Tikai 15 minūtes dienā! Adatiņas, kas palīdz atgūt mieru un pat novērst migrēnu

FOTO: Publicitātes foto
Pēc adatiņu terapijas ir sajūta, ka gan ķermenis, gan prāts ir atjaunojušies.
Gluži kā pēc garas atpūtas
Atslēgas vārdi ir divi – masāžas paklājiņš! Jā, lai cik neierasti tas šķistu, taču, reiz izmēģināts, šis palīgrīks rada teju vai atkarību, jo pēc adatiņu terapijas ir sajūta, ka gan ķermenis, gan prāts ir atjaunojušies gluži kā pēc kārtīgas un garas nakts atpūtas.
Kā tas iespējams? Jo mūsu ķermenis un prāts ir cieši saistīti, tādēļ viena no efektīvākajām metodēm stresa mazināšanai un līdzsvara atgūšanai ir tieša ietekme uz ķermeni. Masāžas paklājiņš darbojas divos galvenajos virzienos: uzlabo asinsriti un stimulē parasimpātisko nervu sistēmu, kas veicina prāta nomierināšanu. Šie divi aspekti kopā palīdz atjaunot līdzsvaru, mazinot gan muskuļu sasprindzinājumu, gan nervu sistēmas trauksmi.

Kā izmantot masāžas paklājiņu?
Lai iegūtu vēlamo rezultātu, pietiek ar nieka 15 minūtēm atpūtas katru dienu, vienkārši paguļot vai pasēžot uz masāžas paklājiņa. Starp citu, tas ir labs veids, kā atjaunot enerģiju, piemēram, dienas vidū pauzēs starp sapulcēm vai citām intensīva darba slodzēm.
Var izmantot gan masāžas paklājiņu, gan spilvenu vai abus kopā, turklāt šāda terapija var pat palīdzēt novērst galvassāpes. Īpaši tādas, kas saistītas ar muskuļu saspringumu.
Zināšanai
Masāžas paklājiņš un spilvens ir piemēroti lietošanai arī pirmsskolas un skolas vecuma bērniem, ja vien viņi akceptē šādu terapiju.

Vai tas nesāpēs?
Pirmajās lietošanas reizēs masāžas paklājiņi var šķist asāki, taču pie tiem pierod un pat sarod tik ļoti, ka tas kļūst par neatņemamu dienas rituālu.
Zināmākais ir Latvijā ražotais “Pranamat”, un tam ir visai asas ziedlapiņas. Tāpēc, ja ir sākotnēji jūtams izteikts diskomforts, pie tā lietošanas var sevi pieradināt pamazām – sākt ar vienkāršu sēdēšanu, atbalstīšanos pret paklājiņu, likt pie ķermeņa vietām, kuras satrauc vai izraisa diskomfortu. Pieradums veidosies ātri, jo sajūtas pēc tam ir lieliskas.
Vai grūtniecības laikā var lietot?
Esot bērniņa gaidībās, visā garumā masāžas paklājiņu lietot nevajadzētu bez sava uzraugošā ārsta vai vecmātes atļaujas. Mini paklājiņu ķermeņa augšdaļai (lāpstiņu rajonam) un spilvenu – kaklam/sprandam, muskuļu atslābināšanai pie galvaskausa pamatnes, kuru saspringums parasti mēdz izraisīt galvassāpes, gan var lietot bez bažām. Tas palīdzēs atslābināt muskuļus un mazināt iespējamās galvassāpes.
2 bērnu mammas Sigitas pieredze

"Pie sava Pranamat masāžas spilvena tiku pirms apmēram diviem gadiem, kad man to uzdāvināja draudzene. Lai gan man ir ļoti zems sāpju slieksnis un esmu jutīga pret visādām, kā es mēdzu teikt, eksekūcijām, tagad šis adatu spilvens novietots goda vietā manā guļamistabā un ar dažiem izņēmumiem tiek izmantots katru dienu.
Kopš skolas laika man ir migrēna, un atsevišķās reizēs pat izdevies novērst kārtējo lēkmi, kuru jūtu tuvojamies, tikai jāpaspēj tikt līdz savam masāžas spilvenam laikus, kamēr vēl ir tā jocīgā priekšsāpes sajūta, nevis pati sāpe. Taču neatkarīgi no galvassāpju esamības, šo spilvenu lietoju labās pašsajūtas dēļ, ko var iegūt pēc tam. Patiešām daudzkārt bijis tā, ka pēc darbdienas saspringtie muskuļi plecu daļā teju vai spiež nost. Tad ņemu savu spilvenu, atspiežos pret to ar plecu daļu, un – pēc apmēram 10 vai 20 minūtēm vieglums ir atgriezies!
Starp citu, pa šiem pāris gadiem esmu uztrenējusies jau tiktāl, ka dažkārt brīvdienās atļaujos palutināt sevi, paguļot uz sava adatu spilvena pat minītes 40 vai ilgāk. Nu patīk man tā feinā sajūta, ko var dabūt pēc tam – šķiet, asinis sāk riņķot divtik ātri un piekļūst katrai ķermeņa šūniņai, bet tas liek justies ļoti labi. Jo viss organisms apgādāts ar skābekli!"