Šodien notiekošo TEDxRiga ideju forumu var vērot bezmaksas tiešraidē

22. novembrī notiek prestižais ideju forums TEDxRiga, kurā visas dienas garumā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā uzstājas 20 runātāji un mākslinieki, tostarp uzņēmēja un piedzīvojumu meklētāja Olga Kotova, mūziķis Ralfs Eilands, ekonomists un pasniedzējs Arnis Sauka, bērnu psihiatrs Ņikita Bezborodovs, sabiedriskais aktīvists Jānis Erts, komponists un pianists Platons Buravickis, režisors un scenārists Andris Gauja un citi. 

TEDex sarunas - gudrajiem. Publicitātes attēls.

FOTO: Mammamuntetiem.lv

TEDex sarunas - gudrajiem. Publicitātes attēls.

Prestižās TED kustības nacionālā mēroga ideju forums TEDxRiga ik gadu pulcē dažādu jomu profesionāļus no Latvijas un ārzemēm – zinātniekus, uzņēmējus, radošo industriju pārstāvjus un citus – izcilības, kuri dalās ar personīgiem un iedvesmojošiem stāstiem. Septiņu gadu laikā uz TEDxRiga skatuves kāpuši 149 runātāji un mākslinieki, kuru vēstījumi TEDx Youtube kanālā skatīti teju divus miljonus reižu. Par TEDxRiga 2019 vadmotīvu izvēlēts “Together” jeb “Kopā”, vēršot uzmanību uz to, ka kopā varam īstenot ko diženāku nekā katrs individuāli. 

Visas dienas garumā foruma tiešraidi bez maksas iespējams vērot TEDxRiga mājaslapā 2019.tedxriga.com, kā arī sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku tiešraide būs skatāma Latvijas reģionālajās un augstskolu bibliotēkās: Alūksnes pilsētas bibliotēkā, Bauskas Centrālajā bibliotēkā, Dobeles novada Centrālajā bibliotēkā, Jēkabpils Galvenajā bibliotēkā, Jelgavas pilsētas bibliotēkā, Kuldīgas Galvenajā bibliotēkā, Latgales Centrālās bibliotēkas Ģimenes digitālo aktivitāšu centrā, Limbažu Galvenajā bibliotēkā, Madonas novada bibliotēkā, Ogres Centrālajā bibliotēkā, Rēzeknes Centrālajā bibliotēkā, Saldus pilsētas bibliotēkā, Staiceles pilsētas bibliotēkā, Tukuma bibliotēkā, Valmieras bibliotēkā un Ventspils Galvenajā bibliotēkā, kā arī Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas, Rīgas Pārdaugavas pamatskolas, Latvijas Kultūras koledžas, RTU Arhitektūras fakultātes, Latvijas Universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes, Banku augstskolas, RISEBA un Biznesa augstskolas “Turība” bibliotēkās. Tāpat tiešraidi varēs vērot 15 Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras biznesa inkubatoros visā Latvijā, kā arī vairākās kopstrādes telpās: Skola6 radošo industriju centrs, Teikums, TechHub Riga, People Work un OraculeTang Space. 

Foruma oficiālās valodas ir angļu un latviešu valoda, tiešraidi varēs izvēlēties skatīties oriģinālvalodā vai ar sinhrono tulkojumu latviešu valodā. Pasākuma starpbrīžu laikā tiešraides skatītāji varēs vērot Mārtiņa Dauguļa intervijas ar pasākuma runātājiem un viesiem, sadarbībā ar TVNET. 

Ar pasākuma norises programmu var iepazīties mājaslapā 2019.tedxriga.com, kur arī iespējams iegādāties biļetes.

Pasākuma programma sadalīta četrās tematiskās sesijās.

Plkst. 9.30 pirmā sesija – Darīt kopā
Krists Saržants – komponists, pianists un aranžētājs
Marks Ritenbergs (Mark Rittenberg) – krīzes komunikācijas eksperts, pasniedzējs
Laura Arnicāne – minimāliste, zero waste aktīviste
Jānis Kreilis – uzņēmējs un platformas Your Move dibinātājs 
Ņikita Bezborodovs – bērnu psihiatrs, pasniedzējs 
Rihards Plešanovs – pianists, komponists un pasniedzējs


Plkst. 11.30 otrā sesija – Domāt kopā
Platons Buravickis – komponists un pianists
Alans Melikdjanjans (Alan Melikdjanian) – Youtube zvaigzne
Arnis Sauka – ekonomists un pasniedzējs
Indriķis Krams – biologs un pasniedzējs
Olga Kotova – uzņēmēja un piedzīvojumu meklētāja 


Plkst. 14.30 trešā sesija – Doties kopā
PRAGAII – eksperimentāls popmūzikas projekts
Ralfs Eilands – mūziķis, producents un komponists
Ilga Gedrovica – pārtikas inovatore un pasniedzēja
Andris Gauja – filmu režisors un scenārists
Liene Ozoliņa – socioloģe

Plkst. 16.30 ceturtā sesija – Būt kopā
Aleksandrs Tonisons (Aleksander Tõnnisson) – uzņēmējs un investors 
Ilvija Pūce – juriste un cilvēktiesību aizstāve
Dāvids Kļaviņš – klaviermeistars
Jānis Erts – sabiedriskais aktīvists
Anna Ķirse – komponiste 

Reklāma
Reklāma

 

TEDxRiga partneri ir OP Bank, Paulig, Laima, Lielbāta, Fazenda, Printful, Neiburgs, AlanDeko, Kaņepes Kultūras centrs, Latvijas Zaļais punkts, Rīgas Ekonomikas augstskola un Latvijas Nacionālā bibliotēka. Informatīvie atbalstītāji: Tvnet, Ir, JCDecaux.

TEDxRiga jeb neatkarīgi organizēts TED ideju forums Rīgā pirmoreiz tika rīkots 2012. gada jūnijā, gūstot milzu atsaucību. TEDx Youtube kanālā publicētie TEDxRiga video kopumā skatīti jau teju divus miljonu reižu. TEDxRiga ir visvairāk skatītais ideju forums Latvijā.

TED ir starptautiska bezpeļņas organizācija ar devīzi “Idejas, ar kurām vērts dalīties” (Ideas Worth Spreading). Organizācijas pamatmērķis ir iepazīstināt plašāku publiku ar dažādu nozaru speciālistu radītām idejām cilvēces attīstībai un dzīves kvalitātes un apkārtējās vides uzlabošanai. TED kustības ietvaros izcili cilvēki dalās savos stāstos līdz 18 minūtēm ilgās prezentācijās, iepazīstinot skatītājus ar savām idejām un sasniegumiem. Mājaslapā TED.com šo prezentāciju video skatīti jau vairāk nekā miljards reižu. 

TEDx ideju forumus savās pilsētās reizi gadā saskaņā ar TED izsniegto licenci rīko lielākie šīs organizācijas aktīvisti no visas pasaules. Tā ir iespēja ne vien popularizēt TED idejas dažādās pasaules malās, bet arī iesaistīt krietni plašāku runātāju un klausītāju loku savstarpējā komunikācijā, pasauli mainošu ideju veicināšanā un šo ideju pārvēršanā reālos darbos.