Bērna slimošana — vai protests pret dārziņu?

„Vasarā mans trīs gadus vecais dēliņš sāka apmeklēt bērnudārzu. Pagāja vienu nedēļu, saslima, divas nedēļas slimoja, izveseļojās, aizgāja uz dārziņu, un tad tik sākās — viena divas dienas dārziņā, tad atkal nedēļa mājās. Sāku jau bažīties, bet te jau otro nedēļu kā pulkstenis nāk četri pieci no rīta, tā dēliņam ir vai nu caureja, vai klepus, vai temperatūra un vēl visādas vainas, bet, kā paiet pāris stundas, tā viss ir labi, it kā nekas nebūtu bijis. Tā apmēram divas trīs dienas, tad viss kārtībā. Tikko iepriekšējā vakarā pasaku, rīt iesim uz dārziņu, tā atkal ap četriem pieciem piemetas kāda kaite. Kā lai izprot? Varbūt mazais nav gatavs dārziņam?”
Atbild Aija Baha-Velvele, geštaltterapeite un pedagoģijas maģistre.

Regulāra saslimšana pirms dārziņa var liecināt, ka bērns nespēj iejusties jaunajā vidē

FOTO: Shutterstock.com

Regulāra saslimšana pirms dārziņa var liecināt, ka bērns nespēj iejusties jaunajā vidē

Rakstu sēriju atbalsta Relaxen. 
 

 

Neņemos apgalvot, ka jūsu mazulis nav gatavs dārziņam, tomēr šīs veselības problēmas varētu būt spilgts pierādījums tam, ka bērns nevēlas doties uz bērnudārzu. Personīgi es pati bērnībā ļoti bieži slimoju, jo man nepatika doties uz bērnudārzu. Lasot vēstuli, saprotu, ka pati esmu rīkojusies līdzīgi, un tādā veidā es lielāko daļu pavadīju mājās ar mammu vai vecvecākiem, kas mani ļoti apmierināja!

Šīs veselības problēmas varētu būt spilgts pierādījums tam, ka bērns nevēlas doties uz bērnudārzu.

 

Varbūt Jūsu bērnam ir grūti iejusties bērnudārzā, pieņemt noteikumus, iekļauties režīmā, kontaktēties ar vienaudžiem. Būtu vērts aprunāties ar bērnu, kas notiek bērnudārzā, kā viņš tur jūtas. Varbūt ir iespējams viņu vest uz bērnudārzu tikai līdz pusdienlaikam vai arī vest dažas dienas nedēļā, kamēr bērns pierod. Iespējams, viņš šādā veidā pārdzīvo atdalīšanos no Jums, un adaptācijas periods ir grūts. Katrā ziņā ir svarīgi neignorēt šos veselības traucējumus, ko jūs arī darāt.

Psiholoģiskajam klimatam ir ļoti liela nozīme bērna labsajūtas nodrošināšanai, tāpēc mēģiniet runāt vai ar rotaļlietām izspēlēt situācijas dārziņā, lai spētu izprast savu bērnu, noskaidrotu viņa vajadzības. Bērni ir ļoti dažādi, un arī viņu vajadzības ir dažādas, ne visi ir radīti, lai būtu bērnudārza bērni. Tikai Jūs varat atrast labāko veidu savam bērnam — tas var būt bērnudārzs, rotaļu grupa, dzīvošana mājās ar auklīti vai vecvecākiem. Mēģiniet pieņemt, ka bērna vēlmes par to, kā pavadīt dienu, var atšķirties no jūsējām.

 

Reklāma
Reklāma

 


Rakstu sēriju atbalsta Relaxen. Dabīgu ārstniecības augu balzams, kuru sastāvā izmantota svaigi spiesta Latvijas dzērveņu sula, medus, asinszāles un māteres lakstu tinktūra, kas piešķir patīkami saldu garšu ar baldriāna aromātu. Nesatur mākslīgas krāsvielas un aromatizētājus. 

Uztura bagātinātājs. Uztura bagātinātājs neaizvieto pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu.