Vai zini, kāds patiesībā ir Jānis? Personvārda skaidrojums

Pēc Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes datiem Latvijā ir 45 109 Jāņi. Personvārdu nozīmju tulkotājs Gunārs Treimanis norāda, ka Jānis ir vislatviskākais vārds, un tāpēc ir vislielākā Jāņu tipu dažādība. Viņus var iedalīt četros tipos.
Un tomēr Jāņiem ir gan intuīcija, gan izpalīdzētspēja, gan praktiskuma gars, gan fantāzija, kas ikdienu pārvērš svētkos.

FOTO: Shutterstock.com

Un tomēr Jāņiem ir gan intuīcija, gan izpalīdzētspēja, gan praktiskuma gars, gan fantāzija, kas ikdienu pārvērš svētkos.

Pirmais tips – vīrišķīgais Jānis

Iejūtīgs kolēģis, pasakains bērnu tēvs, labs laulāts draugs. Tomēr šis Jānis var izstrādāt tādus gājienus, par kuriem grūti spriest - kāpēc? Vīrišķība izpaužas galantumā pret dāmām. Viņš ciena un mīl savu darbu. Nepļēguro un nedauzās pa svešu ģimeņu labirintiem.

 

Otrais tips – jūtīgais sapņotājs

Piemīt maigums, iekšējā kautrība, bijība pret sievieti. Arī zināma turēšanās savrup. Vai sapņotājs vienmēr ir spējīgs visus vest uz priekšu? Šis Jānis reizēm nobīstas no vilinājuma, stipras kaislības, nobaidās no sevis. Varbūt tās ir tipiskas Jāņa šaubas - vai vispār iespējama miesas un dvēseles tieksmju saskaņa?

 

Trešais tips – baudītājs

Pašapzinīgais un triviālais dzīves tramdītājs, dimdinātājs un arī tukšinieks. To pēdējā laikā saradies ļoti daudz, un par tiem atmiņā iegulst rūgtas mieles.

 

Ceturtais tips – sarežģītības un daudzplākšņainības paraugs

Reklāma
Reklāma

Šis Jānis iziet garu jo garu nobriešanas ceļu. Viņš iesāk ar diezgan naivu artiskumu, bravūru, kā arī nereti ir anarhists - runā visiem pretī, lai tikai nezaudētu individualitāti. Pa līkumotiem ceļiem (draud arī slīdēšana lejup) Jānis sasniedz īstu spēku atraisītību. Protams, ja viņa ceļā rodas tāda sieviete, kura saprot šo mētāšanos no vienas galējības otrā.

 

Piektais tips – mīkstmiesis un “capļaks”

Ārišķīgi teatrāls pozētājs, nelaimes čupiņa ikdienā.

 

Un tomēr Jāņiem ir gan intuīcija, gan izpalīdzētspēja, gan praktiskuma gars, gan fantāzija, kas ikdienu pārvērš svētkos. Visīsākās nakts burvība dzīvē bieži vien savijas ar dziļu traģismu, teikts Treimaņa skaidrojumā, kas publicēts PMLP mājaslapā.

 

Avots: Jauns.lv

Saistītie raksti