Dailes teātra jumtu sāks apdzīvot trīs bišu saimes

Mēnesī, kad pasaule atzīmē starptautisko bišu dienu, kuras mērķis ir pievērst uzmanību bišu svarīgajai lomai un sarūkošajam skaitam pasaulē, Dailes teātris kolektīvā uzņem trīs daiļas bišu saimes, no kurām katra rūpēsies par skaidra, vienkārša un kaislīga medus gatavošanu.

Ļoti iespējams, ka nākotnē teātra skatītājs kopā ar izrāžu programmiņām varēs iegādāties arī no pesticīdiem brīvu Dailes medu.

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Ļoti iespējams, ka nākotnē teātra skatītājs kopā ar izrāžu programmiņām varēs iegādāties arī no pesticīdiem brīvu Dailes medu.

Bišu stropi tiks izvietoti uz Dailes teātra augstākā līmeņa jumta 11. stāvā, un tos pārraudzīs dravnieks Uģis Mālnieks. Plānots, ka sezonas laikā katra bišu saime varētu ienest vismaz 60 kilogramus augstas kvalitātes medus. Salīdzinoši ar lauku teritorijām, pilsētvide ir brīva no lauksaimniecībā izmantotajiem pesticīdiem. Dailes teātra apkārtne un visa Rīga ir bagāta ar ziedošiem kokiem, tai skaitā liepām un krāšņām puķu dobēm, kur bitēm darboties. 

 

Urbānā biškopība pēdējos gados guvusi popularitāti Eiropas un aizokeāna lielākajās metropolēs. Rīga ir viena no viszaļākajām pilsētām Eiropā, tāpēc Dailes teātris šādi pilsētā ienes vēl vairāk dabas un vienlaicīgi iepriecinās savus skatītājus ar bišu sarūpētajiem produktiem.

 

“Bišu strops ar visiem tajā esošajiem produktiem ir unikāla aptieka. Tajā ir viss, kas nepieciešams vielmaiņas, imunitātes un arī dailes uzlabošanai un stimulēšanai. Piemēram, ziedputekšņi lieliski veicina matu stingrību, stiprina imūno sistēmu. Propoliss ir dabīgā antibiotika,” stāsta biškopis Uģis Mālnieks. 

Kamēr uz Dailes teātra jumtiem notiek ēkas siltināšanas remontdarbi, aprobežojamies ar trim simboliskām bišu saimēm, bet, kad remontdarbi būs pabeigti, plānojam bišu stropu skaitu palielināt. 

Reklāma
Reklāma

“Kamēr uz Dailes teātra jumtiem notiek ēkas siltināšanas remontdarbi, aprobežojamies ar trim simboliskām bišu saimēm, bet, kad remontdarbi būs pabeigti, plānojam bišu stropu skaitu palielināt. Uz Dailes teātra jumtiem ir milzīga platība, kur izvērsties. Ļoti iespējams, ka nākotnē teātra skatītājs kopā ar izrāžu programmiņām varēs iegādāties arī no pesticīdiem brīvu Dailes medu. Katrā ziņā, tuvojas vasara un Dailes bites sāk strādāt,” saka Dailes teātra direktors Juris Žagars. 

 

“Ņemot piemēru no bitēm un iedvesmojoties no visiem zināmā un neapturamā bišu čakluma, Dailes teātris sadzīvo ar šī brīža situāciju, pielāgojoties apstākļiem un turpinot strādāt. Pēc 12. maija sāksim mēģinājumus jaunajiem iestudējumiem: Roberta Aika “Ārsts” Gata Šmita režijā un Justīnes Kļavas "Sidraba šķidrums", kura režisore būs Paula Pļavniece. Dmitrijs Petrenko sāks darbu pie Dankana Makmillana darba “Elpa” iestudējuma, un jau nopietni strādājam pie mūsu seriāla par Dailes teātri” – situāciju apņēmīgi komentē Dailes teātra mākslinieciskais direktors Viesturs Kairišs. 


“Visus šos projektus ir iespējams mēģināt, ievērojot sanitāro protokolu, pie kura patlaban strādā Kultūras ministrijas darba grupa sadarbībā ar Veselības ministriju. Brīdī, kad tiks atļauta cilvēku pulcēšanās līdz 50 cilvēkiem brīvā dabā un, ja SPKC rekomendācijas to pieļaus, būsim gatavi vispirms sākt spēlēt šīs izrādes covid-droši iekārtotā Dailes teātra iekšapgalmā “Dailes dārzs,” piebilst Juris Žagars.