Foto: Shutterstock.com

Jo puika ir vecāks, jo sūdzības var būt izteiktākas.


Zēnu veselība: Fimoze jeb šaura priekšādiņa

 23. novembris 2020 10:00 Līga Brūvere, Mammamuntetiem.lv Raksts

Zēnam augot, priekšādiņa no dzimumlocekļa galviņas atbīdās pakāpeniski un nevienmērīgi. Šajā procesā var veidoties saaugumi un salipumi, kas vecākus mēdz uztraukt.Par mazo zēnu veselību stāsta stāsta Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas uroloģe Natālija Bozotova.

Var būt redzami “graudiņi”, kas pildīti ar dzeltenu un baltu saturu. Kad priekšādiņa atlīp, apakšā veidojas kabatiņas, kas ir pildītas ar biezpienveida masu – smegmu. Šos veidojumus nebūtu jāaiztiek vai jāmēģina izspiest, bet, ja rodas jautājumi, vispirms jākonsultējas ar ģimenes ārstu. Dabīgi atbīdīt priekšādiņu no galviņas palīdz arī erekcija, ko piedzīvo arī pavisam mazi zēni. Atvelkot priekšādiņu ar spēku, galā var veidoties mikroskopiski plīsumi, kas sadzīstot veido ļoti mazas, bet neelastīgas rētiņas, līdz ar to priekšādiņas atvilkšana var palikt problemātiska. Ar gadiem priekšādiņas pats gals var kļūt šaurāks, un tad jau ārsts uzstāda diagnozi – fimoze, kas traucē gan normālai urīna strūklai, gan var radīt dažādus citus veselības riskus nākotnē. 

• Fizioloģiskā fimoze ir līdz 3 gadiem.  Tas nozīmē, ka priekšādiņa anatomiski nav izmainīta, ir rezerve izstiepties un ar laiku pašai izaugt, lai varētu atsegt galviņu.

• Patoloģiska fimoze [1] ir tad, kad audi ir aizvietojušies ar saistaudiem. Var veidoties fimozes gredzens, uz priekšādas galiņa veidojas balti, neelastīgi audi. Ja parādās izdalījumi, sūdzības, iekaisums, bieža čurāšana, iečurāšana biksēs, nepatīkama sajūta, tad noteikti ir jāmeklē ārsts.

Jo puika ir vecāks, jo sūdzības var būt izteiktākas. 
0 Pievienot komentāru

Saistītie raksti


Kategorijas