Koncerti, uguns skulptūra un aktivitātes ģimenēm – šo sestdien Valmiermuižā etnomūzikas festivāls

Lai arī saulgrieži ir nosvinēti un dienas pakāpeniski kļūst īsākas, festivālu sezona tikai uzņem apgriezienus. Šo sestdien, 6. jūlijā, Valmiermuižas parkā jau septīto reizi norisināsies Valmiermuižas etnomūzikas festivāls.
Par ikgadēju festivāla tradīciju kļuvušas spāņu mākslinieka Jordi NN īpaši veidotās uguns skulptūras.

FOTO: Publicitātes foto

Par ikgadēju festivāla tradīciju kļuvušas spāņu mākslinieka Jordi NN īpaši veidotās uguns skulptūras.

Festivāls pulcēs izcilus solistus un mūsdienu etnomūzikas spīdekļus no Latvijas, Mongolijas, Portugāles un citām valstīm, piedāvājot vienus no aizraujošākajiem šīs vasaras mūzikas svētkiem gan ģimenēm, gan ikvienam unikālas un autentiskas pieredzes meklētājam.

Festivāla rīkotāji šogad ir parūpējušies par īpaši krāšņu un daudzveidīgu muzikālo programmu, uz divām skatuvēm piedāvājot klausīties desmit dažādus koncertus. 

Pirmo reizi Latvijā viesosies sekstets “Khusugtun” no Mongolijas, lai priecētu festivāla viesus ar khööömii un rīkles dziedāšanu. 

 

Savukārt Vidusjūras reģiona mūzikas skanējumu ļaus izbaudīt Latvijas klausītājiem jau
pazīstamā krāšņā portugāļu grupa “Albaluna”, kas ar dūdu un elektronisko instrumentu skaņām ved ceļojumā starp seno un mūsdienu mūzikas pasauli.


Kā jau allaž festivālā pašmāju grupas būs plaši pārstāvētas. Viens no galvenajiem notikumiem būs leģendāro latviešu postfolkloras kustības aizsācēju “Iļģu” koncerts, kas apmeklētājiem ļaus izbaudīt plašu noskaņu spektru. 

 

Tāpat festivāla apmeklētājus gaida tikšanās ar starptautiski atzīto folkroka grupu “Laimas Muzykanti”, romu un Balkānu tautu iedvesmoto gypsy-folk-rock žanra grupu “Alum Alu”, enerģisko etnoprieka grupu “Ogas”, akustiskā reiva pārstāvjiem “Nielslens Lielsliens”, kā arī meditatīvo priekšnesumu meistaru Hariju Vagrantu.

 

Līdzās muzikālajām performancēm festivālā uzstāsies ukraiņu dzejniece Ļuba Jakimčuka kopā ar latviešu koklētāju Latvīti Cirsi, veidojot literāri skanisku priekšnesumu, kurā saplūst ukraiņu valoda un latviešu etnogrāfiskās, elektriskās un koncertkokles skaņas.


Šī gada etnomūzikas festivāla tēma ir svārstības, ikvienam atgādinot, ka mēs dzīvojam pasaulē starp nepārtrauktām svārstībām, ko rada gaisma, skaņa, elektriskie un radiācijas viļņi. 

Lai ikviens varētu izjust svārstības uz savas ādas, festivāla laikā notiks Rīgas cirka mākslinieku rīkotās līdzsvara darbnīcas, kas ļaus pārvarēt gravitācijas spēku, pacelties virs zemes un ļauties spēles priekam.

 

Gan lieliem, gan maziem festivāla apmeklētājiem būs iespēja darboties tādās radošās meistarnīcās, kā enerģiskajā sviesta kulšanā, rūpīgajā vilnas velšanā, ūdens nešanā, ķistu jeb saulīšu meistarošanā un radošo skaņu rīku spēlēšanā un izgatavošanā.

Reklāma
Reklāma


“Šogad esam parūpējušies par to, lai nokļūšana festivālā būtu īpašs piedzīvojums.“

“Sadarbojoties ar “Vivi”, esam izrotājuši vienu no dīzeļvilciena vagoniem īpašā festivāla tematikā, kas līdz pat festivālam kursēs pa visām dīzeļvilcienu līnijām.

Savukārt Valmiermuižas tuvāko apkaimju iedzīvotāji aicināti ierasties festivālā ar velosipēdu. Nesteidzīgajiem festivāla apmeklētājiem esam nodrošinājuši iespēju
izmitināties telšu pilsētiņā, kas būs ierīkota Valmiermuižas stallī. 

 

Lai nebūtu jālauza galva par to, kur atstāt savu četrkājaino draugu festivāla dienā, aicinām festivālu apmeklēt kopā ar saviem mīluļiem,”saka Valmiermuižas kultūras biedrības vadītāja Sabīne Vandāna.


Valmiermuiža vienmēr ir vilinājusi cilvēkus ar savu viesmīlību, aicinot ikvienu doties neaizmirstamā kultūras un Latvijas garšu ceļojumā. 

 

Mums ir prieks, ka šogad Valmiermuižas radītajos svētkos varam palīdzēt nokļūt arī mēs, pasažieru pārvadātājs “Vivi”, piedāvājot sajust kultūras un svētku auru jau pa ceļam, īpaši noformētā vilcienā,” pauž “Vivi” Komunikācijas un mārketinga daļas vadītājs Edgars Butāns.


Par ikgadēju festivāla tradīciju kļuvušas spāņu mākslinieka Jordi NN īpaši veidotās uguns skulptūras, un arī šogad festivāla kulminācijā notiks mākslinieka radītās skulptūras “Viļņošanās rezonanse” iedegšana, kuru pavadīs japāņu tradīcijā balstītās buto dejas performance Simonas Orinskas un citu dejotāju izpildījumā.

 

Jordi NN radītās uguns skulptūras katru gadu ir viens no galvenajiem notikumiem festivālā, pārsteidzot ar krāšņumu, grandiozo mērogu un izcilām mūzikas un
kustību performancēm.

Plašāka informācija par gaidāmo pasākumu un programma pieejama festivāla Facebook lapā un vietnē etnovalmiermuiza.lv. Iegādājies biļetes iepriekšpārdošanā šeit

 

Bērniem un jauniešiem līdz 16 gadu vecumam ieeja bez maksas.

Saistītie raksti