Vai nometne skolēnu pavasara brīvlaikam jau atrasta? Jūrmalas ekskursiju un nometņu piedāvājums

Pavasara brīvlaikā, no 11. līdz 17. martam, ar plašu aktivitāšu klāstu Jūrmalā norisināsies Pavasara ekskursiju nedēļa, kas ļaus skolēniem brīvdienas pavadīt aktīvi, radoši un izzinoši. Piedāvājumā ir gan maksas, gan bezmaksas pasākumi bērniem un pieaugušajiem. Vietu skaits ir ierobežots, tāpēc iepriekšēja reģistrēšanās ir obligāta.
Pieteikšanās ekskursijām un nometnēm Jūrmalā ir jau sākusies. Foto: Artis Veigurs

FOTO: Publicitātes foto

Pieteikšanās ekskursijām un nometnēm Jūrmalā ir jau sākusies. Foto: Artis Veigurs

Visas nedēļas garumā katru dienu būs iespēja doties dažādos piedzīvojumos, kopā ar Jaunsardzes instruktoriem apgūstot izdzīvošanas prasmes mežā, dodoties pārgājienos dabā ar purva kurpēm. Varēs izzināt Jūrmalas arhitektūru un kūrorta vēsturi, apmeklēt Morberga muižu, izstaigāt pilsētu kopā ar profesionālu gidu, vēsturiskās Slokas papīrfabrikas teritoriju un uzkāpt Dubultu baznīcas tornī. 

 

Skolēnu pavasara brīvlaikā Jūrmalā būs iespēja ielūkoties dažādu profesiju un nozaru ikdienā un darba procesos, kā arī piedalīties mākslas nodarbībās un meistarklasēs.

 

Izzinošas ekskursijas zinātkārajiem

 • Jūrmalas Brīvdabas muzejā interesenti kopā ar Jaunsardzes instruktoriem apgūs nepieciešamās izdzīvošanas prasmes mežā.
 • Pārgājienā Ragakāpas dabas parkā varēs uzzināt par priežu meža dzīves ciklu un dziednieciskām īpašībām, kā arī ar gidu izstaigāt mazāk zināmo Jūrmalas pludmali pie Lielupes grīvas.
 • Meža mājā Dabas aizsardzības pārvaldes dabas izglītības speciāliste pastāstīs, ko drīkst un ko nedrīkst vest mājās no ceļojumiem, lai nekaitētu dabai un aizsargātu retās augu un dzīvnieku sugas.
 • Zinātkārie iejutīsies detektīva ādā, praktiski darbojoties trīs dažādās darbnīcās, iegūstot zināšanas par elektrības patēriņa analīzi, pārbaudot savas “efektīvo detektīvu” spējas, vienlaikus gūstot zināšanas par energoefektivitātes pasākumiem ikdienā.

 

Iepazīsti Jūrmalas arhitektūru, vēsturi un dabu

 • Apmeklējot Morberga muižu, dalībnieki uzzinās krāšņās neogotikas pils noslēpumus.

 

 • Jūrmalas Brīvdabas muzejs iepazīstinās ar vienu no senākajiem nodarbošanās veidiem Jūrmalas apkaimē – zvejniecību, kā arī dalībnieki līdzdarbosies, iemēģinot roku ūdens nešanā no akas, tīklu izkāršanu un mezglu siešanu.
Reklāma
Reklāma

 

 • Ekskursijā Dubultu baznīcā apmeklētāji iepazīsies ar tās vēsturi laiku lokos, kā arī varēs uzkāpt baznīcas tornī, lai palūkotos uz Jūrmalu no augšas, kā arī apmeklēt Bulduru baznīcu un Slokas baznīcu, iepazīstot to vēsturi un arhitektūru.
 • Zinātkārie un aktīvie gida pavadībā izpētīs seno Bulduru apkārtnes karti, kā arī salīdzinās to ar mūsdienu karti, izstaigājot Buldurus, orientējoties un meklējot vairākus objektus dabā.

 

Ieskats aizkulisēs

 • Viesojoties Jūrmalas uzņēmumos, ekskursiju nedēļā varēs iepazīt dažādas profesijas un vairāk uzzināt par uzņēmumu darbību.

 

Skolēnus gaida iepazīšanās ar pavasara ziedu oāzi Bulduru siltumnīcās, kur 2400 m2 platībā varēs izbaudīt tulpju, narcišu, prīmulu, hiacinšu un atraitnīšu krāsu paleti.

 

 • Ekskursijā ugunsdzēsības un glābšanas dienestā varēs ielūkoties ugunsdzēsēja profesijas ikdienā un apskatīt ugunsdzēsības tehniku un aprīkojumu.
 • Varēs uzzināt par Jūrmalas pludmales glābēju darbu, drošību uz ūdens un pirmās palīdzības sniegšanu. Dalībnieki varēs iepazīties ar mediķu darba apstākļiem, kā arī ar tehniku un aprīkojumu.
 • Apmeklējot apģērbu ražotni, sietspiedes nodarbībā katrs varēs izgatavot savu Jūrmalas suvenīru – apdrukātu auduma maisiņu.
 • Ekskursiju nedēļas dalībnieki dosies arī uz rotaļu laukumu aprīkojuma ražotni, lai uzzinātu, kā top rotaļu ierīces un to dizains.

Pilna Jūrmalas pavasara ekskursiju nedēļas programma un pieteikšanās – tīmekļvietnē visitjurmala.lv. Pieteikties ekskursijām var arī Jūrmalas Tūrisma informācijas centrā pa tālruni 67 147 900.