”Pārspīlētā podiņmācība!” Speciāliste brīdina jaunos vecākus neaizrauties ar pāragro podiņmācību

 15. jūlijs 2019 5:00 Raksts

Šobrīd sociālos tīklus pārpludina attēli un video, kuros redzamie zīdaiņi tiek turēti virs izlietnēm, sēdināti uz podiņiem vai atbalstīti pret vecākiem. Šos visus ierakstus saista viena un tā pati mirkļbirka- ”elimination communication”.Ekrānšāviņš no video.


Kāda amerikāniete savā “Facebook” bloga tiešraidē publicējusi savu dienas daļu. Tiešraides laikā tiek pamodināts sešas dienas vecs jaundzimušais, kurš pavisam nesaudzīgi tiek uzsēdināts uz podiņa. Pēc tam, protams, mamma ar lepnumu atrāda guvumu podiņā un ar apšaubāmām hendlinga prasmēm turpina apieties ar mazuli.

Video redzamais noteikti liks izbīlī aizturēt elpu ikvienam vecākam, jo blogere nepievērš nekādu uzmanību jaundzimušā galviņas balstīšanai, kā arī neievēro elementāras hendlinga prasības. Šī blogere lepni norāda, ka jau no mazotnes bērnus radina nokārtoties podiņā, nevis autiņbiksītēs.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Elimination communication In many cultures, babies are encouraged to use the 'toilet' from birth and not trained to use nappies. From birth a newborn baby communicates through body language when it needs a wee or poo. A little wiggle, a noise and belly and leg wriggle. Observing the baby's cues and then holding them over their potty/basin whilst they do their dos. Making a cueing sound whilst they eliminate their poo or wee as you can use this later to cue them to use the toilet. This enables the baby to learn about their own physical sensations and eliminations, prevents use of nappies, especially having an impact on disposable nappies which contribute so greatly to environmental issues. It also saves a great deal of unnecessarily spent money, lining the pockets of large companies. There are often 'accidents' and missed opportunities initially but as time goes on it develops well enough that they can be totally dry by the time they are eight months day and night usually. I have used this method of toileting with all three of my older children and with pleasing success....and now it starts with little Astrid too. I'm not going to say it was a process without any mess or that it was a walk in the park but it worked really well for me... they were often happily bare bottomed and no nappy rashes, no costly nappy shops and there was never an issue of toilet training later on when they were toddling about. #eliminationcommunicationworks #eliminationcommunication #newborn #baby #babynumberfour #learningtogether #love #mamaslife #familylife

A post shared by Miriam Alice Neal (@mim.alice) onPediatre Daira Brenča aicina vecākus nesteigties, stimulējot zīdaiņus pēc iespējas ātrāk apsēsties. "Kamēr bērniņš pats stabili neapsēžas un nesēž, bērniņu nesēdina. Kāpēc? Lai neveicinātu mugurkaula deformāciju. Mīļie, vecāki. Nesasteigsim lietas, ļausim visam notikt tā, kā daba to paredzējusi. Katrs bērniņš attīstās savā tempā."

 

Mūziķe Dināra Rudāne ir mamma 10 mēnešus vecajai Miriamai Amirai. Dināra atklāj, ka ar lielu sajūsmu sagaidīja, kad meitiņa apsēdīsies. Mamma centusies izvairīties no stimulēšanas iemācīt meitiņai apsēsties pēc iespējas ātrāk. "Turējos. Varbūt klēpī es viņu nedaudz apsēdināju, bet tas bija pieturot, nevis balstot viņu uz mugurkaula. Viennozīmīgi gribas, lai viss notiek ātrāk. Bet daba ir gudrāka par mums."


Dūla, trīs bērnu mamma Ilze Kuduliņa norāda, ka vecāki bieži vien pārprot kustības “Elimination comunication” jēgu, kur pamatdoma ir nevis pēc iespējas ātrāk pieradināt pie podiņa, bet gan uzlabot komunikāciju starp vecākiem un bērnu. Pamanot pazīmes, ka bērns vēlas nokārtoties, nav obligāti jāskrien uz labierīcībām. Tas var radīt stresu gan bērniņam, gan vecākiem.

Ja vecāki pievērš uzmanību tam, ka bērns nokārtojas, arī bērniņš tam pievērš uzmanību. Viņš mācās, ka ar viņu kaut kas notiek. Kad pienāk īstais laiks podiņmācībai, to ir var būt vieglāk izdarīt, jo bērns nav pazaudējis saikni ar ķermeni.

Dūla gan norāda, ka katrs gadījums ir individuāls, kas vienam bērniņam derēs, citam tas nekādi nepalīdzēs.

Šobrīd popularitāti guvusī metode gan nav nekas jaunizdomāts, bet gan labi aizmirsts vecais, kad vēl okupācijas laikā autiņu taupīšanas nolūkos bērni dabiskās vajadzības nokārtoja, piemēram, uz avīzēm.
0 Pievienot komentāru

Reklāmraksti: Ģimenes budžets

Kategorijas