Foto: Shutterstock.com


Laimes liešana, sagaidot Jauno gadu!

 29. decembris 2020 15:55 Mammamuntetiem.lv Raksts

Ziemassvētku un jaungada laiks ir vispiemērotākais lai mēģinātu ieskatīties nākotnē. Sendienās cilvēki vēroja skalu, vēlāk sveču liesmu un ēnu spēli, cenšoties tajā saskatīt norādes par nākamo gadu. Mūsdienās daudzās ģimenēs kā rituāls jau kopš bērnības ir Laimes liešana.Jaunā gada sagaidīšana vienmēr iet roku rokā ar jautājumu, kāds būs nākamais gads. Skaidrs ir viens – katrs gads būs tāds, kādu mēs paši to veidosim, taču tas neliedz jautroties un liet laimes.

Laimi var liet praktiski no jebkura kūstoša materiāla – sākot no vaska un parafīna līdz alvai, svinam utt.  Pārsvarā laimes liešanai tiek izmantoti alva un svins. Lai mājas apstākļos varētu izliet laimes, bez alvas figūrām ir nepieciešama arī gāzes plīts ar degli (var izmantot arī sveci, bet tad kausēšanas process bus ilgāks), metāla kauss vai dziļa karote un trauks ar aukstu ūdeni. Laimes lējējam pašam ir jāieliek sava figūra kausā, jātur tas virs atklātās uguns liesmas un jātur tik ilgi, līdz masa ir izkususi. Ik pa brīdim kausiņu vari pakustināt, lai figūra vienmērīgi izkustu. Kad tā ir izkususi un kausā nepeld neviens gabaliņš, ilgi negaidot, ielej karsto masu aukstajā ūdenī, turot kausu nelielu attālumu virs trauka.

Izlieto figūriņu – Laimi liek starp sveces liesmu un sienu un mēģina sveces liesmas mestajā ēnā saskatīt zīmes un simbolus, kas vēsta par notikumiem nākamajā gadā. 

Šī atrakcija noteikti patiks bērniem, taču pieaugušajiem visu laiku jābūt klāt, lai bērnus pieskatītu un viņiem palīdzētu. 
0 Pievienot komentāru

Kategorijas