Bērnu vokālā studija MOMO rādīs uz muzikālu izrādi bērniem par naudas krāšanu un tērēšanu

Bērnu vokālā studija MOMO jauno sezonu uzsāk ar izglītojošu un atraktīvu koncertuzvedumu “Naudiņš un Jautriņš”. Uzvedumā stāstīts par finanšu pasaules jēdzieniem – kabatas naudu, euro, naudas krāšanas un tērēšanas likumiem, banku, algu, budžetu, kredītu –, lai bērniem saprotamā un atraktīvā veidā iemācītu finansiālo atbildību. 

FOTO: Shutterstock.com

Koncertuzvedums veidots pēc Jolantas Jērānes un Kristīnes Vilcānes grāmatas “Naudiņš mācās saprast naudu” motīviem. Izrāde piemērota ģimenēm – bērniem vecumā no 5 – 12 gadiem un vecākiem

Koncertuzveduma ideja radusies vokālās studijas MOMO skolotājām vasaras nometnēs, redzot bērnu kabatas naudas tērēšanas dažādos paradumus. “Bērni ar naudu rīkojas ļoti dažādi. Kādā nometnē viena no meitenēm visu vecāku līdziedoto naudiņu iztērēja pirmajās dienās un atlikušās nometnes laikā bija spiesta aizņemties no citiem bērniem. Kur pretī kāds puisis taupīja katru eiro un viņam saldējums sanāca vēl nometnes noslēguma dienā. Mūsdienās ar naudu jāprot rīkoties gan pieaugušajiem, gan bērniem, jo ātro kredītu pasaule vilina visus. Svarīgi iemācīties naudu ne tikai pareizi krāt, bet arī gudri tērēt,” stāsta koncertuzveduma mūzikas autore un MOMO skolotāja Dace Kravale.

Ieskats koncertuzvedumā
Sapņu mājā dzīvo brāļi Naudiņš un Jautriņš, kuri ir atšķirīgi kā monētas divas puses. Kādu dienu vecāki katram uzdāvina krājkasi un pirmo kabatas naudu. Aidā – pasaulē ir tik daudz lietu, kuras gribētos nopirkt! Bet, ko darīt, ja naudas pietrūkst, jo viss ir iztērēts saldumos? Palīgā dodas gudrais kaķis Maciņš.

Uzvedumā līdz ar bērnu vokālo studiju MOMO, piedalās deju studija “Ritms”, Jelgavas tehnoloģiju vidusskolas teātra studija. Galvenajās lomās: Laima Miltiņa un Salvis Sprūžs.

Koncertuveduma režisore Aija Treija, māksliniece Rita Missūne, horeogrāfe Elīna Gaitjukeviča.
Oriģinālmūzikas autore Dace Kravale, dziesmu tekstu autore Jolanta Jērāne.
Izrādes notiks VEF Kultūras pils Kamerzālē.

07.10.2018. plkst. 13.00 Labdarības izrāde ar ielūgumiem. Uz to ir aicināti dažādu bērnu namu bērni. 
Biļetes uz izrādēm 07.10.2018 plkst. 15.00, 19.10 un 25.10.2018. plkst. 19.00 pieejamas VEF Kultūras pils un Biļešu Paradīzes kasēs.


Par vokālo studiju MOMO
Bērnu vokālā studija MOMO ir viens no spēcīgākajiem bērnu ansambļiem Latvijā, ko apliecina augstie novērtējumi skatēs un konkursos. MOMO ar labiem panākumiem VEF Kultūras pilī darbojas jau 27 gadus. Darbības gaitā tapušas muzikāli izglītojošas izrādes bērniem par burtiem (Burtu rotaļas), skaitļiem (Burvju skaitļi), draudzību, mīlestību un labo darbu nozīmi (“Labo domu Ziemassvētki”, “Runcis Francis”, “Saldumu impērija”).

 

Reklāma
Reklāma