Rīga ZOO sācies Tropu mēnesis; galvenajā lomā – skudras, zirnekļi, gliemeži un citi bezmugurkaulnieki. Skaties arī FOTO

Februāris tradicionāli Rīgas Zooloģiskajā dārzā ir veltīts tropiem. Šogad Tropu mēnesī  “Kukarača un draugi” ikviens aicināts iepazīt bezmugurkaulniekus, uzzinot daudz jauna par skudrām, zirnekļiem un gliemežiem. 
Bezmugurkaulnieku kolekcija ir viens no Rīgas Zoodārza lepnumiem.

FOTO: Publicitātes foto

Bezmugurkaulnieku kolekcija ir viens no Rīgas Zoodārza lepnumiem.

Ik dienu no 10. līdz 29. februārim Tropu mājā zoodārza viesus gaidīs bezmugurkaulniekiem veltīta taka, kuru izstaigājot, iespējams uzzināt, kā atšķirt kukaiņus no zirnekļiem, kurš ir visapdraudētākais Rīga ZOO aplūkojamais dzīvnieks un kādas olas dēj kukaiņi. Savukārt mazajiem apmeklētājiem tiks piedāvātas arī ceļa lapas, pēc kā aizpildīšanas zoodārza kasē varēs saņemt veicināšanas balvu. 
 

 

Nedēļas nogaļu īpašajās darbnīcās bezmugurkaulniekus varēs apskatīt daudz tuvāk nekā parasti – zem binokulārās lupas – un tiem pat pieskarties! Darbnīcas notiks sestdienās un svētdienās no 12.00 līdz 15.00. 

 

Par Tropu mēneša vēstījumu stāsta projekta vadītāja Keita Barisa: “Vēlamies katram pastāstīt, ka mazie radījumi, kuri nelīdzinās citiem dzīvniekiem un daudziem liek pat bailēs sastingt, ir arī mūsu draugi – bez tiem cilvēku dzīve nav iedomājama! Izzinot tēmu kopā ar Kukaraču, noskaidrosi visdažādākos veidus, kā bezmugurkaulnieki mums palīdz – piemēram, ļaujot izaugt augļiem un dārzeņiem, kas mūs baro. Ceram, ka palīdzēsim šos dzīvniekus labāk saprast, saudzēt un novērtēt.” 

Reklāma
Reklāma

 


Bezmugurkaulnieki ir ļoti daudzveidīgi – zem šī nosaukuma apvienoti kukaiņi, zirnekļi, tārpi, vēžveidīgie, gliemeži un vesela virkne ūdens iemītnieku – no astoņkājiem līdz pat koraļļiem. Tie veido vairāk nekā pusi visu uz Zemes sastopamo sugu un 95 % dzīvnieku sugu, tomēr, dzirdot vārdu “dzīvnieks”, daudzi par tiem pat neiedomājas. Tieši tāpēc par šiem kustoņiem, kuri ieņem būtiskas lomas ekosistēmās un ir tik pārsteidzoši savā dažādībā, būs gan interesanti, gan vērtīgi uzzināt vairāk. 
 

Bezmugurkaulnieku kolekcija ir viens no Rīgas Zoodārza lepnumiem. Tropu mājā šobrīd aplūkojamas vairāk nekā 20 bezmugurkaulnieku sugas – skorpioni, tūkstoškāji, gliemeži, zirnekļi un dažādi kukaiņi kā prusaki, sienāži un zarkukaiņi. Divās no apmeklētāju iemīļotākajām Rīgas Zoodārza ekspozīcijām arī redzami bezmugurkaulnieki – lapgriežskudras un audējskudras. Dažas bezmugurkaulnieku – vēžu un krabju – sugas var redzēt arī Akvārijā. 

Saistītie raksti