Oho! Pūdeļi spēj prognozēt epilepsijas lēkmes tuvošanos

Pūdeļi ir ļoti dzīvīgi un inteliģenti suņi – īsts dzīvesprieka iemiesojums. Apveltīti ar izcilu sabiedriskumu un ilgu mūžu, tādēļ tie ir ļoti piemēroti kompanjonsuņi. Viņi turklāt ir ļoti labi peldētāji, un viņiem piemīt arī dažādas citas labas īpašības, kā dēļ pūdeļus itin labi var izmantot kā medību suņus. Viņiem nepieciešama stingra apmācība.

Foto no Royal Canin arhīva.

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Foto no "Royal Canin" arhīva.

Rakstu sēriju par suņu šķirnēm atbalsta "Royal Canin".

 

 

 

Izcelšanās

Pūdeļu īstenā izcelšanās ir neskaidra – tie visticamāk ir cēlušies no ūdens spanieliem, un ziņas par viņiem ir atrodamas jau no mūsu ēras 1. gadsimta. Ar laiku pūdeļu kļuva populāri Francijas un Spānijas galmos, kur šķirne tika veidota, atlasot ar vien mazākus un mazākus suņus, demonstrējot viņu milzīgo talantu uz medīšanu, darbošanos cirkā vai vienkārši asistējot saviem saimniekiem...

 

Gatavi uz visu!

Pūdeļiem piemīt ārkārtējas spējas noteikt epilepsijas lēkmes priekšvēstnešus. Pūdeļus var apmācīt šādos gadījumos celt trauksmi, lai pievērstu citu cilvēku uzmanību, vai arī nospiest trauksmes pogu pirms lēkme ir sākusies. 

 

Mīļš un pieķeras saimniekam

Pūdeļiem ļoti patīk, ka saimnieks nodarbojas ar viņiem. Ķemmēšana, kopšana un frizēšana ir īpaši piemēroti brīži, kad veidot tuvas attiecības ar viņiem.

Foto: "Royal Canin" publicitātes foto.

 

Ikdienas vingrinājumi

Neskatoties uz vispārpieņemto uzskatu, ka pūdeļi ir piemēroti dzīvei telpās, viņi ir laimīgāki dzīvot laukos, nevis pilsētā. Viņus nekad nevajag atstāt vienus visu dienu, viņiem ir nepieciešama pastaiga un fiziskā slodze katru dienu!

 

Vārdi un nosaukumi

Pūdeļiem ļoti patīk ūdens, tādēļ ilgu laiku viņi tika izmantoti ūdensputnu medībās. Šīs šķirnes vēsture ir devusi pūdeļiem franču vārdu “Caniche”, kas cēlies no iesaukas “chien a cane” vai “canichon”.

 

Pūdeļu apmatojums

Pūdeļu apmatojums aug nepārtraukti, kas nozīmē, ka nepieciešama regulāra tā kopšana. Tā kā pūdeļi ir cēlušies no ūdens suņiem, viņi ir jāapcērp, jo viņu apmatojums izžūst ļoti ātri un apcirpts neieķersies kazenājos vai ūdenszālēs. 

 

Rūpes par apmatojumu

Viņu īpašais apmatojums prasa regulāru un rūpīgu ķemmēšanu ar suku ar metāla zobiem, lai atšķetinātu jebkurus savēlumus. 

 

Rūpes par ādu

Jūsu pūdelim jāapmeklē frizieris vismaz vienu reizi divos mēnešos. Klasiskais pūdeļu stils ir “lauvas griezums” (apcirpšana ap ekstremitātēm un sāniem), kā arī modernais griezums (visur vienāds apmatojuma garums).

 

Rūpes par nagiem

Rūpīgi kopiet pūdeļa nagus, īpaši, ja dzīvojat lielākoties telpās, regulāri nokniebjot tos ar īpašām nagu šķērītēm (kliperiem), to var paveikt arī jūsu veterinārārsts.

 

Foto: "Royal Canin" publicitātes foto.

 

Standarts

Galva. Taisnleņķa galva, proporcionāla attiecībā pret ķermeni. Viegli izliekts galvaskauss, izteikta galvas aizmugure, slīpa piere, stūrains deguns, deguna krāsa harmonizē ar apmatojuma krāsu. 

Reklāma
Reklāma

Ausis. Garas,zemu novietotas, lielākoties sasniedz mutes kaktiņus. Noklātas ar gariem, viļņainiem matiem. 

Acis. Mandeļu forma, nedaudz ieslīpas. Melnas,  ļoti piesātinātas brūnas vai dzintara krāsā, atkarībā no apmatojuma krāsas. 

Apmatojums. Bagātīgs,smalka tekstūra, ļoti sprogains. Biezs, blīvs, vienāda garuma mati veido vienādas sprogas.

Ķermenis. Garāks par augstumu plecos. Stiprs skausts, nedaudz izliekts. Dziļš krūšukurvis. Īsa, stingra, muskuļota mugura. Noapaļota, bet ne līdz krustiem. Vēders pacelts.

Aste. Augstu pacelta, nedaudz zemāk pie kustībām.

Krāsa. Melna, balta, riekstu, pelēka un aprikožu (oranži-sarkana). Riekstu, pelēka un aprikožu krāsā jābūt visam apmatojumam.

Izmērs. Lielie no 45 līdz 60 cm. Vidējie no 35 līdz 45 cm. Miniatūrie no 28 līdz 35 cm. Toy pūdeļi zem 28 cm.

Svars. Lielie ap 22 kg. Vidējie ap12 kg. Miniatūrie ap 7 kg. Toy pūdeļi 7 kg. 

 

 

Suns ir mājās - esiet gatavi!

Ierīkojiet sunim viņa vietu ar ērtu grozu gulēšanai

Izlemiet, kur suns ēdīs, nolieciet tur vienu bļodiņu barībai, otru - ūdenim.

Barojiet suni noteiktā laikā.

Raugieties, lai kucēns vienmēr ēstu pēc jums, lai viņš iemācītos, ka saimnieks esat jūs.

 

FCI klasifikācija

Grupa 9: Dekoratīvie suņi

Apakšgrupa 2: Pūdeļi

 

LASI CITUS RAKSTUS PAR SUŅU ŠĶIRNĒM

Jorkšīras terjers - mazais sunītis ar lauvas drosmi

Līdzsvarotais un pašpārliecinātais vācu aitu suns

Mopsis. Suns, kurš bezgalīgi pieķeras saimniekam

Suns, kurš ļoti mīl bērnus - Labradoras retrīvers

Vai spēj tam noticēt? Mazais čivava ir lielisks sargsuns!

 


Raksts publicēts sadarbībā ar "Royal Canin"

"Royal Canin" piedāvā barību, kas izgatavota no rūpīgi atlasītām, kvalitatīvām sastāvdaļām un satur visas nepieciešamās uzturvielas.

Par uzņēmumu:

"Royal Canin" dibināts 1967. gadā Francijas dienvidos un nu jau vairāk kā 40 gadus piedāvā augstvērtīgu barību suņiem un kaķiem. Pamatojoties uz gadu gaidā gūto pieredzi un ilggadējo sadarbības partneru – dzīvnieku audzētāju un veterinārārstu – pētījumiem, "Royal Canin" izgatavo barību suņiem un kaķiem, ņemot vērā to šķirni, lielumu un svaru, vecumu un dzīvesveidu.

Barību sastāvs tiek pielāgots atšķirīgajām suņu un kaķu vajadzībām, nodrošinot tos ar nepieciešamo uzturvielu daudzumu. "Royal Canin" barību raksturo pieci nešķirami pamatelementi: zināšanas un cieņa, nepārtraukta attīstība, veselīgs uzturs, kvalitāte un drošums, labvēlīga ietekme uz veselību.