Stila videopadoms: kā nekļūdīties, izvēloties svētku tērpu

Izlaidums, kāzas, kristības – vasarā mūsu dzīvē notiek daudz svarīgu un skaistu svētku. Kā tajos ģērbties, lai justos ne tikai ērti, bet arī svinīgi un pievilcīgi, stāsta modes un izklaides centra „Rīga Plaza” videopadomu stiliste Ieva Ivanova. „Apģērba audums, apavi, aksesuāri, grims un matu sakārtojums – tās ir lietas, par kurām jādomā, lai izskats būtu svinīgs. Trikotāžas audums, grafiskas kleitu apdrukas, zābaki un lielas somas svētku brīžiem tomēr nebūs piemērotas,” rekomendē Ieva.

Viena no šī gada aktualitātēm - 50to gadu silueti!

FOTO: Mārtiņš Garais, http://garais.lv/

Viena no šī gada aktualitātēm - 50to gadu silueti!

 

Skaties videopadomu par svētku tērpu izvēli! 

Atceries par etiķeti!

Pēc etiķetes, svētku diena tiek iedalīta trīs daļās: līdz plkst. 12.00 ir rīts, no 12.00 līdz 17.00 – diena, pēc 17.00 – vakars. Līdz ar to apģērbs ir jāpielāgo ne tikai notikuma vietai un tēmai, bet arī laikam.

  • Kleitas – jo pasākums tuvāk vakaram, jo garākas un greznākas tās drīkst būt.

  • Izlaidumiem un pasākumiem brīvā dabā garās kleitas nebūs īsti piemērotas. Izlaiduma kleitu vai svārku garumam jābūt ap ceļgalu, atkarībā no auguma proporcijām. Auduma un faktūras izvēle ir katra paša ziņā. Jo brīvāks pasākums, jo vienkāršāks audums.

  • Ar rotām līdzīgi – jo tuvāk vakaram, jo greznākas un vērtīgākas.

  • Kurpju papēdis – dienas pasākumos zemāks, bet, tuvojoties vakaram, var izvēlēties augstāku, protams, neaizmirstot par svētku norises vietu. Pasākumā, kas notiek brīvā dabā, piemēram, pļavā, smailu un augstu papēžu kurpes nebūs piemērotas. Tāpat nedrīkst aizmirst arī par zeķbiksēm – tās parasti velk apavos tikai ar slēgtu purngalu.

 

Apvieno sezonas aktualitātes ar klasiku!

  • Platformas kurpju apvienojums ar gaisīgu, no dabīga auduma šūtu kleitu ir ideāls komplekts vasaras saulgriežiem.

  • Lai svinīgais tērps nebūtu jāizmanto tikai vienu reizi, izvēlies to divdaļīgu. Piemēram, grezna auduma tops ar atlasa auduma biksēm vai svārkiem – kādā citā pasākumā tos vari vilkt atsevišķi, tā sev radot pavisam citu koptēlu.

Reklāma
Reklāma

  • Vienkārša piegriezuma kleitu ar aksesuāru palīdzību viegli vari transformēt par izejamu tērpu. Izvēlies krāšņākus aksesuārus un apavus – tā kleita uzreiz iegūs svinīgāku izskatu.

  • Atceries, modes aktualitātes atspoguļojas arī izejamajos tērpos. Šobrīd aktuāli ir visi pasteļtoņi, 50. gadu siluets, zelta un sudraba aksesuāri.

 

Aizvadītajā gadā modes un izklaides centrs „Rīga Plaza” aizsāka tradīciju saviem apmeklētājiem dāvināt izglītojošus un iedvesmojošus stila seminārus par modi – „Stila 3dienas” –, kas notika reizi mēnesī. Turpinot aizsākto, „Rīga Plaza” šogad piedāvā stila videopadomus. Seko tiem līdzi „Youtube.com” kanālā „Mammamuntetiem.lv”.


Par modes un izklaides centru „Rīga Plaza”

„Rīga Plaza” (www.rigaplaza.lv) ir viens no lielākajiem tirdzniecības centriem Latvijā, kas apmeklētājiem atvērts kopš 2009. gada 31. marta. Tirdzniecības centrs ar 49 000 kvadrātmetru lielu tirdzniecības un izklaides vietu platību atrodas pie Salu tilta, Mūkusalas ielā 71. Tajā ir pārstāvēti Eiropā populārākie modes, aksesuāru un skaistumkopšanas zīmoli, tādi kā „Peek&Cloppenburg”, „H&M”, „Zara”, „Reserved”, „Mango”, „Mohito”, „Stradivarius”, „Monton”, „Douglas” u.c. Izklaides iespējas piedāvā kinoteātru tīkls „Multikino” un izklaides centrs visai ģimenei „Fantasy Park”. Modes un izklaides centru pārvalda SIA „CBRE”, kas ir viens no pasaulē lielākajiem uzņēmumiem komercīpašumu pakalpojumu sniegšanas jomā ar vairāk nekā 370 birojiem 64 pasaules valstīs.