Izrāde "Karavīrs"– arhaisms un simbolisms izrādē par tautu un ģimeni

Kustību un objektu monoizrāde „Karavīrs” ir arhaisks un reizē mūsdienīgs simbolisks vēstījums par sevis apzināšanos, piederību zemei, tautai, ģimenei, pašam sev. Kad šī piederība ir apzināta, seko vēlme gan ar iekšēju, gan ārēju spēku to nosargāt – noturēt savu vietu pasaulē.

Publicitātes foto

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Publicitātes foto


 Izrāde ir dziļi sakņota latviskajā dzīvesziņā, kas tikpat labi sasaucas arī ar citu tautu tradīcijām. Tajā izpaužas pasaules kultūru vienotais pamats. Vēstījums vienlaicīgi uztverams vairākos līmeņos un atvērts katra personīgai interpretācijai, kur nav pareizo atbilžu. Ar izmeklētu kustību mākslu, kur netrūkst ne dinamiskas ekspresijas, ne viegla maiguma, aktieris Edgars Lipors meistarīgi iejūtas dažādos tēlos. Izrādei caurvijas mijiedarbība starp sievišķo un vīrišķo enerģiju, starp iekšējo un ārējo spēka apziņu. Simboliski, latvietim tuvi objekti, kā puzurs, cirvis, kaklariņķis, josta un citi, tāpat oriģinālmūzika, papildina kustību valodu un stāsta stāstu. Stāstu par sevi, par ikvienu no mums.

 

Izrāde nav domāta pirmsskolas vecuma bērniem, bet pieaugušajiem. Tomēr pieredze rādā, ka bērnus var ņemt līdzi, jo no 4 gadu vecuma noskatās visu izrādi, lai gan izrādē saskata kaut ko citu nekā pieaugušie. Izrāde ir bez vārdiem.

Reklāma
Reklāma

Izrāde skatāma Latvijas Kara muzejā ( Vecīgā, Pulvertornī): 

23.oktobrī plkst. 11.00
24.oktobrī plkst. 11.00
25.oktobrī plkst. 18.00