Kur braukt lūkoties Ziemassvētku gaismiņas? FOTO no Latvijas pilsētām

Svētku gaidīšanas laiks Latvijas pilsētās ir sācies, rotājot ielas ar krāšņiem gaismu elementiem, dekoriem un piedāvājot sildošas un aizraujošas aktivitātes ikvienam pilsētas viesim. Ja vēl neesi paguvis notvert savu svētku sajūtu, to noteikti atradīsi Ogrē, Rīgā, Lielvārdē un Jūrmalā, kas šogad gozējas īpaši skaistā gaismu rotā.
Ogre kā ierasts tērpusies spožā kārtā.

FOTO: Publicitātes foto

Ogre kā ierasts tērpusies spožā kārtā.

Mobilajam fotogrāfam Egonam Lācim, pateicoties Samsung Galaxy S22 Ultra nakts foto režīmam, ir izdevies notvert Ziemassvētku noskaņu pilsētās un parādīt to maģiskās fotogrāfijās.

 


Kā norāda pieredzējušais fotogrāfs, fotogrāfiju uzņemšana naktī bieži vien var būt izaicinoša – bildes mēdz būt graudainas, neskaidras, zibspuldze tās padara pārāk gaišas un blāvas. Ņemot vērā pāris viegli iegaumējamus padomus, labu foto nakts stundās var uzņemt ikviens. “Mākslīgā intelekta risinājumi jaunāko telefonu kamerās nodrošina Nightography jeb nakts foto režīmu, kas fotogrāfēšanas brīdī apstrādā 30 fotogrāfijas vienā kadrā, rezultātā piedāvājot labāko iespējamo foto kadru. Ja šāda foto optimizācija nav jūsu viedtālrunī, ir būtiski atcerēties trīs pamatnosacījumus, iemūžinot naksnīgus kadrus – foto uzņemšanas brīdī nogaidīt un telefona kameru neizkustināt, fotografējot nedaudz samazināt spilgtumu, meklēt gaismu spēles un atspīdumu fotogrāfijā, kas palīdzēs notvert iespējami labāko kadru,” stāsta Egons Lācis.

 

Ogre – spožākā Ziemassvētku pilsēta

Naksnīgus un spožus kadrus noteikti notversi Ogrē, kas arī šogad, pēc fotogrāfa domām, saglabā savu spožākās svētku pilsētas titulu. Pilsēta ir izrotāta krāšņā un apjomīgā gaismu rotā – koki izdekorēti ar gaismas virtenēm, Brīvības ielas gājēju posmā izvietotas gaismas bumbas. 

Arī šogad ikviens interesents var apskatīt Katrīnas I karieti, kas veidota no 60 tūkstošiem lampiņu, 

kā arī “Bētlemes zvaigzni”, kas apvīta ar sešu kilometru garām lampiņu virtenēm un novietota 23 metru augsta torņa virsotnē.

 

Tik daudz, daudz lampiņu Ogrē.

 

Viskrāšņākais Ziemassvētku tirdziņš – Rīgā

Nav nepieciešams organizēt īpašu svētku fotosesiju vai iekārtot foto stūri – brīnišķīgas fotogrāfijas izdosies svētku tirdziņā tepat galvaspilsētā. Maģisku svētku noskaņu notversi ģimenes fotogrāfijās, izmantojot portreta režīmu un fonā iekļaujot svētku egli, izrotātos namiņus, košos karuseļus vai nobildējoties pie dāvanām piekrautā svētku auto. Ziemassvētku gadatirgū Doma laukumā līdz pat gada beigām var ne tikai iegādāties oriģinālas un sirsnīgas dāvanas, amatnieku gatavotus suvenīrus, bet nedēļu nogalēs gūt prieku un kopības sajūtu, izbaudot dažādu mākslinieku priekšnesumus.

Reklāma
Reklāma

 

Spožā Rīga.

 

Lielvārdē iemirdzas neparastākā egle

Lielvārdē, Rembates parkā šogad mirdz stilizēta un krāšņa egle, kas stāsta par pilsētas vēsturi un unikālo kultūras mantojumu. Eglē ievīta Lielvārdes josta ar etnogrāfiskajām rakstu zīmēm un netālu no tās izvietots krāšņs jostas ceļš. Svētku eglē attēlotas tādas zīmes kā Ugunskrusts jeb Pērkona krusts, kas simbolizē svētību, veselību, labklājību un pasargā no ļauna, Zalktis – dzīvības enerģiju un gudrību, Saule – harmoniju, vienotību, drošību un gaismu. Svētku noformējumā izmantotas jostai raksturīgās sarkanās un baltās krāsas. 

 

Īpaši tautiska eglīte Lielvārdē.

 

Gaismas parks Jūrmalā

Aptuveni divpadsmit metrus augstā egle Jomas ielā ir radīta no desmitiem mazāku eglīšu, tās rotājumu ansambli veido stilizēti latvju raksti egles zaros un tās pakājē. Svētku noskaņu papildina arī muzikāls noformējums. Pie Dubultu stacijas izvietoti lieli gaismu objekti čiekuru formā, bet Dzintaru mežaparks šogad pārvērsts Gaismas parkā, kuru rotā īpaši Ziemassvētku gaismas dekori – lāči, eži, vāveres un citi meža zvēri, veidoti no vairākiem tūkstošiem LED lampiņu. Lielākais un viens no pilsētas viesu iecienītākajiem gaismas objektiem ir jūras viļņa formā veidotais parka tiltiņš, ko iespaidīgi var iemūžināt arī fotogrāfijā, izmantojot platleņķa kameru un fotografējot no dažādiem leņķiem.

 

Gaismas Jūrmalā.

Saistītie raksti