5 iemesli, kāpēc ieplānot braucienu uz laternu festivālu Pakrojas muižā

Baltijā lielākais Āzijas laternu festivāls “Pūķi, mīti un leģendas” Lietuvas Pakrojas muižā pagarina darba laiku svētku periodā. No 23. decembra līdz 1. janvārim festivāls gaidīs viesus katru dienu. Ja izvēlēsieties apmeklēt pasākumu 24. decembrī, varēsiet ne tikai izbaudīt pasakaino svētku atmosfēru, bet arī atbalstīt Ukrainas iedzīvotājus, jo visa nauda, kas tiks savākta par biļetēm šajā dienā, tiks novirzīta guļammaisu un ģeneratoru iegādei un nosūtīšanai uz Ukrainu.
Apmeklējot pasākumu 24. decembrī, atbalstīsi Ukrainas iedzīvotājus, jo visa nauda, kas tiks savākta par biļetēm šajā dienā, tiks novirzīta guļammaisu un ģeneratoru iegādei un nosūtīšanai uz Ukrainu.

FOTO: Publicitātes foto

Apmeklējot pasākumu 24. decembrī, atbalstīsi Ukrainas iedzīvotājus, jo visa nauda, kas tiks savākta par biļetēm šajā dienā, tiks novirzīta guļammaisu un ģeneratoru iegādei un nosūtīšanai uz Ukrainu.

5 iemesli, kāpēc ieplānot braucienu uz gaismas festivālu “Pūķi, mīti un leģendas”.

 

1. Milzu zīda laternas

Pakrojas muižā ir iespējams aplūkot vairāk nekā 50 dažādas mākslinieciskas gaismas kompozīcijas, kuras veidotas no miljoniem lampiņu, tonnām metāla konstrukciju, un vairāk nekā 10 km zīda! Pašu muižu varētu vairākas reizes aptīt ar laternām izmantoto krāsaino audumu! 

Kompozīciju idejās un tapšanā darbu ir ieguldījuši vairāki desmiti mākslinieku no dažādām Āzijas valstīm. Apmeklētājus sagaidīs mītiskie briesmoņi un gaismas pūķi, kas nes cerību un laimi, uzticības simboli — dzērves un flamingi, lauvas krūšutēls, kas pasargā no ļaunajiem gariem, apburošā austrumu dieviete un daudz kas cits.

 

2. Īsta Ziemassvētku pasaka

Svētku gaisotni festivālā rada ne tikai iespaidīgās gaismas skulptūras, bet arī Ziemassvētku tirdziņš, atrakcijas visai ģimenei, austrumu virtuves garšas un unikālās muižas amatnieku darbnīcas.

 

3. Izcila izklaides vieta bērniem

Mazākie festivāla viesi varēs izbaudīt vizināšanos ar vairākiem karuseļiem un citām atrakcijām, satikties ar Ziemassvētku vecīti, pavizināties ar kamieli un ienākt 25 metrus garajā krokodila skulptūrā.

Reklāma
Reklāma

 

4. Salūts katru vakaru

Par vēl vienu pārsteigumu kļūs tradicionālais Āzijas dārza salūts, kas notiks vairākas reizes katru festivāla vakaru.

 

 

5. Iespaidīga vēsturiskā muiža

Pakrojas muiža ir ne tikai Lietuvā lielākā muižas saimniecība, bet arī viena no 18 pievilcīgākajām kultūras tūrisma vietām Eiropā, kas ir ieguvusi Lietuvas „Gada tūrisma objekts 2018., 2019., 2021.“ titulu. Kopējā muižas teritorija ir 15 ha. Šeit ik gadu notiek unikāli ziedu un gaismu festivāli, kā arī tiek atdzīvinātas XIX gs. muižas dzīves ainas.

 

ZINĀŠANAI  

  • Plašāka informācija un biļetes: www.pakrojasmuiza.lv.
  • Pakrojas muiža atrodas pavisam netālu no Bauskas un Jelgavas, un vien divu stundu braucienā no Rīgas. Kā nokļūt uz Pakrojas muižu bez mašīnas? Braucienus uz festivālu no Rīgas un citām pilsētām organizē daudzas Latvijas ceļojumu aģentūras.
  • Svētku periodā no 23.decembra līdz 1.janvārim pasākumu var apmeklēt katru dienu. Pēc tām noslēdzošās festivāla darba dienas būs 6., 7. un 8. janvāris.

Saistītie raksti