7 noderīgas aplikācijas festivālu apmeklētājiem

Pēc vairāku gadu pārtraukuma šovasar atkal varam apmeklēt un baudīt dažādus mūzikas festivālus un izklaides pasākumus. Tie pulcē tūkstošiem mākslas un mūzikas baudītājus, kas rada zināmus izaicinājumus ikvienam pasākuma apmeklētājam – kā nakts melnumā atrast savu telti, kur uzlādēt telefonu, kur pazuduši mani draugi u.tml.
Aplikācijas palīdzēs atpazīt dziesmu, atrast telti un draugus, padzerties ūdeni u.c.

FOTO: Shutterstock.com

Aplikācijas palīdzēs atpazīt dziesmu, atrast telti un draugus, padzerties ūdeni u.c.

“Tele2” tehniskā servisa vadītājs Gints Peičs iesaka vairākas mobilās lietotnes, kas noderēs festivālu apmeklētājiem.  

 

1. Kā orientēties plašajā festivāla piedāvājumā?

Lielākā daļa festivālu piedāvā savu, festivāla, mobilo lietotni, kas apmeklētājiem ļauj parocīgi un ātri atrast visu vajadzīgo vienuviet. Šīs lietotnes palīdzēs ne tikai orientēties bagātīgajā programmā, bet arī ļaus plānot festivālu – varēsi sastādīt savu programmu, atzīmējot koncertus, pasākumus un citus notikumus, kurus vēlies apmeklēt. Tāpat lietotne laicīgi brīdinās, kad pienācis atzīmēto pasākumu laiks. Piemēram, 

arī pašmāju Positivus festivāls plānošanai piedāvā savu lietotni. Tajā pieejama informācija par māksliniekiem un to uzstāšanās laikiem, kā arī var iepazīt festivāla kino un “Silent Disco” programmu. 

Tāpat tajā iekļauta informācija par smukumlietiņu tirdziņa dalībniekiem, ēdināšanas zonas pārstāvjiem un aizraujošākajām aktivitātēm, kuras norisināsies festivāla teritorijā.

Šī būs arī lietotne, kurā varēsi plānot savu Positivus programmu un pielikt atgādinājumus pirms mīļāko mākslinieku koncertiem, lai nepalaistu tos garām.

 

2. Kā ietaupīt spēkus? 

Šogad Positivus norisināsies Rīgā ar iespēju ērti un salīdzinoši ātri nokļūt līdz festivālam no savas dzīvesvietas, ja tā atrodas galvaspilsētā vai tās apvidū. Daudziem šī būs iespēja arī doties ar kājām uz festivālu, taču, lai taupītu spēkus paša festivāla baudīšanai, var izmantot virkni pārvietošanās aplikācijas un uz festivālu doties ar elektroskūteriem, motorolleriem vai automašīnām. 

Rīgā pieejamas šādas aplikācijas: “ATOM Mobility”, “Bolt”, “City Bee”, “Fiqsy”, “Jungo”, “Ride” un “Skok”. 

Noteikti atceries, ka festivāla laikā neviens neatceļ ceļu satiksmes noteikumus, tajā skaitā to, ka transportlīdzekļus nedrīkst vadīt alkohola vai citu apreibinošu vielu ietekmē.

 

3. Kur ir mana telts?

Festivālā visu dienu dejoji un līksmojies ar draugiem, bet pēc tam telšu pilsētiņā nevari sameklēt, kur uzcēli telti? Ja šī sajūta šķiet pazīstama, palīdzēs īpaša lietotne telts meklēšanai “Find My Tent”. Izmantojot GPS, tā fiksē telts atrašanās vietu un vajadzības gadījumā palīdz to viegli atrast. 

Pēc tāda paša principa var iezīmēt arī citus svarīgus objektus, piemēram, savu automobili, draugu telti, tuvākās tualetes vai citas vajadzīgas festivāla vietas. Katru izraudzīto vietu tiek piedāvāts personalizēt, pievienojot tās attēlu, un izveidotajās lokācijās var dalīties arī ar ceļabiedriem.

 

4. Kur atrodas mani draugi?

Reklāma
Reklāma

Lielos mūzikas festivālos ir viegli nomaldīties un pazaudēt no acīm ceļabiedrus, bet tam ir risinājums. Tehnoloģiju izstrādātāji radījuši viedo lietotni “Find My Friends”, kas ar GPS raidītāja palīdzību ļaus sameklēt visus noklīdušos. Aplikācijas darbības princips nav sarežģīts – izvēlētos draugus vienmēr varēsi redzēt kartē, kurā viņi būs apzīmēti ar individuālām ikonām. Īpaši ērti ir tas, ka atļauts ne tikai noteikt citam cita atrašanās vietu, bet arī piedalīties slēgtās sarunās. 

Vēl viena vērtīga šīs lietotnes priekšrocība ir iespēja nosūtīt brīdinājumu par nepieciešamu palīdzību.

 

5. Kā pasargāt telefona bateriju?

Katrs, kas vismaz reizi piedalījies mūzikas festivālā, labi zina, ka šādās reizēs visvairāk jātaupa telefona baterija. Atrast brīvu uzlādes vietu lielākoties nav viegli, tādēļ labāk pietaupīt bateriju, izmantojot lietotāju pārbaudīto un iecienīto lietotni “Battery HD”. 

Šī lietotne palīdz precīzi noteikt, cik ilgu laiku telefonu varēs izmantot dažādām funkcijām, piemēram, cik stundu ar atlikušo bateriju varēsi fotografēt, sērfot internetā vai skatīties videoierakstus. Te varēsi arī sekot enerģijas patēriņa rādītājiem un grafikiem vai atzīmēt, lai skaņas signāls brīdina, kad baterija būs iztērēta līdz kritiskam līmenim.

 

6. Kāda dziesma skan? 

Mūzikas festivāls paver lielisku iespēju ne tikai dzirdēt savus iemīļotos māksliniekus un dziesmas, bet arī atrast jaunu mūziku, ko varētu iekļaut savā atskaņojumu sarakstā. Lai to būtu vieglāk izdarīt, izmēģini lietotni “Shazam”, kas atpazīst jebkuru dziesmu. Šo lietotni ik dienu izmanto 20 miljonu reižu, un to izdarīt ir pavisam vienkārši – 

izdzirdot iepatikušos dziesmu, nospied pogu, un jau pēc dažām sekundēm ekrānā ieraudzīsi skaņdarba nosaukumu un izpildītāju. 

Visas tavas jaunatrastās dziesmas saglabāsies, kas nozīmē, ka varēsi tās noklausīties arī vēlāk. Turklāt savos jaunatklājumos ar dažu pieskārienu palīdzību varēsi dalīties ar draugiem.

 

7. Kad pēdējo reizi dzēru ūdeni?

Šo jautājumu festivāla laikā vajadzētu sev bieži uzdot, it īpaši, ja laiks ir karsts un spīd saule. Aptuveni 72 % no cilvēka organisma ir ūdens, tāpēc ir tikai pašsaprotami, ka tieši ūdens ir labākā formula lieliskai pašsajūtai. Dienas laikā organisms nepārtraukti patērē šķidrumu, īpaši esot aktīvam festivāla laikā un, ja vēl ir karsts un spīd saule.

Nepieciešamo ūdens daudzumu dienā var aprēķināt pēc vienkāršas formulas: 30 ml ūdens uz katru cilvēka kilogramu. Piemēram, pieaugušajam ar 70 kg svaru dienā jāuzņem 2100 ml ūdens, kas būtu četras ūdens pudeles ar 500 ml tilpumu. “Waterlogged” ir aplikācija, kas palīdzēs sekot līdzi tavam ūdens patēriņam un brīdinās, kad nepieciešams atkal padzerties.

 

Aplikācijas meklē “Google Play” vai “App Store”. 

Saistītie raksti