Kādā vecumā uzsākt mazuļa piebarošanu? Skaidro fizioterapeite Klaudija Hēla

Dzēsts lietotājs

Interesanti, mans ģimes ārsts teica ka būšot jāsāk obligāti piebarot no 6 mēšiem..!! Paldies

Dzēsts lietotājs

Mans pirmdzimtais TIKAI mammas pienu ēda līdz gadam.

Dzēsts lietotājs

Tas veiktais pētījums anglijā, par kuru runā raksta autore, nav nekas jauns. Patiesībā daudzas māmiņas Latvijā piekopj tā saucamo "Pedagoģisko piebarošanu", kur mazuli sāk piebarot tikai tad, kad viņš pats par to izrāda interesi un nekad ar blenderētiem ēdieniem, bet ar ēdienu, ko ēd pati māmiņa. Protams, ja māmiņa ikdienā pārtiek no frī kartupeļiem un ceptas vistas, tad šis variants nebūs labākais, bet ja māmiņa ēd veselīgi, tad nav nekādu problēmu. Man ir divas dažādas pieredzes. Pirmais bērns piebarots no 5 mēnešu vecuma pēc pediatra ieteikuma (piedevām vēl priekšlaicīgi dzimis), kā rezultātā mēs iedzīvojāmies alerģijās un kuņģa problēmās līdz 3 gadu vecumam. Otrs bērns citu ēdienu sāka iepazīt no 8 mēnešu vecuma (pediatriem par lielām šausmām) pēc augstāk minētās metodes. Nēkādu alerģiju pat no alerģiskiem produktiem. Nav bijis nekad nekādu cīņu par ēšanu, bērns pats vienmēr paēd bez lūgšanās un lidmašīnīšu spēlēšanas.:)) Mans viedoklis, ka mazuļiem mātes piens ir jāēd vēl pēc gada vecuma. Bet mūsu ārsti apgalvo, ka pēc gada to vairs nav veselīgi darīt. Kāpēc? Latvijā ir daudz speciālistu viedokļi, kuriem es neredzu pamatojumu. Kā piemēram - Kāpēc mazulis jāgulda uz cietas virsmas (kur ir fizioloģisks pamatojums)? Kāpēc jāliek gulēt atsevišķā istabā? Kāpēc jābaro pēc noteiktiem laika intervāliem? Un kāpēc jādod mazulim knupis krūts vietā, lai viņš būtu mierīgāks ?

Dzēsts lietotājs

Cik es esmu dzirdējusi, ar mātes pienu gan nepietik jau no 6 mēnešu vecuma, jo mātes pienā sāk aptrūkties, piemēram, dzelzs. Es savu mazo sāku piebarot no 5.5 mēn, pēc vēdera gripas, kad bebis mazliet nokritās svarā. Sākām pakāpenisķi ar rīsu putriņu un burkānu biezeni. Tagad 9 mēnešos nekādu problēmu ar vēderu vai alerģijām. Ēdam gandrīz visu un pie tam vēl dzeram pupu 4x dienā. Evitai - - - Šeit manas atbildes uz Jūsu jautājumiem (kas gan ir mani minējumi, bet nu, tā domāju es) 1) Kāpēc jāguldina uz cietākas virsmas - manuprāt gluži ne fizioloģisks, bet drīzāk drošības jautājums - lai mazulis nenosmaktu, ja pēkšņi atrodas uz vēdera, kas ir stipri vieglāk izdarāms uz mīkstas virsmas, tāpēc arī spilvenu nedrīkst lietot. 2) Kāpēc jāliek gulēt atsevišķā istabā? - Anglijā, kur dzīvoju, neiesaka likt citā istabā līdz 6 mēn. Mēs Hugo ielikām citā istābā 7 mēnešos, jo modinājām viņu augšā ar savu grozīšanos, man ļoti negribējās, bet viņam pašam labāk patīk vienam. 3) Kāpēc jābaro pēc noteiktiem intervāliem? - Vairāki iemesli, bet to var arī nedarīt. Minēšu dažus, peimēram, mazuļiem ir daudz vieglāk sekot rituālam, it īpāsi, kad vairs nav galīgi zīdainis, piemēram gulētiešanas rituāli, ēšanas, utt, jo viņu smadzenes automatiski zina, kas notiks tālāk, tas bebjiem un maziem cilvēkiem ļoti patīk. Iemesls numur 2 - dažķārt mazuļiem ir slikta vēdera izeja (gļotaina, zaļgana kaka), kolikas utt, jo šņakstot pie pupa bieži un ēdot maz vienā reizē, bebis dzer vairāk pirmpienu, kas ir salds, ūdeņains un nepiepilda vēderu. Ja bebis ēdīs ar pienācīgu intervālu, viņš gan padzersies, gan paēdīs kalorijām bagātāko pienu, kas seko pēc tam. 4) Par knupi - mans uzskats, ja gribi dod, ja gribi nedod. Tikai līdz 1.5 - 2 gadiem jātiek vaļā. + pavisam maziem zinātnieki saka, ka knupis vaar pasargāt no Infant Cot Death Syndrome, nezinu īsti kā šito latviski sauc, bet doma tāda, ka zīžot knupi, bebis neaizmirsīs elpot (kas ir lielākais iemesls šadiem, diemžēl, nāves gadījumiem maziem bebīšiem). Kā arī mans uzskats, mamma nav piena mašīna, nu nav tam mazulim jāsēž pie krūts 24/7. Ne labi mammai, ne mazulim. Plus ortodontiskais knupis nebojā ne žokli, ne zobus, ja tiek lietots pareizs izmērs un ne ilgāk kā par 2 gadiem

Dzēsts lietotājs

Edīt, Tu uzrakstīji visas manas domas! 100% piekrītu! :)

Dzēsts lietotājs

man jau šķiet, var ieklausīties viena vai otra speciālista padomos, bet viens ir skaidrs, tie krasi atšķirsies, tā kā uzskatu māmmiņai pašai jāizjūt ko un kā sākt darīt. Manam puikam ir problēmas ar vēdera izeju no dzimšanas, lai gan ēd tikai krūts pienu, mokamies pamatīgi, iemeslu atrast grūti, pieļauju, ka zarnu mikrofloru sabojāja antibiotiku kurss tūlīt pēc piedzimšanas. Tā kā viņš izrāda interesi, par ēdienu ko mēs ēdam (stiepj prertī rociņu un īd ) sākām pakāpeniski piebarot jau tagad 5. mēn. un puika ēd un neprotestē.

Dzēsts lietotājs

Bet kāpēc tad agrāk bērnus baroja tikkai ar mammas pienu, vai vārītām auzu pārslu tumēm, un nekas nebija, vis bija labi, bet tagad bērnam no 4 vai 5 mēšu vecuma liek dot gaļu..??? Mans mazais arī ir ļoti alerģisks, uz noteiktiem produktiem, pat tad ja to apēdu es, un viņš to saņem no mana piena.. Kā ārsts bija teicis, gribēju sākt kaut ko piedot, iedevu nedaudz banāniņu, viss tādos izsitumos atkal sametās, tā kļuvu priecīgāka kad izlasīju ka jāsāk piebarot no 7 līdz 8 mēn.. ;) negribas mazo mocīt, jo viņam jau ļoti niez tie izsitumi.. :(

Dzēsts lietotājs

Es uzskatu,ja bērnam ir nosliece uz alerģiju,tad viņam arī būs,neatkarīgi vai sākts piebarot 6mēnešu vecumā vai vēlāk. Agrāk problēmas ar  alerģijām nebija,jo,ja atceramies padomju laikus,kad veikalā bija nopērkami produkti bez kaut kādiem E un veļas pulveris bija viena vai divas markas,tad tagad ko mēs ēdam un dzeram???Tādas ir manas domas,pie vainas šīm visām problēmām ir mūsu neekoloģiskais dzīvesveids,ar ko bērns jau saskaras būdams mammas vēderā,jo jau tur viņš iepazīstas ar pārtiku,kas ir pilna ar visādiem E.
1 2 3 4 5 6 7

Saistītie raksti

Kategorijas