Ražens rudens Kuldīgas slimnīcā – tur sagaidīts 400. mazulis un divi dvīņu pāri

Mazliet vējainā, tomēr saulainā 7.oktobra pievakarē Kuldīgas slimnīcā tika sagaidīts 2022. gada 400. jaundzimušais – kuldīdznieks Ričards, kurš ir otrais bērniņš Simonas Škapares-Sīles un Aigara Sīļa ģimenē. Septembrī un oktobrī katrā mēnesī sagaidīti pa vienam dvīņu pārim. Šogad Kuldīgas slimnīcā piedzimuši 432 bērni, no tiem 194 dzimuši ģimenes dzemdībās.
Sintija Dešina un Kristaps Balsers ar dvīņiem Kārli un Katrīnu Kuldīgas slimnīcas Dzemdību nodaļā.

FOTO: Publicitātes foto

Sintija Dešina un Kristaps Balsers ar dvīņiem Kārli un Katrīnu Kuldīgas slimnīcas Dzemdību nodaļā.

Kuldīgas slimnīcas 2022.gada 400. mazulis Ričards ģimenē ir otrais dēls. Mazo brālīti nepacietīgi gaidīja vecākais brālis Olivers. Gan Oliveru pirms astoņiem gadiem, gan tagad Ričardu sagaidīt palīdzējusi Kuldīgas slimnīcas vecmāte Zane Japeniņa.

 

Ģimene atklāj, ka abi dēli ir dzimuši ģimenes dzemdībās. Jautāts, ko vīrietim nozīmē piedalīties ģimenes dzemdībās, Ričarda tētis Aigars atzīst, ka ir savādāk būt blakus, just emocijas, pārgriezt bērnam nabas saiti. “Piedalīties, nevis atnākt uz gatavu!”, tāds ir Aigara aicinājums arī citiem tēviem: 

“Kaut arī it kā jūties bezspēcīgs, tomēr vismaz vari sievai muguru pamasēt un sniegt emocionālo atbalstu!”

 

Turpinot tradīciju sveikt Kuldīgas slimnīcas Dzemdību nodaļas apaļā simta jaundzimušos, 400. mazuļa ģimene saņēma īpašu apsveikumu no Kuldīgas slimnīcas vadības. Ričards tika pie pasaku grāmatas, pirmajiem zābaciņiem, cimdiņiem un īpašas mīļmantiņas. Sveicot vecākus, tika pasniegti ziedi māmiņai Simonai un sirsnīgi spiesta roka tētim Aigaram.

 

Kuldīgas slimnīcas 2022. gada 400.mazulis ar saviem vecākiem Simonu Škapari – Sīli un Aigaru Sīli. Publicitātes foto.

 

24.oktobrī Kuldīgas slimnīcas Dzemdību nodaļā tika sagaidīts šogad jau otrais dvīņu pāris – puisītis Kārlis un meitiņa Katrīna

Katrīnas un Kārļa vecāki ir Sintija Dešina un Kristaps Balsers no Saldus. Dvīnīši tika sagaidīti ģimenes dzemdībās, piedaloties vecmātei Ingai Losānei. Pirmā piedzima Katrīna, bet deviņas minūtes vēlāk  - Kārlis. Par bērniņu sagaidīšanu, tētis Kristaps ar lepnumu saka: “Biju gaidījis, ka man kā tētim piedalīties dzemdībās būs grūtāk, nekā bija!

Reklāma
Reklāma

 

Laimīgie vecāki ar mazuļiem. Publicitātes foto.

 

Māmiņa Sintija pastāsta, ka gan viņas, gan vīra dzimtās jau ir bijuši dvīņi. “Iepriekš par to tikai pajokojām, bet tad pārņēma šoks, pašiem sonogrāfijā ieraugot dvīņus!”, pirmās izjūtas atceras Sintija.

Vecākus ar Kārli un Katrīnu mājās jau gaida divas māsiņas - sešgadīgā Loreta un divgadīgā Paula. 

Lai arī Sintijai un Kristapam ir satraukums par to, cik sarežģīta būs auklēšana, tomēr abi ir laimīgi un tic, ka ar visu tiks galā.

 

Savukārt šī gada pirmais Kuldīgas slimnīcā dzimušais dvīņu pāris Elza un Jēkabs no Tukuma novada piedzima 17. septembrī. “Dvīņu dzemdības vecmātei  vienmēr ir saistītas ar dubultadrenalīnu, bet pēc tam ir dubultprieks un gandarījums, ka visi veseli un laimīgi var doties mājās!”, saka Kuldīgas slimnīcas Dzemdību nodaļas vecākā vecmāte Inga Losāne.

 

Ģimenes uzticas Kuldīgas slimnīcas Dzemdību nodaļas personāla profesionalitātei un katru gadu Kuldīgas slimnīcā tiek sagaidīti vismaz trīs dvīņu pāri. Visražīgākais bijis 2019.gads, kad dvīnīši nākuši pasaulē sešām ģimenēm.

Saistītie raksti