Kā jūtas grūtnieces un jaunie vecāki

Seksologa Artura Šulca pārdomas par neiecietīgo, pat negatīvo attieksmi pret grūtniecēm un jaunajām māmiņām sabiedriskajā transportā ir kļuvušas teju par visplašāk komentēto rakstu mammam.lv/tetiem.lv. Problēma sāpīga un, izrādās, aktuālāka, nekā mēs domājām, tāpēc turpinām par to runāt.

Foto: Vadims Straume

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Foto: Vadims Straume

Rīt, 28. janvārī, plkst. 10.00 mēs, mammam.lv/tetiem.lv veidotājas, atkal viesosimies Latvijas Radio 1 raidījumā Kā dzīvot labāk, ko vada Haralds Burkovskis. Šoreiz, lai runātu tieši par šo problēmu — sabiedrības neizpalīdzīgo, dažkārt pat noraidošo attieksmi pret grūtniecēm un jaunajiem vecākiem. Un ne tikai sabiedriskajā transportā, bet it visur — uz ielas, veikalā, pasākumos un citās sabiedriskās vietās.

Ceram, ka, atklāti runājot par šo problēmu, mums kopīgiem spēkiem izdosies mainīt vismaz viena divu cilvēku attieksmi pret mums — topošajiem un jaunajiem vecākiem, kuriem nereti tik ļoti ir vajadzīga apkārtējo palīdzība. Piemēram, lai kāds garāmgājējs nekurnēdams pietur durvis, kad tu ar zīdaini ratiņos centies iespraukties veikalā pēc maizes... 

Tāpēc lūgums Tev — dalies pieredzē, kā Tu jūties (vai juties) grūtnieces vai jaunā tēta/mammas lomā! Ar kādām likstām Tev nācās saskarties? Un noteikti ir bijuši arī kādi jauki brīži!?


 Sindija

un

Reklāma
Reklāma

Inga

, mammam.lv/tetiem.lv