Muzikālā izrāde pusaudžiem "Zenīts" - stāsts par nebēdīgo skolas laiku

Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris arī jaunajā 2018. gadā turpina iepazīstināt jaunos klausītājus ar simfoniskās mūzikas krāšņumu un daudzveidību un jau 25. martā Lielajā ģildē atkal aicina uz Jāņa Šipkēvica muzikālo izrādi pusaudžiem "Zenīts" .

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Komponists šo dziesmu ciklu radījā šā gada vasarā, speciāli LNSO vasaras festivālam "LNSO Vasarnīca". Izrāde ir veidota kā paša Jāņa un viņa kādreizējā klasesbiedra, cikla dzejas autora Marta Pujāta intuitīvi emocionāls vēstījums par pieredzēto skolas gados.

 

Šajā dziesmu izrādē caur Jāņa Šipkēvica mūziku un Marta Pujāta dzejoļiem atdzīvosies ne vien skolotāja, bet arī neredzamais bērns ikvienā no mums.

 

Jānis Šipkēvics saka: “Tas ir savdabīgs psiholoģisks seanss, kurā ar dažādu žanru kompozīcijām tiek atjaunotas saites ar skolas laika maģisko pasauli. Muzikāli cikls ir tāds, kuru savam iztēles orķestrim it kā būtu uzrakstījis bērns. Ar vēlmi izprast apkārt notiekošo un piešķirt tam kādu rotaļīgu, eksistenciālu, smieklīgu, aizkustinošu, pārpasaulīgu un puiciski ikdienišķu jēgu.”

 

 

Dziesmu izrāde “Zenīts” tika nominēta Lielajai Mūzikas balvai 2017 kategorijā “Gada uzvedums".

Dzejoļu autors – Marts Pujāts, izrādes režisors – godalgotais Viesturs Meikšāns, scenogrāfe un tērpu māksliniece – Rūta Briede. Izrādē piedalīsies Rīgas Doma kora skolas audzēkņi Holgers Štāls, Kristaps Apkalns, Eremijs Sējāns un Eduards Jansons kopā ar “LNSO zenītansambli” diriģenta Gunta Kuzmas vadībā. Izrāde domāta bērniem vecumā no 6 līdz 15 gadu vecumam. Bērniem līdz 15 gadu vecumam biļetes cena – 7 EUR.

Reklāma
Reklāma

 

 

Programma sagatavota ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu mērķprogrammā ““Latvijas skolas somas” satura radīšana”.

 

Muzikālā izrāde pusaudžiem "Zenīts" notiks 25. martā plkst. 11 un 13 Lielajā ģildē.

Biļetes Biļešu Paradīze kasēs un online šeit.