Ši-tcū. Suns veiksmei

Ši-tcū nepieciešams daudz uzmanības, jo viņi ir ļoti pieķērušies saviem saimniekiem. Viņi vienmēr ir rotaļīgi un laimīgi, un sasmīdina visus it visur, kur vien atrodas! Viņi ir izsmalcināti līdz pat ķepu galiem.

FOTO: Mammamuntetiem.lv

"Royal Canin" publicitātes foto.

Rakstu sēriju par suņu šķirnēm atbalsta "Royal Canin".

 

 

 

 

 

 

Standarts

Galva: liela un apaļa ar iezīmētu pieri. Liels un plats, īss purns, 2,5 cm garš. Izspūris apmatojums uz galvas, kas krīt pāri acīm. Bārda un ūsas. Apmatojums ap purniņu aug uz augšu, radot “krizantēmas” efektu. 

Ausis: Lielas, garas, nokarenas. Tik biezi noklātas ar apmatojumu, ka šķiet saplūstam ar kaklu. 

Acis: Lielas, apaļas, tumšā vai gaišā krāsā, atkarībā no apmatojuma krāsas.

Apmatojums: garš, biezs, bet ne sprogains. Izteikta pavilna.

Ķermenis: Vidēji garš, kompakts. Liels, labi attīstīts krūšukurvis. Labi veidots, spēcīgs. 

Aste: Tur uz augšu, izteikti virs muguras. Ļoti daudz apmatojuma. 

Krāsa:  Visas krāsas pieļaujamas, balts laukums uz pieres un balts astes galiņš vēlams daudzkrāsainam apmatojumam. Biežāk sastopamās krāsas ir melna un balta, pelēka un balta, dzeltenbrūna un balta. 

Izmērs: Ap 26 cm.

Svars: no 4,5 lūdz 8 kg.

Foto: "Royal Canin" publicitātes foto.

 

Temperaments

Dzīvīgi un ļoti aktīvi, ši-tcū ir mazi un dzīves prieka pilni suņi, kuriem patīk būt nodarbinātiem un mīlināties ar savu saimnieku! Vienmēr nosvērti un mierīgi, viņi rej tikai svešiniekiem. Ši-tcū piemīt unikāls raksturs, kam nepieciešama rūpīga un saudzīga apmācība. 

 

Standarts, kurš tika vēlu nodibināts

Līdz 1923. gadam Šangai suņu audzētāju klubs klasifikācijā iekļāva kategoriju “Lasas terjeri”, un Anglijā šie suņi oficiāli tika atzīti 1946. gadā. Visbeidzot 1954. gadā FCI (Federation Canine Internationale) arī identificēja šo šķirni. 

 

 

Izcelšanās

Ši-tcū šķirnes vēsture sākas Tibetā 1643. gadā, kad Dalailama nolēma parādīt Lhasa Apso Ķīnas imperatoram. Viņu zeltainais apmatojums, līdzīgs lauvas kažokam, ļoti ātri deva šķirnes nosaukumu Shih Tzu Kou (Tibetas lauvassuņi). Imperatore Tsu Hsi drīz vien saņēma dažus Lhasa Apso suņus. Viņa rūpīgi kontrolēja šķirnes audzēšanu un nepieļāva krustošanu ne arvienu citu suņu šķirni. Pēc imperatores nāves Imperatora pils einuhi turpināja šķirnes audzēšanu, krustojot to ar pekiniešiem, kas lika pamatu mūsdienu ši-tcū šķirnei. 

 

Balts labai veiksmei!

Iesākumā vjetnamieši un ķīnieši augstu vērtēja baltus un melnus ši-tcū, at baltu cekulu un baltām ķepām, jo "piere un kājas sniegā" ir labas veiksmes simbols.

 

 

Padoms

Malks svaiga gaisa

Ši-tcū ir ļoti apmierināti ar dzīvi telpās, bet šim šarmantajam sunim patīk ik dienu doties ārā, un labai pastaigai viņš vienmēr gatavs!

Laba redzamība!

Reklāma
Reklāma

Apmatojuma sasiešana mezglā uz galvas, ļauj ši-tcū redzēt, kā arī palīdz izvairīties no acu kairinājuma – tev arī jāapcērp apmatojums ap acīm, ja nepieciešams. Acīm ik dienas nepieciešama arī tīrīšana.

 

Rūpes par jūsu ši-tcū

Īpaši piemērota barība un zobu tīrīšana palīdzēs atrisināt zobu un mutes problēmas līdz minimumam. Jūsu ši-tcū nepieciešama apmatojuma ķemmēšana katru dienu. Lai izķemmētu savēlušos matus un netīrumus un atklātu viņa apmatojumu visā tā krāšņumā. Apmatojuma apcirpšana ausu iekšpusē palīdzēs izvairīties no problēmām ausu kanālos. Atrodiet pusstundu katru dienu, lai rūpīgi izķemmētu savu sunīti.

 

Suns ir mājās - esiet gatavi!

Ierīkojiet sunim viņa vietu ar ērtu grozu gulēšanai

Izlemiet, kur suns ēdīs, nolieciet tur vienu bļodiņu barībai, otru - ūdenim.

Barojiet suni noteiktā laikā.

Raugieties, lai kucēns vienmēr ēstu pēc jums, lai viņš iemācītos, ka saimnieks esat jūs.

 

FCI klasifikācija

Grupa 9: Dekoratīvie suņi (suņi kompanjoni un klēpjsunīši)

Apakšgrupa 5: Tibetas suņi

 

LASI CITUS RAKSTUS PAR SUŅU ŠĶIRNĒM

Jorkšīras terjers - mazais sunītis ar lauvas drosmi

Līdzsvarotais un pašpārliecinātais vācu aitu suns

Mopsis. Suns, kurš bezgalīgi pieķeras saimniekam

Suns, kurš ļoti mīl bērnus - Labradoras retrīvers

Vai spēj tam noticēt? Mazais čivava ir lielisks sargsuns!

Gribi gudru suni? Tad tev vajag rotveileru!

Oho! Pūdeļi spēj prognozēt epilepsijas lēkmes tuvošanos

Vai zināji, ka angļu kokerspaniels ir traks pēc kazenēm?

Uzmini nu, kurš ir mazais milzis? Pareizi - miniatūrais šnaucers 

 


Raksts publicēts sadarbībā ar "Royal Canin"

"Royal Canin" piedāvā barību, kas izgatavota no rūpīgi atlasītām, kvalitatīvām sastāvdaļām un satur visas nepieciešamās uzturvielas.

Par uzņēmumu:

"Royal Canin" dibināts 1967. gadā Francijas dienvidos un nu jau vairāk kā 40 gadus piedāvā augstvērtīgu barību suņiem un kaķiem. Pamatojoties uz gadu gaidā gūto pieredzi un ilggadējo sadarbības partneru – dzīvnieku audzētāju un veterinārārstu – pētījumiem, "Royal Canin" izgatavo barību suņiem un kaķiem, ņemot vērā to šķirni, lielumu un svaru, vecumu un dzīvesveidu.

Barību sastāvs tiek pielāgots atšķirīgajām suņu un kaķu vajadzībām, nodrošinot tos ar nepieciešamo uzturvielu daudzumu. "Royal Canin" barību raksturo pieci nešķirami pamatelementi: zināšanas un cieņa, nepārtraukta attīstība, veselīgs uzturs, kvalitāte un drošums, labvēlīga ietekme uz veselību.