Aptauja: 71% iedzīvotāju vismaz reizi ir vīlušies ceļojumā. 5 bezmaksas aplikācijas, lai tā nenotiktu

Aptaujas* dati liecina, ka 71% Latvijas iedzīvotāju ir vīlušies ceļojumu ieteikumos par kuriem iedvesma gūta sociālajos medijos, ceļotāju cerībām nesakrītot ar pieredzēto realitāti. Lai vasaras ceļojums sagādātu pēc iespējas pozitīvākas atmiņas, vērts izmantot ekspertu ieteiktās bezmaksas aplikācijas, kas var noderēt ikvienam ceļotājam.
Lai izvairītos no negatīvas pieredzes, svarīgi sekot līdzi sava izvēlētā informācijas avota uzticamībai.

FOTO: Shutterstock.com

Lai izvairītos no negatīvas pieredzes, svarīgi sekot līdzi sava izvēlētā informācijas avota uzticamībai.

Arvien biežāk ceļotāji idejas brīvdienu atpūtai meklē sociālajos medijos, kur plaši pieejami dažādi ceļojumu apskati no visas pasaules. Ceļotāju publicētās fotogrāfijas rosina apmeklēt jaunas apskates vietas, taču, paļaujoties uz citu ieteikumiem, nereti tiek piedzīvots sarūgtinājums.

 

Aptaujā:

  • 54% Latvijas iedzīvotāju norāda, ka, nonākot ceļojuma galamērķī, par kuru iedvesma gūta un informācija ievākta sociālajos tīklos, ir nācies piedzīvot vilšanās mirkļus, līdz ar to ceļotāji cenšas paralēli arī patstāvīgi meklēt vēl papildu informāciju.
  • 17% respondentu atzinuši, ka savās brīvdienās piedzīvojuši pamatīgu vilšanos, jo paļāvušies tikai uz sociālajos medijos pieejamo informāciju.
  • Pozitīva pieredze bijusi 29%, kad sabiedrībā zināmu cilvēku vai  draugu publicētā informācija, plānojot savu ceļojumu, bijusi ļoti noderīga.

 

“Plānojot ceļojumus, cilvēki meklē idejas un ieteikumus gan sociālajos medijos, gan ceļvežos, kartēs un ceļojumu apskatos. Taču, kas attiecas uz sociālajiem medijiem, ir vērtīgi tajos pieejamo informāciju izvērtēt kritiski. Uzmanīgi jānovērtē publicētās fotogrāfijas, jo bieži vien sociālajos tīklos tiek ievietoti maldinoši attēli, kas tiek rūpīgi atlasīti, rediģēti, izmantojot filtrus un citas tehnoloģijas, lai tie izskatītos pēc iespējas pievilcīgāki. 

Maldīga informācija var tikt pasniegta ne vien fotogrāfiju formātā, bet arī ceļojumu apraksta formā, 

tāpēc, lai izvairītos no negatīvas pieredzes, svarīgi sekot līdzi sava izvēlētā informācijas avota uzticamībai," norāda Una Ahuna-Ozola, “Bite” Korporatīvo un sabiedrisko attiecību vadītāja.

Tā kā sociālie mediji arī palielina mūsu kā ceļotāja gaidas, labākais ieteikums informācijas meklēšanā ir dažādot informācijas avotus. Lai vasaras ceļojums sagādātu pēc iespējas pozitīvākas atmiņas, “Bite” eksperti apkopojuši piecas bezmaksas aplikācijas, kas var noderēt ikvienam ceļotājam.

 

# Tripadvisor – saplāno savu ceļojumu! 

Tripadvisor ir noderīga lietotne, kas palīdz plānot ceļojumus, ļaujot izvērtēt viesnīcu piedāvājumu, restorānu ieteikumus un iespaidīgākās apskates vietas un aktivitātes. Lietotne piedāvā lejupielādēt pilsētas ceļvežus un kartes, nodrošinot tiem piekļuvi arī bezsaistes režīmā. Mobilajā lietotnē pieejams arī diskusiju forums, kurā lietotāji no visas pasaules var dalīties savā ceļošanas pieredzē, daloties ar ceļojumu atsauksmēm.

 

Reklāma
Reklāma

# Culture Trip – stāsti iedvesmo!  

Culture Trip ir lietotne, kas piemērota gan ceļojumu plānošanai, gan iedvesmai. Tajā pieejami iedvesmojoši ceļojumu stāsti, videoklipi, unikāli galamērķu ceļveži un vietējo ekspertu ieteikumi. Lietotne piedāvā izveidot savu vēlmju sarakstu, lai izdotos piedzīvot visu kāroto.

 

# With locals – unikāla pieredze ar vietējo ieteikumiem! 

Lietotne piedāvā ceļotājiem uzzināt uzticamu vietējo iedzīvotāju pieredzi, kas ieteiks labākās vietas gan atpūtai, gan ēdiena baudīšanai. Lietotnē ir iespēja apskatīt dažādus videoklipus, sarunāties ar vietējiem iedzīvotājiem, lasīt atsauksmes un izbaudīt unikālas ekskursijas vietējo kompānijā.

 

# Hidden place – izpēti neizpētīto! 

Lietotne būs vērtīgs rīks tiem ceļotājiem, kurus uzrunā mazāk zināmas, noslēpumainas vietas. 

Tajā apkopota informācija, kas nav atrodama zināmākajos ceļvežos un ceļojumu plānos.

 

# Travel Buddy – atrodi ceļojumu biedrus! 

Lietotne apvieno entuziastiskus ceļotājus, kuri ir atvērti dalīties ar saviem ceļošanas izaicinājumiem. Tā ir sociālā platforma, kur ne vien gūt iedvesmu jauniem galamērķiem, bet arī atrast ceļabiedrus savam nākamajam galamērķim.

 

*Aptauju veica “Bite”, sadarbojoties ar pētījumu aģentūru “Norstat Latvija”. Aptauja notika 2022. gada jūlijā, piedaloties 1004 iedzīvotājiem vecumā no 18 līdz 74 gadiem. 

Saistītie raksti