"Vienu glāzi vīna grūtniece taču drīkst?" Nē, nedrīkst!

Dzēsts lietotājs

esmu dzirdējusi, ka tas neesot nekas slikts, ja visa pasākuma laikā lēnām grūtniece izdzer vienu vīna glāzi ;) pati zinu māmiņu (ar veselu bērnu), kurai ārsts pat ieteica, ka pasākumā varot vienu laba vīna glāzi izdzert asinsrites uzlabošanai, bet lēnām un tikai vienu... ;) tākā, manuprāt, tas atkarīgs no katras pašas organisma ;)

Dzēsts lietotājs

Bet dievkalpojuma laikā taču dievgaldu lielākajā daļa draudžu ( visās luterāņu, pareizticīgo  draudzēs un daļā katoļu draudžu) pasniedz zem abām, t. i. maizes un vīna zīmēm, turklāt dažreiz tiek pasniegta vīnā iemērkta maize. Ko tad darīt grūtniecei? Tā kā tas nav tik vienkārši un ir  ir atkarīgs arī no situācijas. 

Dzēsts lietotājs

Un tas ir tas šausmīgākais - lai gan pētījumi apliecina, ka alkoholu grūtniecības laikā lietot nedrīkst, ārsti turpina teikt, ka tik un tik drīkst. Par nelaimi problēmas, kas bērnam rodas no mātes "tikai viena vīna glāze", bieži vien parādās bērna vēlākos gados, kad ar vīna glāzi šo problēmu vairs neviens nesaista... 

Dzēsts lietotājs

Jā, katra paša izvēle... Bet vai bērna vietā drīkst izvēlēties? Dzert viņam šo glāzi vai nē?
Un tad visu dzīvi domāt, cik lielā mērā nesa kaitējumu bērna veselībai šī glāze.
Un kādu kaifu var dot māmiņai šī viena vīna glāze, ka jāriskē ar bērna veselību?
Vai mēs sievietes esam tik atkarīgas no šīs legālās narkotikas? Ka pat bērniņu laižot pasaulē nevar no tās ateikties?
Meitenes, pirms esat laidušas pasaulē savus bērnus vispār neieteiktu aizrauties ar alkohola lietošanu, palasiet informāciju cik ilgi sievietes organismā paliek alkohola sekas tieši sievietei.

Citāts no-"Alkohols – sabiedrības nogalināšanas tehnoloģija"
Posted on
Janvāris 17, 2013

Alkohols, ko vīrietis izdzer 3 mēnešus pirms bērna ieņemšanas, atstāj stipri negatīvu iespaidu uz jaunā bērna fizisko un jo īpaši psihisko veselību. Tomēr, ja vīrietis ir pārstājis lietot alkoholu, tad trīs mēnešu laikā notiek pilnīga spermotozīdu nomaiņa.

Savukārt sievietes, kurām var vēl būt bērni, vispār nedrīkst lietot alkoholu nekādos daudzumos un tas ir zināms jau sen. Tas ir tādēļ, ka sievietes olnīcās atrodas visai viņas dzīvei paredzētās olšūnu rezerves. Atšķirībā no vīrieša, sievietes dzimumšūnas veidojas iekšķīgi vēl pirms viņas dzimšanas [un dzīves laikā neatjaunojas; tas ir – cik un kādas piedzimstot tiek dotas, tādas arī paliek visu mūžu]. Olšūnas ir visilgāk dzīvojušās sievietes organisma daļas.
Olnīcu sieniņas droši sargā olšūnas gandrīz no jebkuru negatīvu faktoru ietekmes, izņemot……. etilspirtu, kurš, būdams ļoti labs šķīdinātājs, spēj izsūkties cauri olnīcu sieniņām un traumēt daļu no olšūnām, no kurām nākotnē iespējams var rasties bērniņš. Un ar katru alkohola glāzi, ko izdzer sieviete, traumēto olšūnu skaits pieaug, un var gadīties tā, ka pēc pāris gadiem apaugļosies tieši tā olšūna, kura tika saindēta ar to pašu šampanieša glāzi Jaunajā gadā vai „tikai vienu” vīna glāzi kādā no jubilejām. Šīs šampanieša (vai vīna, vai alus utt.) glāzes ietekmes rezultātā  dzīvība var tikt dota bērnam ar nopietniem fiziskās vai garīgās attīstības traucējumiem.

Saistītie raksti

Kategorijas