4 lietas, ko nedrīkst mest tualetes podā

Uzmanību – tualetes pods nav atkritumu tvertne! Turklāt jāatceras, ka tas, kas nonāk tualetes podā, nopietni var ietekmēt vidi.

Ja podā met nepārdomātas lietas un vielas, ar laiku tās nonāk gruntsūdeņos un, ļoti iespējams, arī dzeramajā ūdenī.

FOTO: Shutterstock.com

Ja podā met nepārdomātas lietas un vielas, ar laiku tās nonāk gruntsūdeņos un, ļoti iespējams, arī dzeramajā ūdenī.

Lūk, lietas, vielas un priekšmeti, kas nedrīkst nonākt tualetes podā:

  • Higiēnas piederumi. Pie tiem pieskaitāmi ne tikai higiēniskie tamponi, bet arī mitrās salvetes ādas tīrīšanai, vates plāksnītes kosmētikas noņemšanai, vates kociņi, zobu diegs u. tml. Tamponi un vates izstrādājumi slapjumā gan piebriest, gan piepūšas, gan saķep un līdz ar to ātri vien aizdambē notekas, kā arī nopietni piesārņo dabu!
  •  Medikamenti. Tualetes podā nav vietas itin nekādiem medikamentiem – nedz tabletēm, nedz tinktūrām, nedz citām šķidrām zālēm.

 

Lai arī cik modernas būtu sadzīves atkritumu attīrīšanas iekārtas, tās nespēj pilnīgi likvidēt medikamentos esošās vielas, līdz ar to zāļu atliekas beigu beigās nonāk gruntsūdeņos un, ļoti iespējams, arī dzeramajā ūdenī. 

Reklāma
Reklāma

 

  • Ēdienu atliekas. Pirmkārt, lielāki produktu gabali bieži vien sablīvējas turpat notekas sākumā – it sevišķi jaunāko modeļu tualetes podiem – un ievērojami palēnina, pat aizsprosto noteci. Otrkārt, ēdienos esošās eļļas un taukvielas aizķepina caurules. Jebkurā gadījumā visas šīs atliekas sāk smirdēt, ar laiku smaka izplatās arī telpās. Un vēl – tās pievilina visādus neradījumus, arī žurkas.
  • Dažādas ķimikālijas. Krāsu pārpalikumi un šķīdinātāji piesārņo ūdeni un vēlāk arī augsni un ne tikai – tie kanalizācijas sistēmā var izveidot bīstamas gāzes. Šo pašu iemeslu dēļ tualetes podā nedrīkstētu nonākt arī dažādi balināšanas līdzekļi, kaitēkļu apkarošanas un augu aizsardzības līdzekļi.h

Saistītie raksti