Ģimenēm ar bērniem visdraudzīgāko piļu un muižu TOP

Vasara ir brīnišķīgs laiks, kad labāk iepazīt dzimto zemi, tās arhitektūras bagātības, baudīt atpūtu pie dabas un izmēģināt neierastas aktivitātes, ko saviem viesiem piedāvā Latvijas pilis un muižas. Bet vai iespējams ņemt līdzi bērnu un vai viņam būs ko darīt, ja vecāki iecerējuši doties uz kādu no Latvijas vēsturiskajām muižām vai pilīm?
Latvijas Piļu un muižu asociācija apkopojusi ģimenēm ar bērniem draudzīgāko kultūrvēsturisko vietu TOP, kas iekaros pat visprasīgākā mazā viesa sirdi

FOTO: Shutterstock.com

Latvijas Piļu un muižu asociācija apkopojusi ģimenēm ar bērniem draudzīgāko kultūrvēsturisko vietu TOP, kas iekaros pat visprasīgākā mazā viesa sirdi

Latvijas Piļu un muižu asociācijas (LPMA) prezidents Jānis Lazdāns atklāj, ka starp Latvijas pilīm un muižām ir daudzas, kurās jaunie pētnieki atradīs virkni interesanta. 

 

LPMA apkopojusi ģimenēm ar bērniem draudzīgāko kultūrvēsturisko vietu TOP, kas ne tikai patīkami pārsteigs pieaugušos, bet arī iekaros pat visprasīgākā mazā viesa sirdi.

 

Preiļu muiža un parks

Tajā bērniem papildu senajai muižai patiks arī pludmale, kurā iespējams bez maksas saņemt dažādu inventāru, izskrieties un rotaļāties bērnu laukumā, ļauties piedzīvojumiem sajūtu takā, izmēģināt muzikālo soliņu, izpētīt dabas stendus un pat uzspēlēt tenisu. 

 

Arendolē bērniem patiks zvēriņi – vistiņas, aitiņas 

Tos pienācīgi novērtēs gan pieaugušie, gan paši mazākie muižas viesi. Šeit iespējams sarīkot pikniku visai ģimenei, apmeklēt melno pirti vai doties izbraucienā ar laivu pa gleznaino Dubnas upi. “Muiža ir viena no arhitektoniski interesantākajām muižām Latgalē, kas jauno laiku nepārbūvēta saglabājusies līdz mūsdienām un ar greznību un savdabību izceļas Latgales muižu arhitektūrā, tāpēc tā noteikti iespaidos un iedvesmos gan mazos viesus, gan pieaugušos”, stāsta J. Lazdāns. 

 

Krāslavas muiža

Tur viesus gaida unikāla kolekcija, kas sastāv no Olgas Gribules 2000 porcelāna lellēm, turklāt muižā iespējams izmēģināt savus spēkus vienā no piecām amatniecības darbnīcām – stikla, keramikas, kokapstrādes, aušanas vai kulinārijas, pagatavojot neparastu ēdienu. Bez tam bērniem ir iespēja izmēģināt spēkus šķēršļu trasē.

 

Lūznavas muiža 

 

Patiks jaunajiem inženieriem, jo šeit viesus gaida interaktīva izstāde “Kerberdzs: sekojot inženiertehniskām idejām”. Te iespējams iejusties konstruktora lomā, piemēram, uzbūvējot visu ”Da Vinči tiltu”. "Te ir arī rotaļu laukums, kas atrodas gleznainā parkā,” piebilst LPMA prezidents. 

 

Reklāma
Reklāma

Rundāles pils

 

Tradicionāli apmeklētāju iecienītajā Rundāles pilī ir izstrādāti īpaši materiāli un spēles bērniem, bet franču dārzā mazos atklājējus gaidīs labirints un vēsturiskas formas šūpoles, kas neapšaubāmi iepriecinās pat prasīgākos mazos viesus. 

 

Padures un Gārsenes muižas 

Mazie apmeklētāji priecāsies par bērnu laukumu, turklāt pie Padures muižas ir peldvieta, savukārt Gārsenē mazajiem noteikti patiks dabas taka. 

 

Vārkavas muiža 

Iespēja izpētīt 16. gadsimta arhitektūru, iepazīties ar neparasto muižas vēsturi un izbaudīt pikniku zem jumta, kur atrodas galds un smilškaste, lai katra ģimene varētu atpūsties pēc muižas apskates, vienlaikus nodarbinot savu mazo. 

 

Tiņģeres muiža 

Arī te ikviena ģimene var baudīt ne tikai arhitektūru, bet vēl sarīkot pikniku svaigā gaisā pie galdiņiem, kas atrodas netālu no bērnu laukuma. Turklāt jaunākie viesi pienācīgi novērtēs kukaiņu māju un citus dabas objektus. 

 

Apriķu muiža 

Aicina ģimenes apvienot muzeja apmeklējumu ar dzimšanas dienas svinībām un piedalīties dažādās meistarklasēs. Bērnus gaida rūķu kolekcija un izstāde ar stāstiem par rūķiem un četriem gadalaikiem. 

Līdz pat 31. oktobrim ikviens ir aicināts piedalīties rūķu tūrisma kampaņā “Pa Latvijas rūķu pēdām” un ceļojuma laikā radīt savu grāmatu par Apriķu rūķiem.

 

“Bez šīm muižām ir arī daudzas citas, kas piedāvā draudzīgas cenas bērnu un ģimenes biļetēm vai pat bezmaksas ieeju. Detalizēts muižu saraksts ar visiem aktuālajiem pasākumiem ir pieejams mūsu vietnē www.pilis.lv. Pirms došanās uz kādu no vietām, ļoti iesaku pārliecināties, ka tās ir atvērtas, jo pilīs un muižās regulāri notiek slēgtie pasākumi,” iesaka LPMA prezidents, atgādinot, ka katrā no šīm vietām līdz 30. septembrim iespējams saņemt atzīmi par dalību un, sakrājot ne mazāk kā 30 šādas atzīmes visas sezonas laikā, laimēt vērtīgas balvas un pat iespēju piedalīties noslēguma ballē.
 
Kopumā akcijā piedalās 60 pilis un muižas, daudzās no tām pēdējā laikā ir notikušas lielas pārmaiņas. To vidū ir pilis Dobelē, Cesvainē, Alūksnē, Jaunaucē, Krustpilī, Lielstraupē, Padurē, Siguldā, Stāmerienā un citur.