Uz valsts mežu pēc savas Ziemassvētku eglītes

 16. decembris 2019 2:00 mammamuntetiem.lv Raksts

Neatņemama svētku sastāvdaļa ir zaļā eglīte no meža vai tāda, kas aug podiņā. Arī šogad Latvijas iedzīvotājiem ir iespēja doties uz AS “Latvijas valsts meži” apsaimniekotajiem mežiem un pārnest mājās savu Ziemassvētku eglīti, ievērojot dažus priekšnoteikumus – kādās vietās, kā un kādu eglīti cirst –, lai saudzētu nākotnes mežu.

 Foto: Shutterstock.com


Eglīti bezmaksas drīkst cirst tikai LVM apsaimniekotajā mežā. LVM meža robežas var atpazīt pēc ceļu malās izvietotajām dzeltenajām zīmēm, kā arī visa robeža ir iezīmēta ar dzeltenām svītrām uz koku stumbriem. Kā arī uz kvartālstigu krustpunktiem izvietotās plāksnītes ar AS “Latvijas valsts meži" uzrakstu apliecina, ka atrodaties valsts mežā. Orientēties mežā var palīdzēt mobilā lietotne “LVM Meža karte” un www.mammadabakarte.lv.

Kad vieta atrasta, jāizvēlas eglīte, kas aug ceļa vai grāvja malā, uz stigām, zem elektrolīnijām vai pieaugušā mežā zem lieliem kokiem, bet ne jaunaudzēs un jaunā jauktu koku mežā – tur koki ir īpaši stādīti un kopti, lai arī nākotnē veidotos kupla meža ainava.

Vēl eglītes aizliegts cirst publiskajos dabas parkos un īpaši aizsargājamās dabas teritorijās, kas atzīmētas ar ozollapas attēlu uz zaļa fona. Tāpat uzmanies, vai nejauši neesi iegriezies citu īpašnieku mežā.

 

 

 

 
0 Pievienot komentāru

Saistītie raksti

Kategorijas