Tīģerim Augustam 6! Dzimšanas dienas ballīte jau šosestdien Rīgas zoodārzā

Rīgas Zooloģiskā dārza publikas mīlulis Amūras tīģeris Augusts aicina sestdien, 24. februārī, kopīgi svinēt savu sešu gadu jubileju! Dzimšanas dienai par godu jubilārs saņems īpašu dāvanu – no otrreizēji pārstrādājamiem materiāliem izgatavotu, ar zoodārza Āfrikas Savannas dzīvnieku iesmaržinātiem salmiem un alpakas vilnu pildītu govs formas spēļmantiņu.
Pie īpašas dāvanas tiks arī tīģera draugi – zoodārza apmeklētāji.

FOTO: Publicitātes foto

Pie īpašas dāvanas tiks arī tīģera draugi – zoodārza apmeklētāji.

Tīģera kopēju meistarotā govs Augusta āra voljērā tiks izvietota plkst. 11.00 un īsi pēc tam dāvanu saņemt ieradīsies pats jubilārs. Apmeklētājiem būs iespēja vērot gan lielā kaķa emocijas, gan spēlēšanos ar jaunieguvumu, tādēļ atliek vien īstajā brīdī atnākt ciemos pie jubilāra.

 

Savukārt tīģera draugi – zoodārza apmeklētāji – arī tiks pie īpašas dāvanas. Lai iemūžinātu mirkli piemiņai no Augusta dzimšanas dienas svinībām, turpat pie Tīģeru mītnes, sestdien no plkst. 12.00 līdz 15.00 darbosies foto stūrītis. Fotografēšanās un īpašo dzimšanas dienas bilžu izdruka ir bez maksas.

 

 

Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza Amūras tīģeris Augusts ir dzimis 2018. gada 22. februārī Ebersvaldes zoodārzā Vācijā. Uz Rīgu tas atceļoja 2020. gada septembrī. Kopā ar Augustu mūsu zooloģiskajā dārzā mīt arī kādreiz Rīgā dzimušā tīģera Klifa Granta meita Taiga. Tā kā šie lielie kaķi ir vientuļnieki, ar pretējā dzimuma pārstāvjiem tie satiekas tikai pārošanās periodā. Tādēļ āra voljērā vienlaicīgi uzturas tikai viens dzīvnieks. 

Reklāma
Reklāma

 

Tīģeris Augusts jau itin drīz pēc ierašanās kļuva par publikas mīluli, bieži uzturoties pie aploka skatu laukuma, tā priecējot zooloģiskā dārza apmeklētājus. Taiga raksturā ir atturīgāka, tādēļ viņa lielajā voljērā labprātāk nāk vakarpusēs un pavada laiku tajā līdz pat rītam.

 

Amūras tīģeri ir augumā lielākā tīģeru pasuga. Tā iekļauta Pasaules Sarkanajā grāmatā nopietni apdraudēto dzīvnieku kategorijā. 

Saistītie raksti