Ceļojumā ar savu mājdzīvnieku; 6 padomi, lai droši

Vasara ir atvaļinājumu un tuvāku vai tālāku ceļojumu laiks. Ja iecerēta atpūta kopā ar mājdzīvnieku, lidojums var būt stresa pilna pieredze gan saimniekam, gan četrkājainajam draugam, tādēļ nereti, ceļojot ar dzīvniekiem, priekšroka tiek dota braucienam ar auto. Gjensidige Latvija apkopojusi padomus, kas jāņem vērā, dodoties ceļojumā ar savu četrkājaino draugu.
Atceries piesprādzēt arī savu mājdzīvnieku!

FOTO: Publicitātes foto

Atceries piesprādzēt arī savu mājdzīvnieku!

Sagatavojies ceļam

Pirms dodies ceļā ar savu mīļdzīvnieku, noteikti iepazīsties ar dzīvnieku ceļošanas noteikumiem izvēlētājā galamērķī: vai tavam dzīvniekam ir visas nepieciešamās vakcīnas, ir atrodama potēšanas pase un mīlulim ir zemādas izsekošanas mikroshēma.

Pirms garāka ceļa nepieciešams ieplānot vizīti pie veterinārārsta, lai pārliecinātos par mīluļa veselības stāvokli un nepieciešamības gadījumā saņemtu kādu iztrūkstošu vakcīnu. 

Turklāt, ja tavs suns vai kaķis cieš no nelabas dūšas braucošā auto, ir iespējams konsultēties ar veterinārārstu par ingvera tablešu lietošanu.

 

Sarūpē savam dzīvniekam drošu būri

Tā kā ceļojot tavs mājdzīvnieks vairākas stundas pavada automašīnā, svarīgāk nekā jebkad agrāk ir apsvērt drošības jautājumus.

“Drošākais veids, kā mīluļiem pārvietoties automašīnā, ir sertificēts, sadursmju pārbaudīts transportēšanas būris. Tas nodrošinās ne tikai drošu pārvietošanos, bet arī ērtu un pazīstamu vietu jūsu mīlulim, kur atpūsties viesnīcā, motelī vai citā naktsmītnē. Turklāt dzīvnieki brauciena laikā nereti mēdz strauji un ātri pārvietoties pa salonu, savukārt tas var apdraudēt šofera koncentrēšanās spējas un satiksmes drošību. Tieši tādēļ pārbrauciens būrī būs labākā izvēle kā ķepaiņa, tā arī jūsu un citu satiksmes dalībnieku drošībai,” padomos dalās Gjensidige Latvija Īpašuma un personu apdrošināšanas produktu vadītāja Kitija Lase.

Izvēloties būri, pārliecinies, ka tas ir gana liels, lai dzīvnieks var piecelties kājās pilnā augumā un brīvi kustēties, kā arī lūko, lai būrim ir laba ventilācija. 

Būra grīdu izklāj ar kādu sedziņu vai dvielīti. Speciālisti iesaka izmantot auduma gabalu, uz kā dzīvnieks bieži atpūšas mājās, jo tas ir pazīstams un var mazināt svešas vides radīto stresu. 

Atceries piesprādzēties ne tikai pats, bet piesprādzēt arī sava mīluļa būri! Ja tomēr jūti, ka transportēšanas būrī ķepainis nejūtas labi, iespējams iegādāties suņu un kaķu drošības jostas.

 

Rūpīgi izplāno maršrutu

Dodoties ceļā ar četrkājainu draugu, maršruts jāplāno daudz rūpīgāk, paredzot nelielas pastaigu un ūdens malkošanas pauzes. Tādas īpaši nepieciešamas, ceļojot ar suni, lai mazinātu pārbrauciena radīto satraukumu un ļautu dzīvniekam nokārtoties un izošņāt jauno vidi. 

Bez pauzēm ar dzīvnieku auto nav ieteicams braukt ilgāk par četrām stundām. 

Reklāma
Reklāma

Turklāt, ievērojot šādu braukšanas un pastaigas intervālu attiecību, samazināsi arī šofera noguršanas risku.

 

Braucot aizver logus

Pretēji tam, ko redzam Holivudas filmās, eksperti tomēr iesaka brauciena laikā turēt automašīnas logus ciet un neļaut mīluļiem izbāzt galvu pa to. Tādējādi izvairīsies no liekām raizēm, ja, piemēram, stāvot sastrēgumā, norēķinoties par maksas ceļu vai uzpildot degvielu, mīlulis nolems izlēkt pa atvērto logu.

 

Neatstāj dzīvnieku auto

Vasarā, siltā pavasarī un rudenī saulē atstāts auto uzkarst ļoti ātri. Stenfordas Universitātes pētījumi liecina, ja ārā gaisa temperatūra ir 33°C, tad automašīnā, kas novietota stāvēšanai, pēc 20 minūtēm jau sasniedz 50°C, bet pēc 40 minūtēm – gandrīz 60°C. 

Pat tad, ja ārā temperatūra ir tikai 21°C, tiešos saules staros atstāta automašīna var uzkarst tik ļoti, ka rada draudus veselībai un dzīvībai. 

Tādēļ, ceļojot ar savu četrkājaino draugu, neatstāj to vienu automašīnā, pat ja šķiet, ka atgriezīsies pēc desmit minūtēm.

 

Ko likt ķepaiņa ceļasomā?

Tāpat kā veidojam sarakstu, liekot savu ceļasomu, ir vērtīgi šādu pašu sarakstu sagatavot arī mīļdzīvniekam. 

 

Ķepaiņa somā liec: 

 • Barību un ēdiena bļodiņu;
 • Gardumus;
 • Ūdeni, ūdens pudeli un ūdens bļodiņu;
 • Kaklasiksnu un pavadu;
 • Mīļākās rotaļlietas;
 • Medikamentus;
 • Dzīvniekiem drošus pretinsektu aizsarglīdzekļus;
 • Sedziņu un dvieli;
 • Ķemmi un šampūnu;
 • Blusu ķemmi un ērču noņēmēju;
 • Plastmasas maisiņus izkārnījumu savākšanai.

 

Saistītie raksti