XIII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki: kur un ko redzēt šodien, 10. jūlijā

Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku sesto dienu ieskandinās pūtēju orķestru koncerts “Tā radās skaņa…” un tā ģenerālmēģinājums, bet sirsnīgs un iedvesmojošs brīdis ar latviešu tautas dziesmu apdarēm un orģinālskaņdarbiem gaidāms kokļu mūzikas koncertā “Saules krustcelēs”. Tāpat šodien folkloras kopas Brīvības laukumā vīs īpašu rotaļu Latvijai, parādot rotaļu burvību un spēles prieku. Bērnu un jauniešu radītas tērpu kolekcijas īpaši spīdēs tērpu parādē “StaroJums”, savukārt Vērmanes dārzā skolēnu teātru kolektīvi turpinās izrādīt savus iestudējumus un dienas izskaņā galvenajā Svētku satikšanās vietā izskanēs koncerts “No baroka līdz rokam”.
Foto: no Skolu jaunatnes Dziesmu un deju svētku Facebook konta.

FOTO: Publicitātes foto

Foto: no Skolu jaunatnes Dziesmu un deju svētku Facebook konta.

Pūtēju orķestru koncerts “Tā radās skaņa…” starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā

Pūtēju orķestru kopmuzicēšana Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos pēc desmit gadu  pārtraukuma ir kā jauns sākums, atdzimšana un apsolījums muzicēšanas tradīciju tālāknodošanai. Tāpēc koncerts tapis kā muzikāls stāsts par skaņas dzimšanu, mākslas rašanās brīnumu, par bērna izaugšanu par atbildīgu, radošu un aktīvu pilsoni.

 

10. jūlijā pūtēju orķestru koncerts “Tā radās skaņa…” Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā notiks plkst. 18.00 ar ģenerālmēģinājumu plkst. 12.00.

 

TIEŠRAIDE: plkst. 18.00 LTV1 un Latvijas Radio 3 – Klasika.

Vairāk par koncertu ŠEIT.

 

Lokļu mūzikas koncerts “Saules krustcelēs” Svētās Marijas Magdalēnas baznīcā

Latvijas mūzikas skolu un interešu izglītības iestāžu koklētāju ansambļi atskaņos latviešu tautas dziesmu apdares un oriģināldarbus, atklājot koncertkokles daudzveidīgo skanējumu.

 

Šis būs sirsnīgs un iedvesmojošs brīdis, kur latviskās vērtības saplūst ar mūsdienīgu skatījumu, apliecinot koncertkokles nozīmīgo vietu Latvijas kultūrizglītībā.

 

Ieeja koncertā ar bezmaksas ieejas kartēm, kas saņemamas pirms ieejas koncertā.

Vairāk par koncertu ŠEIT.

 

Folkloras kopu programma “Dindaru, dandaru, radu novadu rakstus” Brīvības laukumā

Reklāma
Reklāma

Dzīvais mantojums visā Latvijas vēsturisko zemju lokālo tradīciju daudzveidībā ir viens no Latvijas kultūras savdabības būtiskajiem avotiem. Folkloras programma “Dindaru, dandaru”, atsaucoties uz Svētku moto “Radu darot, daru radot” un ievērojamās latviešu diplomātes Ainas Nagobads-Ābolas moto “Daru un daru zināmu”, ar spēlēšanos un priecīgu sadarbošanos nodrošina neapdarināta, dzīva mantojuma klātbūtni XIII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku notikumos. Visi kopā mēs Brīvības laukumā vīsim “Rotaļu viju Latvijai”, parādot rotaļu burvību, spēles prieku un kopā būšanas azartisko sadarbošanos.

 

Vairāk par notikumu ŠEIT.

 

Tērpu parāde “StaroJums” VEF kultūras pilī

Bērnu un jauniešu radītas tērpu kolekcijas tiks izgaismotas jeb STARO(s) JUMS tērpu parādē, kura esošajām tradīcijām un klasiskiem risinājumiem liks mirdzēt jaunā gaismā. Bērni un jaunieši izstaros sevi, savas domas, savas sajūtas. Izstaros mūsu dažādību un kopību, mūsu spēku un bailes. Izgaismos un izstaros mūs jaunā veidolā.

 

Tērpu parāde tiks veidota kā “balta lapa”, lai katrs jaunieša domu stars var iemirdzēties un uzrunāt skatītāju. Klasicisma parauga interjerā tiks radīta performatīva “izrāde”, tādējādi vēl jo vairāk izceļoti ideju par tradīciju un kanonu izgaismošanu no cita skata punkta.

 

TIEŠRAIDE: LMT viedtelevīzijā no plkst. 18.30.

Vairāk par tērpu parādi ŠEIT.

 

Svētki Vērmanes dārzā

10. jūlijā uz Vērmanes dārza Lielās un Mazās skatuves skolēnu teātri turpinās izrādīt savus iestudējumus un ielu teātra priekšnesumus, bet koncertā “No baroka līdz rokam” uzstāsies instrumentālo kolektīvu tautas mūzikas, akustiski vokāli instrumentālo ansambļu un popgrupu kolektīvi.

 

Visas nedēļas garumā Vērmanes dārzā darbojas amatu darinājumu tirdziņš un notiek amata prasmju demonstrējumi Amatu mājā. Vērmanes dārzā darbojas Izziņas skvērs, kurā līdz pat 13. jūlijam notiks dažādas radošās darbnīcas un citas aktivitātes, kā arī ikviens šeit aicināts iesaistīties vides izglītības projekta “Mani zaļie svētki” aktivitātēs.

 

Vērmanes dārza programma ŠEIT.

Saistītie raksti