Ko kinoteātrī "Splendid Palace" var redzēt no 10. februāra līdz 16. februārim?

Kinoteātris "Splendid Palace" aicina ielūkoties repertuārā no 10. februāra līdz 16. februārim.

Izrāde Alu cilvēks asprātīgā veidā parāda un apspēlē vīriešu un sieviešu atšķirīgo pasaules uztveri, liekot skatītājiem smieties divu stundu garumā.

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Izrāde "Alu cilvēks" asprātīgā veidā parāda un apspēlē vīriešu un sieviešu atšķirīgo pasaules uztveri, liekot skatītājiem smieties divu stundu garumā.

LIELAJĀ ZĀLĒ

OPERA „MANONA” ŽILS MASNĒ Ieraksts no Berlīnes operas

Operas skatuves sapņu komanda Anna Ņetrebko un Rolando Viljasons saviem skatītājiem ļaus baudīt Masnē darba „Manona” varoņu traģisko likteni, ko caurvij koķetīgums, spēcīga mīlestība, vieglprātība un dziļas saistības. 

Ņetrebko ir kā radīta šai lomai – bezrūpīgā, meitenīgā ķermeņa valoda, un balss, kas izstaro mirdzumu, siltumu, noslēpumu un ilgas.

Diriģents - Daniels Barenboims

Režisors - Vincents Patersons

Lomās: 

Manona Lesko - Anna Ņetrebko, Kavalieris de Grijē - Rolando Viljasons, Lesko - Alfredo Daza, Grāfs de Grijē - Christof Fischesser, Gijo de Norfontēns - Rémy Corazza, De Bretiņī - Arttu Kataja, Pusete - Hanan Alattar, Žavote - Gal James, Rozete - Silvia de la Muela

Lielajā zālē: 16. februārī plkst. 18:00. Ieeja: 7.00 Ls, 9.00 Ls 

 

ŠERLOKS HOLMSS: ĒNU SPĒLE, ASV (2011) Asa sižeta, piedzīvojumu, trilleris

Režisors: Guy Ritchie

Lomās: Robert Downey Jr., Jude Law, Noomi Rapace, Jared Harris, Eddie Marsan, Stephen Fry, Gilles Lellouche

Visu laiku populārākais un atjautīgākais detektīvs atgriežas - 30.decembrī uz lielajiem ekrāniem iznāk Gaja Ričija piedzīvojumu filma „Šerloks Holmss: ēnu spēle"!

Šerloks Holmss vienmēr ir bijis gudrākais un veiklākais... līdz brīdim, kad viņam pretī stājas kriminālās pasaules ģēnijs - profesors Moriartijs. Kopā ar allaž uzticamo doktoru Vatsonu detektīvam Holmsam nākas atšķetināt vēl nepieredzēti sarežģītu mīklu - Austrijas prinča slepkavību, kas ir tikai daļa no profesora Moriartija ģeniālā un ļaunā plāna. Ja Holmss nepagūs laikā atšķetināt Moriartija mīklu, neatgriezeniski mainīsies vēstures kurss.

Vecuma ierobežojums: 12+ - Līdz 12 g.v. – neiesakām Filma angļu valodā ar subtitriem laviešu un krievu valodā.  Lielajā zālē: 12.02. seanss 20:30, 13.02. seanss 15:30

Ieeja: 3.00 Ls; ar ISIC karti – 2.50 Ls. Otrdienās un pirmdienās kopā ar draugu – 1.50 Ls (izņemot svētku dienas un pirmizrādes).

 

MĀKSLINIEKS Komēdija, Francija, 2011

Režisors: Michel Hazanavicius

Lomās: Jean Dujardin, Berenice Bejo, John Goodman, James Cromwell

Holivuda, 1927.gads. Mēmā kino zvaigzne Džordžs Valentīns ir slavas zenītā: viņa filmām ir neiedomājami panākumi, viņu ieskauj kvēlu pielūdzēju pulks. Taču kinoteātros sāk parādīties skaņu filmas, un jaunais kino paģēr jau citādu aktierspēli un mīmiku. Sarūgtinoši, jo tas var kļūt par Džordža Valentīna karjeras galu. Tajā pašā laikā masu skatu aktrise Pepija Millere tikai sāk savu ceļu uz lielo kino...

Režisora Mišela Hazanavičusa filma "Mākslinieks" kļuva par 2011.gada Kannu kinofestivāla sensāciju, un titullomas tēlotājam franču aktierim Žanam Dužardēnam atnesa labākā aktiera godalgu.

Kinofestivāla "Baltijas pērle" atklāšanas filma "Mākslinieks" iekļauta ACME Film kolekcijā SMART.

Filma angļu un franču valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Lielajā zālē: 10.02. seanss 18:00, 11.02. seanss 20:30, 12.02. seanss 18:00, 13.02. seanss 20:30, 15.02. seanss 18:00               

Ieeja: 3.00 Ls; ar ISIC karti – 2.50 Ls. Otrdienās un pirmdienās kopā ar draugu – 1.50 Ls (izņemot svētku dienas un pirmizrādes).

 

MELANHOLIJA Dānija, Zviedrija, Francija, Vācija, Itālija, 2011. Drāma, fantāzija, trilleris

Režisors: Lars fon Trīrs

Lomās: Kristena Dansta, Šarlote Geinsbūra, Kīfers Sazerlends

Justīne un Maikls ģimenes un draugu lokā svin kāzas, taču svinības pēkšņi pārvēršas par katastrofu Visuma mērogā - atklājas, ka Zemei tuvojas planēta Melanholija. Tūkstošiem gadu gigantiskais briesmonis ir slēpies aiz Saules, bet te piepeši mainījis orbītu un nu traucas pretim Zemei. Ar katru stundu Melanholija ir aizvien tuvāk un tuvāk, un cilvēces cerības izdzīvot kļūst aizvien mazākas...

Skandalozā dāņu režisora Larsa fon Trīra jaunajā filmā lomas atveido Kirstena Dansta, kas par darbu filmā tika pie labākās aktrises balvas Kannu kinofestivālā, Šarlote Geinsbūra, Kīfers Sazerlends, Šarlote Remplinga, Stellans Skarsgārds un citi.

Filma „Melanholija" iekļauta ACME Film kolekcijā SMART.

Vecuma ierobežojums: 12+. Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Lielajā zālē: 10.02. seanss 20:30, 12.02. seanss 15:30, 15.02. seanss 20:30                    

Ieeja: 3.00 Ls; ar ISIC karti – 2.50 Ls. Otrdienās un pirmdienās kopā ar draugu – 1.50 Ls (izņemot svētku dienas un pirmizrādes). 

 

IEMĪĻOTIE Melodrāma, Francija, 2011, 145 min 

Režisors: Kristofs Onorē

Lomās: Kjāra Mastrojāni, Katrīna Denēva, Ludvena Sanjē, Luijs Garels, Milošs Formans

2011. gada Kannu kinofestivāla noslēguma filma

Sarežģīts, daudzslāņains mīlasstāsts, kura muzikālais risinājums aizsauc mūs uz „Šerbūras lietussargu” laikiem... No 60. gadu Parīzes līdz 21. gadsimta Londonai Madlēna un viņas meita Vera nepārstāj parādīties un izgaist savu iemīļoto vīriešu dzīvē. Tomēr nebūt ne visos laikos ir ļauts tā viegli un nepiespiesti mīlēt. Kā stāties pretī nepielūdzamajam laika ritējumam, kas liek izdzist pat visdziļākajām jūtām?

Filma franču valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā. 

Lielajā zālē: 13.02. seanss 18:00                    

Ieeja: 3.00 Ls; ar ISIC karti – 2.50 Ls. Otrdienās un pirmdienās kopā ar draugu – 1.50 Ls (izņemot svētku dienas un pirmizrādes). 

 

IZRĀDE „ALU CILVĒKS”

Galvenajā lomā: Ainārs Ančevskis / Jānis Jarāns 

Režisors: Juris Rijnieks 

Producē: Jaffa

Izrāde "Alu cilvēks" asprātīgā veidā parāda un apspēlē vīriešu un sieviešu atšķirīgo pasaules uztveri, liekot skatītājiem smieties divu stundu garumā. Kā teica kāds skatītājs: "Izrāde ir īsta ģimenes terapija". Četras veiksmīgas sezonas ir rādītājs, ka izrādi var skatīties ne vienu reizi vien, kā arī ieteikt to skatīties draugiem. Izrādes veidotāji sola izmaiņas arī izrādes scenogrāfijā. 

Robs Bekers ironiski asprātīgajai lekcijai “Alu cilvēks” vispārpieņemtus priekšstatus, stereotipus un savstarpējo attiecību klišejas kārtojis ap neapstrīdamu konstatējumu, ka jau kopš senseniem laikiem vīrieši ir mednieki, bet sievietes vācējas. Izrādē ir iespējams kārtīgi izsmieties, arī tad, ja beigās saprotam, ka smejamies mēs paši par sevi. 

Ieeja: 10Ls 

Biļetes var iegādāties visās „Biļešu serviss” kasēs, kā arī www.bilesuserviss.lv

Lielajā zālē: 14.02. plkst. 18:00, 14.02. plkst. 21:00

Vairāk informācijas: http://www.alucilveks.lv

 

MAZAJĀ ZĀLĒ

HABEMUS PAPAM - MUMS IR PĀVESTS Itālija, Francija 2010

Režisors: Nanni Moretti

Lomās: Michel Piccoli, Nanni Moretti, Jerzy Stuhr, Renato Scarpa

Reklāma
Reklāma

Spēlfilma “Habemus Papam” ir tradicionāls paziņojums latīņu valodā, kas nozīmē: „Mums ir pāvests!” Garīdznieku konklāvs vairākas dienas ir pavadījis nošķirtībā no ārpasaules, apspriežot dažādas kandidatūras. Arī cilvēku pūlis Sv. Pētera laukumā ir pacietīgi gaidījis. Visa spriedze koncentrējas uz to momentu, kad jaunievēlētais pāvests parādīsies uz balkona un sveiks visus ticīgos. Tomēr šajā brīdī rodas kāda visnotaļ negaidīta problēma – jaunajam pāvestam sākas panikas lēkme. Palīgā tiek saukts slavens psihoanalītiķis, kurš turklāt vēl ir ateists.

Nanni Moreti (1953, Itālija) ir itāļu režisors, producents, scenārists un aktieris, kura filmas vairakkārt nominētas Zelta Palmas zaram Kannu kinofestivālā – no tām Dēla istaba 2001. gadā šo apbalvojumu arī saņēma. Pēc studijām, 1970. gados pārdevis pastmarku kolekciju, lai iegādātos kinokameru. Viņa pirmā filma Ecce Bombo tūdaļ ieguva plašu atzinību un joprojām ir itāļu publikas iemīļota kinolente.

Filma itāļu valodā ar subtitriem latvieū un krievu valodā. 

Mazajā zālē: 10.02. seansi 16:30, 21:00, 11.02. seansi 16:30, 21:00, 13.02. seanss 16:30, 14.02. seanss 16:30, 15.02. seanss 16:30, 16.02. seansi 16:30, 21:00    

Ieeja: 3.00 Ls; ar ISIC karti – 2.50 Ls. Otrdienās un pirmdienās kopā ar draugu – 1.50 Ls (izņemot svētku dienas un pirmizrādes).

 

EKSĀMENS Lielbritānija, 2009, Trilleris, detektīvs

Režisors: Stuart Hazeldine

Lomās: Adar Beck, Gemma Chan, Nathalie Cox, John Lloyd Fillingham, Chukwudi Iwuji, Pollyanna McIntosh, Luke Mably, Jimi Mistry

Astoņi talantīgi kandidāti ir tikuši līdz pēdējam pārbaudījumam, lai saņemtu darbu noslēpumainā un spēcīgā kompānijā.

Nokļūstot telpā bez logiem, uzraugs dod kandidātiem 80 minūtes, lai atbildētu uz vienu vienīgu jautājumu, bet vai tas ir tik viegli ka izklausās? Viņš izstāsta trīs noteikumus, kurus viņiem obligāti jāievēro, savādāk dalībnieki tiks diskvalificēti: nedrīkst runāt ar viņu vai bruņoto apsargu pie durvīm, nedrīkst rakstīt uz papīra  un nedrīkst atstāt telpu. Eksāmens sākas...

Saņemot papīru ar uzdoto jautājumu, kandidāti konstatē, ka tas ir pilnīgi tukšs. Kad sākotnējās neskaidrības ir mazinājušās, viens neapmierināts kandidāts raksta: "Es uzskatu, ka esmu pelnījis ...” -  viņš nekavējoties tiek izvests no telpas. Atlikušie kandidāti drīz vien izdomā, ka viņi drīkst sarunāties tikai savā starpā. Viņi vienojas sadarboties, lai noskaidrotu jautājumu: tad viņi varētu sākt konkurēt, lai uz to atbildētu.

Angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Mazajā zālē:  13.02. seanss 21:00, 14.02. seanss 18:30, 15.02. seanss 21:00

Ieeja: 3.00 Ls; ar ISIC karti – 2.50 Ls. Otrdienās un pirmdienās kopā ar draugu – 1.50 Ls (izņemot svētku dienas un pirmizrādes).

 

KOLKA COOL Latvija, 2011. 92min

Režisors: Juris Poškus

Lomās: Andris Keišs, Artuss Kaimiņš, Iveta Pole, Aigars Apinis, Varis Piņķis, Māra ķiemel, u.c.

Vasarīgs stāsts par diviem brāļiem un viņu ilūzijām par sievietēm. Andžas precību piedāvājums liek viņa draudzenei Simonai pārdomāt savu izvēli. Viņu attiecības tiek pakļautas pārbaudei, kad no jūras negaidot pārrdodas Andžas vecākais brālis Gvido. Savstarpējas ambīcijas brāļus gan šķir, gan vieno. Filmā netrūkst ironisku situāciju, kautiņu un Kurzemes piekrastei raksturīgās bravūrības.

Studija: FA FILMA

Mazajā zālē: 10.02. seansi 14:30, 18:30, 11.02. seansi 14:30, 18:30, 12.02. seanss 14:30, 20:30, 13.02. seansi 14:30, 18:30, 14.02. seanss 14:30, 15.02. seanss 18:30, 16.02. seanss 18:30

Ieeja: 3.00 Ls; ar ISIC karti – 2.50 Ls. Otrdienās un pirmdienās kopā ar draugu – 1.50 Ls (izņemot svētku dienas un pirmizrādes).

 

ĀDA, KURĀ ES DZĪVOJU Spānija, 2011 Drāma, trilleris 

Režisors: Pedro Almodovar 

Lomās: Antonio Banderas, Elena Anaya, Marina Paredes 

Kopš viņa sieva guva apdegumus autoavārijā, Dr. Roberts Ledgards, ietekmīgs plastiskais ķirurgs, ieinteresējies par jaunas ādas izveidošanu, kas palīdzētu sievu glābt. Pēc divpadsmit gadiem viņam izdodas savā laboratorijā izstrādāt ādu, kas ir jutīga pret glāstiem, taču kalpo par vairogu kā pret ārēju, tā iekšēju agresiju, kam pakļauts mūsu lielākais orgāns. Lai to panāktu, viņš izmantojis šūnu terapijas sniegtās iespējas. 

Papildus gadiem, kas pavadīti pētījumos un eksperimentos, Robertam nepieciešams izmēģinājumu trusītis cilvēka veidolā, līdzzinātājs, un sirdsapziņas pārmetumi te ir lieki. Sirdsapziņas pārmetumi gan nekad nav sagādājuši grūtības, jo tie nav viņa dabā. Marilija, sieviete, kura gādājusi par viņu kopš dzimšanas brīža, ir viņa uzticamākā sabiedrotā. Un kas attiecas uz izmēģinājumu trusīti...

Ik gadu dučiem abu dzimumu jauniešu pazūd no mājām, nereti - sekojot savai gribai. Vienam no šiem jauniešiem nāksies dalīties greznajā savrupmājā “El Cigarral” ar Robertu un Mariliju un ne aiz brīva prāta. Vecuma ierobežojums: + 12 

Filma spāņu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā. Mazajā zālē: 14.02. seanss 21:00. Ieeja: 3.00 Ls; ar ISIC karti – 2.50 Ls. Otrdienās un pirmdienās kopā ar draugu – 1.50 Ls (izņemot svētku dienas un pirmizrādes).

 

VESTIBILĀ 

IZSTĀDE „DZIMUŠI RĪGĀ - SLAVENI PASAULĒ”

SIA ”Rīgas nami” pasākumu centrā – vēsturiskajā kinoteātrī ”Rīga”/”Splendid Palace” apmeklētājiem ir iespēja ielūkoties izstādes "Dzimuši Rīgā - slaveni pasaulē" ekspozīcijā katru dienu no plkst. 10:00 līdz 20:00. Pastāvīgā ekspozīcija tapusi SIA ”Rīgas namiem” sadarbībā ar Latvijas institūta speciālistiem.

Projekta mērķis ir iepazīstināt rīdziniekus un Rīgas viesus ar vistalantīgākajiem rīdziniekiem, kas kļuvuši slaveni ne vien Latvijā, bet Eiropā un visā pasaulē. Šos uzvārdus vieno vārds „izcilība” – Mihails Barišņikovs, Sergejs Eizenšteins, Mihails Tāls, Gunārs Birkerts, Vera Muhina, Raimonds Pauls, Kārlis Skrastiņš, Mariss Jansons…. Pavisam ekspozīcijā ietvertas 16 personības, kuru fotoportreti papildināti ar izzinošo informāciju par katras personības biogrāfiju un nozīmīgākajiem sasniegumiem, lai veidotu priekšstatu, kāpēc šie cilvēki ir izpelnījušies nedalītu atzinību Latvijā un tālu ārpus tās robežām.

Latvija ir lielisks paraugs tam, ka lielas idejas un lielas personības dzimst relatīvi mazās valstīs un pilsētās. Dinamiskie vēstures spēki, kas ir kaldinājuši šodienas Rīgu un Latviju, ir atstājuši nospiedumu šejienes cilvēkos, veidojot šejieniešiem raksturīgu un unikālu īpašību un vērtību kopumu.

 

JAUNAJĀ ZĀLĒ

RĪGAS IMPROVIZĀCIJAS TEĀTRIS

Rīgas Improvizācijas teātris piedāvā improvizācijas vakaru divās daļās, pašā Rīgas sirdī - Kino „Splendid Palace” Jaunajā zālē, kuru laikā tiks izspēlēti vairāki īsti stāsti par skatītājiem interesējošām tēmām. 

Vakara gaitā jautras atmosfēras gaisotnē darbosies bārs.

RIT Improvizē: Raimonds Ruzenieks Valdis Sils, Viesturs Vizulis, Jānis Rozenvalds, Elīna Geida, Edgars Neilands

Mūzika: Mārtiņš Zilberts vai Guntis Cimiņš

Gaismas: Georgs Kozulis

Pasākuma ilgums: 2h

Ieeja no plkst. 19:30

Jaunajā zālē: 10.02. plkst. 20:00 

Biļetes iespējams iegādāties visās „Biļešu Serviss” kasēs, kā arī www.bilesuserviss.lv

Vairāk informācijas: http://www.improvizacija.lv

 

RĪGAS STĀSTS / RIGA STORY

Tūristu skaita pieaugums Rīgā kalpojis kā pamudinājums šī darba tapšanai – SIA „Rīgas nami” vēlas demonstrēt tūristiem mūsu pilsētas bagātību – 800 gadu seno vēsturi, pilsētas attīstību cauri gadsimtiem, radīt Rīgas īpašo stāstu.

SIA Rīgas nami un Vides Filmu studija piedāvā Rīgas viesiem jaunu tūrisma produktu - 30 minūšu garu dokumentālu filmu par Rīgu - „Rīgas stāsts/Riga Story”. Filma kalpo kā uzziņas materiāls un stimuls tālākai Rīgas kultūrvēsturisko pieminekļu apskatei, mudina turpināt iepazīt Rīgu tuvplānā.

Filmu veidotāji – scenārists Pēteris Krilovs, režisors – Dainis Kļava, operators – Valdis Celmiņš, mākslinieks Edmunds Jansons, oriģinālmūzikas autors Kārlis Auzāns, vēsturnieks-konsultants – Valdis Klišāns, tulkotāji – Dzintra Džonsa un Kārlis Streips (angļu valoda), Darja Kulagina (krievu valoda), teksta autors – Marats Samauskis, aizkadra balss – Grehems Džonss (angļu valoda), Anatolijs Fetčins (krievu valoda), operatora asistenti – Arvīds Celmalis, Ernests Kļaviņš, krāsu korekcija – Uģis Olte, filmas HD pēcapstrāde – Krišs Rozins. 

Filma katru dienu tiek demonstrēta kinoteātra „Splendid Palace” Jaunajā zālē.

Seansu sākums: 

10.00 (ENG), 11.00 (RUS), 12.00 (ENG), 13.00 (RUS), 14.00 (ENG), 15.00 (RUS). 

Ieeja: 5.00 Ls, bērniem 2.00 Ls. Grupu biļetes, sākot no 10 cilvēkiem, 4.00 Ls.

 

Kases darba laiks: no 10:00 līdz pēdējā seansa sākumam.