aizturēja trešo organizētās grupas dalībnieci – 1986. gadā dzimušu sievieti.

Izmeklēšanas laikā iegūtā informācija liecina, ka organizatore, psiholoģiski ietekmējot, ar maldiem un viltu iesaistījusi cietušo seksuālu pakalpojumu sniegšanā par samaksu. 

Cietusī tika maldināta par finansiālu labumu saņemšanu nākotnē. Tajā pašā laikā cietusī bijusi spiesta atdot visu nopelnīto naudu organizatorei. Cietusī sieviete dzīvojusi izīrētā dzīvoklī kopā ar nozieguma organizatori un līdzdalībnieku. Kā arī izmeklēšanas laikā iegūtā informācija liecina, ka viņai atņemta pase, un viņa ietekmēta arī fiziski.

 

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 154.1 panta trešās daļas – par cilvēku tirdzniecību, ja to izdarījusi organizēta grupa. 

Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku no pieciem līdz 15 gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

1966. gadā dzimušajai iespējamai organizatorei piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums. Savukārt abiem līdzdalībniekiem – policijas uzraudzība.

Reklāma
Reklāma

 

Jāpiemin, ka policija atklāja notikušo, izmeklējot citu noziegumu, ko, iespējams, izdarījusi jau minētā 1966. gadā dzimusī sieviete. Proti, šobrīd Ogres iecirknī tiek izmeklēts kriminālprocess par krāpšanu lielā apmērā. Policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka 1966. gadā dzimusī iespējamā organizatore Valija Reine, iespējams, apkrāpusi vismaz trīs personas. Policijai ir informācija, ka viņa varētu būt apkrāpusi vēl citas personas, iespējams, iesaistot tās nelikumīgās darbībās. Valija Reine varēja uzdoties par prokuratūras darbinieci, kā arī par juristi vārdā Jana.

 

Valsts policija aicina aplūkot 1966. gadā dzimušās Valijas Reines fotogrāfiju un atsaukties ikvienu, kurš ir cietis no viņas iespējamām noziedzīgām darbībām! 

Sazināties ar policiju iespējams, zvanot pa tālruņa numuru 110 vai 65002402 vai arī rakstot e-pastu: kanc.ogre@riga.vp.gov.lv.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Saistītie raksti