Iespējami sniegoti svētki Ziemassvētku vakarā

Sākoties Ziemassvētku brīvdienām, 24.decembra rītā visā Latvijā debesis sedz plānāka vai biezāka mākoņu sega un vietām - galvenokārt Vidzemē un Ziemeļkurzemē - nedaudz līst, liecina meteoroloģiskā informācija.

Visi ļoti gaidam sniedziņu. Foto: www.pexels.com

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Visi ļoti gaidam sniedziņu. Foto: www.pexels.com

Gaisa temperatūra +1..+3 grādi, piekrastē saglabājas siltums līdz +5 grādiem. Vietām Latgalē un Vidzemes austrumos uz ceļiem iespējams apledojums. Pūš lēns līdz mērens dienvidu vējš.

Rīgā agrā rītā neliels lietus, dienvidu vējš četri metri sekundē, gaisa temperatūra +3 grādi.

Maksimālā gaisa temperatūra trešdien Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra novērojumu tīklā bija no +1..+2 grādiem valsts austrumos līdz +6,8 grādiem Rucavā.

Augstākā gaisa temperatūra Eiropā 23.decembrī bija +23 grādi Spānijā. Zemākā gaisa temperatūra naktī uz ceturtdienu -18 grādi kalnos Norvēģijā, kā arī -41 grāds Eiropas galējos ziemeļaustrumos Krievijā, un tik liels sals Eiropā šoziem ir pirmoreiz.

Ceturtdien no dienvidrietumiem Latviju šķērsos nokrišņi, galvenokārt gaidāms slapjš sniegs, daudzviet snigs stipri. Visvairāk nokrišņu būs svētvakarā, nakts gaitā to daudzums mazināsies, prognozē sinoptiķi.

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs brīdina, ka vietām valsts centrālajos un austrumu novados sniega segas biezums Ziemassvētku vakarā sasniegs 5-9 centimetrus. Snigšanas laikā redzamība brīžiem pasliktināsies līdz 500-1000 metriem, ceļi būs slideni.

Sagaidāms, ka visvairāk sniega Ziemassvētkos būs joslā no Saldus novada Latvijas dienvidrietumos līdz Alūksnes novadam ziemeļaustrumos. Baltākie Ziemassvētki gaidāmi Zemgalē, izņemot novadus pie Rīgas jūras līča, Vidzemē, izņemot piekrasti un reģiona ziemeļrietumu daļu, kā arī Latgales un Sēlijas ziemeļu daļā.

Reklāma
Reklāma

Kurzemes lielākajā daļā, kā arī Vidzemē un Zemgalē pie Rīgas jūras līča sniega būs maz vai nemaz. Arī daļā Latgales un Sēlijas - galvenokārt Daugavpils pusē - sniegs mīsies ar lietu.

Ziemassvētku vakarā pūtīs lēns līdz mērens austrumu vējš, Rietumlatvijā tas pāries ziemeļu vējā. Gaisa temperatūra būs -1..+3 grādi.

Rīgā Ziemassvētku vakarā ilgstoši snigs slapjš sniegs, gaisa temperatūra būs 0..+1 grāds, neliels austrumu vējš pāries ziemeļaustrumu vējā.

Nokrišņus sagādās ciklons, kas no Polijas ziemeļiem virzīsies uz Latgali un pieņemsies spēkā.

Avots: Jauns.lv

Saistītie raksti