Vai ēst kartupeļus kopā ar gaļu ir kaitīgi slaidajai līnijai? Atbild uztura speciālists

Vairāki Latvijas Televīzijas raidījuma “Pārtikas revidents” skatītāji interesējās par dažādu pārtikas produktu saderību jeb to, ko ar ko kopā labāk ēst un tieši pretēji – neēst. Viena no tradicionālām produktu kombinācijām ir kartupeļi kopā ar gaļu, tāpēc raidījuma komanda meklēja atbildi uz jautājumu, vai šāda maltīte ir veselīga vai tomēr uz šķīvja būtu jābūt kam citam.
Kartupeļi nav neveselīti, tikai tos jāēd pareizi.

FOTO: Shutterstock.com

Kartupeļi nav neveselīti, tikai tos jāēd pareizi.

Sertificēta uztura speciāliste Tatjana Korjagina apstiprina, ka var ēst kartupeļus kopā ar gaļu, taču ir viens būtisks nosacījums, kas jāņem vērā - klāt vēl jāizvēlas svaigo dārzeņu salāti.
 

“Vienu ceturto daļu no šķīvja būtu jāaizņem olbaltumvielu saturošiem produktiem, kas ir gaļa, īpaši putnu gaļa, zivis un citi olbaltumvielu avoti. Vienu ceturto daļu jāaizņem ogļhidrātiem, kas būtu graudi un kartupeļi šajā gadījumā. Un puse no šķīvja ir ar svaigiem dārzeņiem, augļiem un ogām,” uzturšķīvja principu skaidro eksperte.

Tatjana Korjagina arī stāsta, ka, ievērojot šādu šķīvja principu, var ēst katrā maltītē. Vien der atcerēties, ka ne visās ēdienreizēs olbaltumvielu avotam ir jābūt tieši gaļai. To iesaka lietot ne vairāk kā 300 līdz 600 gramus nedēļā.
 

Ja ir vēlme zaudēt kādu lieko kilogramu, tad gan uztura speciāliste iesaka, piemēram, vakariņās ēst tikai olbaltumvielu saturošus produktus, piemēram, gaļu tikai ar salātiem, izvairoties no ogļhidrātiem, kas šajā gadījumā būtu kartupeļi.

Reklāma
Reklāma

 

 

«Pārtikas revidents» ir analītisks raidījums, kas pēta veikalu plauktos un tirgū pieejamās pārtikas izcelsmi, saturu un cenu atšķirību, katru nedēļu īpašu uzmanību veltot kādam produktam, produktu grupai vai produkta sastāvdaļai. Raidījums  LTV 1 ēterā tiek pārraidīts trešdienās plkst. 21.15.