Jaunumi Lietuvā pazudušā 2 gadus vecā puisēna lietā: vecāki spiesti pamest savas mājas

 05. februāris 2018 15:00 Raksts

Lietuvā, Paņevežos, jau piekto dienu tiek meklēts 2 gadus vecs bērns, kurš pazuda jau 31.janvārī. Meklējumi pirmdien joprojām nav devuši rezultātus, taču mazuļa vecāki domā pamest ciematu, jo vairs nespēj izturēt milzīgo sev pievērsto sabiedrības uzmanību, raksta Lietuvas portāls "Delfi.lt".Mazuļa māte ar vīru grasās pamest savas mājas ciematā, jo uz cilvēku uzmanība nav izturama.


Kuncjagalas ciema pagastvecis Alberts Jacevicš nelaimes skarto ģimeni piemin vien ar labiem vārdiem - ģimene līdz šim nav bijusi sociālo dienestu redzeslokā. Cilvēki dzīvojuši diezgan pieticīgi, taču bērniem nekas nav trūcis, skaidroja Jacevičs.

"Tēvs strādāja pie saimnieka, māte līdz pat dekrētam arī strādāja - pie cita saimnieka. Pēdējos 2 gadus viņa mājās auklēja šobrīd pazudušo mazuli. Vecākā meita dzīvo pie omītes Jonišķos, jo mājoklī ir ļoti maz vietas - tikai maza istabiņa un virtuvīte. Pagājušajā gadā, kad bija konkurss par sakoptāko sētu, tajā piedalījās arī Vlads ar savu sievu, un viņi dabūja suvenīru par centienu," saka pagastvecis.
 

Pazudušā bērna vecāki spiesti pamest mājas
Jacevičs skaidro, ka ģimenei šajā grūtajā mirklī vajadzīgs miers, tāpēc pāris apsverot iespēju pamest māju, ap kuru jau piekto dienu spieto žurnālisti, brīvprātīgie meklētāji un vienkārši ziņkārīgie.

Tā kā vecāki sava šoka stāvokļa dēļ nespēj palīdzēt mazuli meklēt, to turpina darīt visi atbildīgie dienesti. Diemžēl arī pirmdiena nav nesusi ziņas par to, kur mazulis varētu būt gājis, kur pazudis. Atkārtoti pārmeklēts mežs, taču bez panākumiem.

Jauns.lv vakar vēstīja, ka, gluži kā pērnā gada vasarā Latvijas iedzīvotāji pārdzīvoja par pazudušo piecgadnieku Ivanu Berladinu, arī Lietuvā cilvēki šobrīd piedzīvo līdzīgas emocijas. Paņevežā pazudis divgadīgs bērns, un viņa meklēšanā iesaistījusies gan policija, gan brīvprātīgie.

Nelaime Paņevežā satricinājusi visu sabiedrību: 31.janvārī ap pl.13 dienā nelielā Paņevežas ciematā pazudis nepilnus divus gadus vecs bērns. Viņš uzturējās mājas pagalmā, kur tobrīd strādāja mazuļa tēvs. Kad vecāki pamanīja, ka dēla pagalmā vairs nav, sākās viņa meklēšana. Stundas laikā vecāki puisēnu neatrada, tāpēc tika iesaistīta policija. Tuvojoties tumsai, meklēšanā tika iesaistīti suņi, nirēji, mediķi un ugunsdzēsēji.

Diemžēl meklējumi nekādus rezultātus nav devuši jau ceturto dienu, un šorīt pl.9 policija atsāka darbu, vienlaikus lūdzot sabiedrību likt mierā zēna vecākus - viņu mājas pagalmā rindojas palīdzētgribētāju mašīnas, tiek organizētas sapulces. Bērnu meklē arī mūsu Bezvēsts.lv biedrībai līdzīga organizācija Lietuvā. 


Vecāki ir šoka stāvoklī
Kā vēsta kaimiņvalsts mediji, policijas pārstāvji feisbukā izplatījuši paziņojumu likt vecākus mierā. "Viņi nav redzējuši savu bērnu jau trīs dienas. Tagad viņi vēlas mieru. Mēs lūdzam jūs saprast ģimenes traģēdiju un netraucēt vecākus," pauda policija. Tā aicina nebraukt traģēdijas skarto pagalmā, kā arī nezvanīt mātei un tēvam bez iemesla. 
 

Ūdenslīdēji pārmeklējuši upes un strautus, kinologi ar suņiem nav spējuši sadzīt mazuļa pēdas. Kā vēsta lietuviešu "Delfi", brīvprātīgie jau vairs necer, ka mazulis atradīsies dzīvs, taču policija saka: brīnumi mēdz notikt. Vienlaikus norāda, ka no bērna vecākiem šobrīd nekāda iesaiste netiek gaidīta - viņi ir šoka stāvoklī un stresā. Mazuļa māte izteicās, ka zēnam bijis bail no ūdens, tāpēc nez vai viņš tīšuprāt būtu gājis upē.

Paņevežas rajona policijas pārstāve Rasa Galkauskiene pauž, ka svētdien vēlreiz tiek pārbaudīts tuvējais mežs. "Mēs nevaram spriest, vai pazudušais varētu būt dzīvs, jo nav vispār zināms, kur viņš gāja," min Galkauskiene, piemetinot, ka "gadās arī brīnumi".

 

Informācija no portāla Kasjauns.lv

 
0 Pievienot komentāru

Saistītie raksti

Reklāmraksti: Ģimenes budžets

Kategorijas