Iesaki ārstu:

 •   Vērtējums: 5/5
  Liiga Priede

  Loti sirsniga, mila, profesionals sava darba... Drosi var vinai uzticeties

Skatīt visus ārstus

Bērnu anekdotes. Labākajiem - balvas!

Smieklīgie februāra JOKU konkursa jociņi

Februāra uzvarētājam balvā saldumu grozs no Šokolādes muzeja Pūrē Pure Chocolate. Mammām un Tētiem kolektīvs ir izvēlējies februāra uzvarētāju un šo saldo balvu iegūst Vita Spule.     SMIEKLĪGĀKĀS SARUNAS 7.gadīgā Jēkaba tētis Māris Jansons Dēlam jautāju: Vai Tu precēsies? - Jā, ja man būs draudzene.     &n

Skatīt visus jokus

Emuāru lietošanas noteikumi

Emuāri ir portāla mammamuntetiem.lv reģistrēto lietotāju sarunu vieta, kur pārspriest savus priekus un bēdas, dalīties pieredzē vai vienkārši patērzēt.

Lasīt vairāk

Gailenēm, meža zemenēm un mellenēm - tirgū delikatešu cienīgas cenas

Emuāri | Virtuves stāsti

 Pievienot komentāru

Virtuves stāsti

Gailenēm, meža zemenēm un mellenēm - tirgū delikatešu cienīgas cenas

Rīgas Centrāltirgū nu jau parādījušās pirmās gailenes, meža zemenes un lielogu mellenes - cenas augstas, vismaz pagaidām. Meža mellenes gan vēl nav. Kā portālam mammamuntetiem.lv pastāstīja gaileņu un meža zemeņu tirgotājas, mellenēm ogas vēl tikai sākušas veidoties. 

Gailenes šorīt tirgū bija pieejamas vien divās vietās. Sieviete, kurai patiešām noticēju, ka pati salasījusi Pierīgas mežos, dzeltenās sēnītes tirgoja par 4,50 latiem litrā. Viņa bija atradusi divas litra burciņas sēņu. Turpretim pārdevēja, kura bija gatava man pārdot gailenes par 13 latiem kilogramā, šķiet, meloja, ka sēnes no Latvijas mežiem. Zināms, ka ne tikai augļus un dārzeņus ieved no Polijas, bet arī sēnes. Šīs gailenes, kuras bija krietni lielākas, vairāk izskatījās pēc ievestajām.

gailenes burkās

Arī meža zemenes nemaz tik daudz vietās tirgū nav. Cenas pie vairākiem tirgotājiem aptuveni vienādas - par puslitru tilpuma kastīti ar meža zemenēm - 3-3,50 lati, bet aptuveni 200 gramu glāzīte ar odziņām maksā ap 1,50 latu.

meža odziņas

 

Meža melleņu vēl nav, toties pieejamas no Polijas ievestās lielogu mellenes. To cena - 10 lati par kilogramu ogu. Arī šīs ogas šorīt bija pieejamas vien vienā tirdzniecības vietā.

lielogu melllenes

Ķiršiem cenas, salīdzinot ar pāris nedēļām iepriekš, nedaudz kritušās, lai gan joprojām turas samērā augstas. Par ļoti labas kvalitātes saldajiem ķiršiem tirgotāji prasa ap 4 latiem par kilogramu ogu, bet parādījušies arī saldskābie ķirši no Ungārijas. To cena ap 2,30-2,50 latiem par kilogramu ogu.

saldie ķirši

Eksotisko augļu klāsts ar katru dienu tirgū paplašinās. Nu jau var nopirkt arī aprikozes un "persikveidīgos". Cenas - no 2,20 - 3 latiem kilogramā.

aprikozes

persiki

Zemeņu cenas gan ir acīmredzami "kritušās". Ja pirms kāda laiciņa Latvijā audzētās zemeņogas maksāja pat 12 latu kilogramā, tagad dārgākās mūsu pašu audzētāju ogas maksā ap 6 latiem kilogramā, bet lētākās - ap 3-3,50 latiem par kilogramu smaržīgo ogu. Plašs zemeņogu piedāvājums ir ievestajām ogām. Piemēram, skaistas ogas no Polijas var iegādāties pat par 1,10 latu kilogramā, lai gan īpaši saldas gan tās nav.

Pieteikties par sekotāju

Raksts publicēts 13. Jun 2013 11:55Lai pievienotu komentāru, jāielogojas:

Pirmo reizi ielogojieties ar draugiem.lv pasi, Tev tiks izveidots lietotāja profils.

 • 13.06.2013 12:18
  Ieva Kozlovska teica:

  Tiem, kuriem liekas, ka cenas augstas... iesaku pašiem kaut ko izaudzēt vai pašiem kaut ko mežā salasīt. Un tad runāt par to, kas ir dārgi, kas nav dārgi...

 • 13.06.2013 13:54
  Santa Felkere teica:

  Vai pēdējā laikā teksta redaktoriem ir atvaļinājums? 

 • 03.07.2014 11:29
  Rūta Kodoliņa teica:

  Tie, kas paši audzē lielogu mellenes, saprot, cik maksā tās izaudzēt. 10 Euro par kg (litrs ir mazāk kā kg), kas ir ap 6.5 Ls-7 Ls - es teiktu absolūti adekvāta cena, ņemot vērā, ka Latvijā vietējās būs pēc pāris nedēļām. 


 

LAPAS KARTE