Jorkšīras terjers - mazais sunītis ar lauvas drosmi

Jorkšīras terjeru stāsts sākas Skotijā 19. gadsimta beigās, kad ogļrači un citi strādnieki, kuri bija cietuši no industriālās revolūcijas, migrēja no Glāzgovas uz Jorku. Reizē ar šo procesu radās Skotu terjeri, jorkiju priekšteči, kuri rakstuvēs ķeŗa žurkas un trušus.

Jorkšīras terjeri ir drosmīgi, dzīvīgi, sirsnīgi un burtiski appludina savu saimnieku ar mīlestību.

FOTO: Shutterstock.com

Jorkšīras terjeri ir drosmīgi, dzīvīgi, sirsnīgi un burtiski appludina savu saimnieku ar mīlestību.

Pirms radās Jorkšīras terjeru šķirnes standarts, tika veikti daudzi krustojumi ar dažādu šķirņu suņiem. Kādu laiku šī šķirne bija zināma ar nosaukumu Brokenhaired.

 

Gadu no gada šķirne tika uzlabota, un mazie jorkiji kļuva aizvien iecienītāki sava skaistuma dēļ, rezultātā Jorkšīras terjeri kļuva vispopulārākie miniatūrie sunīši pasaulē.

 

Interesants iemesls tik skaistajam un garajam apmatojumam

Iemesls, kādēļ Jorkšīras terjeram tagad ir tik garš apmatojums, ir tāds, ka medniekiem bija nepieciešams sagrābt savus suņus aiz kaut kā, lai tos ātri dabūtu prom! Garais apmatojums ir krustošanas ar Maltas bišonu rezultāts.

 

 

Temperaments

Grezno krēpju dēļ sunītis izsatās pēc mazas lauvas. Ap un virs estētiskās pievilcības, Jorkšīras terjers ir terjers, ko dažkārt nevajadzētu aizmirst. Vienmēr piepaceltā noskaņojumā, ar plašu iemaņu klāstu, Jorkšīras terjers ir pasaules drosmes atspulgs. Pie kam Jorkšīras terjers ir jautrs un inteliģents kompanjons.

Kvalitātes maksimums mini ķermenītī... Jorkšīras terjeri ir drosmīgi, dzīvīgi, sirsnīgi un burtiski appludina savu saimnieku ar mīlestību. Tomēr viņi mēdz būt impulsīvi un ietiepīgi, un var sacelt trauksmi, rejot, ja viņiem kas nepieciešams. Viņi ir ļoti piemēroti dzīvei telpās, bet nav īpaši laimīgi kompānijā kopā ar trokšņainiem bērniem.

 

Mazs sunītis ar izvēlīgu apetīti

Jorkšīras terjeri ir dabiski izvēlīgi attiecībā uz barību. Šos suņus ir sarežģīti barot. Tas ir labs iemesls izvēlēties izcili garšigu barību. Esiet uzmanīgi, nepakļaujieties viņa iegribām un nedodiet sunim kārumus vai kādas diētiskas piedevas, kas tikai veicinās diedelēšanu un pat kārumu vai ēdiena čiepšanu.

 

Apmācība ir svarīga šim mazajam lauvam

Jorkšīras terjeri varbūt ir mazi sunīši, tomēr, ņemot vērā viņu izcelšanos, viņi dažkārt ir prasīgi un ar dominējošu raksturu. Tādēļ ir svarīgi viņus rūpīgi apmācīt, lai saglabātu kontroli pār saviem mīluļiem.

 

SKATIES BILŽU GALERIJU AR MAZAJIEM, GREZNAJIEM SUNĪŠIEM

Rūpes par Jorkšīras terjeru

Jorkšīras terjeri ir viena no suņu šķirnēm, kas nemaina apmatojumu, tādēl tas aug nepārtraukti (1 līdz 1,5 cm mēnesī). Viņu garais, zīdainais apmatojums, līdzīgs cilvēka matiem, prasa īpašu uzmanību - ikdienas ķemmēšanu un sukāšanu, kā arī īpašu apkopšanu reizi mēnesī.

Tā kā Jorkšīras terjeru apmatojums ir bez pavilnas, viņi ir pakļauti ārējās vides ietekmei - aukstumam, karstumam, lietum, vides piesārņojumam u.c. Tādēļ rūpējieties par viņa ādu un, ja ievērojiet kādas brūces un/ vai ādas reakcijas, konsultējieties ar savu veterinārārstu.

Jorkšīras terjeriem ir nosliece uz zobakmens veidošanos, tādēl ir svarīgi rosināt suni grauzt. Atkārtots zobu un barības granulu kontakts palīdz notīrīt zobu virsmu, graušana arī stimulē siekalu izdalīšanos, kas rada pozitīvu antibakteriālu efektu. Visbeidzot, regulāra zobu tīrīšana ar īpašu suku un suņiem paredzētu zobu pastu ir īpaši ietcama Jorkšīras terjeriem.

Reklāma
Reklāma

 

Suns ir mājās - esiet gatavi!

Ierīkojiet sunim viņa vietu ar ērtu grozu gulēšanai

Izlemiet, kur suns ēdīs, nolieciet tur vienu bļodiņu barībai, otru - ūdenim.

Barojiet suni noteiktā laikā.

Raugieties, lai kucēns vienmēr ēstu pēc jums, lai viņš iemācītos, ka saimnieks esat jūs.

 

Standarts

Viselegantākais no mazajiem suņiem.

Galva: Maza, plakans galvaskauss, drīzāk izvirzīts nekā apaļš.

Ausis: Mazas, V-forma, stav uz augšu, ne pārāk sāņus, ar īsu apmatojumu.

Acis: Vidēja lieluma, tumšā krāsā.

Apmatojums: Uz ķermeņa vidēji garš, perfekti taisns (bez viļņošanās). Spodrs, maigs, zīdaina tekstūra, nav pūkains. Apmatojums sasniedz grīdu, aug nepārtraukti.

Kermenis: Kompakts, mugura līdzena.

Aste: Bagātīgi noklāta ar apmatojumu, tumšākā krāsa, nekā uz ķermeņa, sevišķi tuvāk astes galam.

Krāsa: Tumši metāliski zila (ne sudrabaini zila), no pakauša līdz astes pamatnei. Nekad nav dzeltenbrūnu, bronzas vai tumšu matu piejaukuma.

Izmērs: Ap 20 cm.

Svars: Līdz 3,1 kg.

 

FCI klasifikācija

Grupa 3: Terjeri

Apakšgrupa 4: Toiterjeri

 

LASI CITUS RAKSTUS PAR SUŅU ŠĶIRNĒM

Līdzsvarotais un pašpārliecinātais vācu aitu suns

Mopsis. Suns, kurš bezgalīgi pieķeras saimniekam

Suns, kurš ļoti mīl bērnus - Labradoras retrīvers