Balti nāca Ziemassvētki... Daudzviet Latvijā uzsnidzis sniegs

Pirmo Ziemassvētku rītā lielu Latvijas daļu klāj kaut neliela sniega kārtiņa un daudzviet valsts centrālajos un austrumu novados turpina snigt, bet vietām līst, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija.

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Piektdien un sestdien Austrumlatvijā sniega sega kļūs vēl nedaudz biezāka, tā veidosies arī daudzviet citviet Latvijā, prognozē sinoptiķi. FOTO: www.pexels.com

Pirmo Ziemassvētku rītā Vidzemes austrumu daļā un Latgales ziemeļu daļā sniega dziļums pieaudzis līdz aptuveni desmit centimetriem, liecina provizoriska informācija no meteoroloģisko novērojumu stacijām.

 

Biezākā sniega sega izveidojusies Vidzemes un Alūksnes augstienē, arī Gulbenes, Balvu un Jēkabpils pusē.

 

Novērojumu stacijās lielākā snigšana fiksēta Gulbenē, kur kopš ceturtdienas pēcpusdienas uzsniguši septiņi centimetri sniega, savukārt Madonā un Jēkabpilī - pieci centimetri. Dagdā sniega segas biezums palielinājies no viena līdz pieciem centimetriem, Rožupē - no trim līdz sešiem centimetriem.

 

Daudz snidzis arī Zemgalē, bet šajā reģionā sniegs straujāk kusis, tādēļ sniega sega ir plānāka vai tās nav. Arī Daugavpilī agrā piektdienas rītā sniegs ir nokusis, tāpat Kurzemē un Vidzemes piekrastē sniega ir maz vai nemaz.

 

Kurzemē daudzviet izklīduši mākoņi. Pūš lēns līdz mērens ziemeļu vējš. Gaisa temperatūra -1..+3 grādi.

Reklāma
Reklāma

 

Rīgā svētku rītā nedaudz līst, sniega nav, gaisa temperatūra +2 grādi un pūš ziemeļu vējš ar ātrumu trīs četri metri sekundē.

 

Piektdien un sestdien Austrumlatvijā sniega sega kļūs vēl nedaudz biezāka, tā veidosies arī daudzviet citviet Latvijā, prognozē sinoptiķi.

 

Avots: Jauns.lv