Mīļš stāsts par cilvēku un viņa suni – rakstnieces Mairas Dobeles un mākslinieces Rebekas Lukošus komikss “Es tevi gaidīju”

Bērnu grāmatu izdevniecība “Liels un mazs” izdod rakstnieces Mairas Dobeles un mākslinieces Rebekas Lukošus komiksu “Es tevi gaidīju”. Grāmata piemērota visa vecuma bērniem un viņu ģimenēm.
Stāsta varoņu sirsnīgā kopā dzīvošana atgādina, ka dzīvniekiem ir sava domu gaita un vajadzības – ne vienmēr cilvēkam saprotamas un nolasāmas.

FOTO: Publicitātes foto

Stāsta varoņu sirsnīgā kopā dzīvošana atgādina, ka dzīvniekiem ir sava domu gaita un vajadzības – ne vienmēr cilvēkam saprotamas un nolasāmas.

Komikss “Es tevi gaidīju!” stāsta par cilvēka un viņa mīļdzīvnieka attiecībām. Katram suņa saimniekam atpazīstamās, vienkāršās dzīves situācijās galvenais varonis ir suns, vārdā Švamme, kurš vienmēr uzticīgi gaida savu saimnieci Vilmu. Stāsta varoņu sirsnīgā kopā dzīvošana atgādina, ka dzīvniekiem (tāpat kā bērniem, salīdzinājumā ar pieaugušajiem) ir sava domu gaita un vajadzības – ne vienmēr cilvēkam saprotamas un nolasāmas. Vilma ir vecāka sieviete ar lielu dzīves pieredzi. Viņa vienmēr atrod veidu, kā Švammes suniskos nedarbus virtuvē vai priekšnamā uztvert pozitīvi. Viņi abi viens otram palīdz nomierināties un sakārto ikdienu. Un, protams, Vilmai ir jāatgādina savam draugam, kurš sajūsmā rotaļājas ar taureni, ka viņš ir aizmirsis, kāpēc tika izvests ārā – svarīgā kaku tēma neizpaliek, gluži tāpat, kā tas ir katra suņa aprūpētāja dzīvē. 

Maira Dobele veidojusi komiksa sižetu, Rebeka Lukošus komiksa vizuālo struktūru, ilustrācijas. Grāmata iekļaujas izdevniecības nospraustajā darbības virzienā – attīstīt komiksa žanru Latvijā, pievēršoties gan nopietnām vēstures tēmām, gan cilvēcisko attiecību, gan dabas un vides tematikai, un mazināt sabiedrības aizspriedumus pret komiksu kā it kā tikai izklaidējošu žanru.

 

Reklāma
Reklāma

Rebeka Lukošus (1995) ir viena no uzlecošajām zvaigznēm Latvijas laikmetīgajā ilustrācijā. Īpašu atzinību izpelnījusies viņas bilžu grāmata “Nepaklausīgais vectēvs”, kas izdota arī somu un korejiešu valodā, bet “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas” balsojumā saņēma pirmo vietu vecuma grupā 5+. 

 

Rakstniece un dokumentālā kino režisore Maira Dobele (1976) saņēmusi Latvijas literatūras gada balvu par prozas grāmatu pusaudžiem “Nepareizas dzīves skola”. Kopā ar mākslinieku Reini Pētersonu veidojusi attīstošo bilžu grāmatu sēriju pirmsskolas un jaunākā skolas vecuma bērniem "Kā Lupatiņi mācījās". 

Saistītie raksti