“Liels un mazs” izdod Ineses Zanderes stāstu bērniem “Neredzamie plāksterīši”

Bērnu grāmatu izdevniecība “Liels un mazs” sagādājusi pirmsskolas un jaunākā skolas vecuma lasītājiem Ineses Zanderes grāmatu “Neredzamie plāksterīši” ar mākslinieces Kristas Bitmetes ilustrācijām.
Kur atrast plāksterīšus neredzamiem, bet sāpīgiem pušumiem?

FOTO: Publicitātes foto

Kur atrast plāksterīšus neredzamiem, bet sāpīgiem pušumiem?

Grāmatas varone Anete saskaras ar ikdienas situācijām, kurās reālu pušumu nav, bet sāp. Tās ir tā saucamās “sirdssāpes” – neveiksmes, vilšanās, apvainojumi vai strīdi. 

To radītajiem neredzamajiem pušumiem nevar uzlikt reālus plāksterīšus. Te var līdzēt tikai neredzamie – mierinājums, mīļums, draudzīgums. 

 

Kur atrast plāksterīšus neredzamiem, bet sāpīgiem pušumiem? “Meklējiet nevis aptiekā, bet stāstā!” iesaka autore.

 

Māksliniece Krista Bitmete spējusi iztēlē radīt un ilustrācijās iedzīvināt šos plāksterīšus kā rosīgus krāsainus vīriņus, gatavus visur piedalīties un palīdzēt. Viņi patiešām ir tepat apkārt, mūsu mājās un mūsu kabatās, tikai jāiemācās tos atrast un īstajā brīdī saukt palīgā. To labi prot Anetes mamma – taču līdz grāmatas beigām iemācās arī Anete.  

 

 

Inese Zandere turpina rakstīt bērniem īsus stāstus, kas iznāk bagātīgi ilustrētās lasāmgrāmatās. Tās ir gandrīz vai bilžu grāmatas, un tomēr ne klasiskā izpratnē: latviešu bērnu literatūrā aizvien vēl tiek uzturēta dzīva ilustrēto lasāmgrāmatu tradīcija, kur teksta apjoms ir lielāks, nekā bilžu grāmatās, tomēr stāsti nav gari un ir diezgan viegli izlasāmi. Tie uzrakstīti viegli, bet skar nopietnas, svarīgas tēmas.

 

Reklāma
Reklāma

Jaunā ilustratore Krista Bitmete studējusi dizainu Dānijā un Latvijas Mākslas akadēmijā, un arī šobrīd turpina studijas LMA Grafikas nodaļas maģistrantūrā. Kopš 2018. gada viņa veidojusi grāmatu, žurnālu un mājas lapu ilustrācijas, sienas glezojumus, iepakojuma dizainu un apģērbu apdruku. Sadarbojusies ar iezdevniecību “Zvaigzne ABC”, piedalījusies Vara Klausītāja “Zīmējumu teātrī”. 

 

 

Kristas zīmējumiem piemītošā līnijas izteiksmība lāvusi viņai radīt spilgtu grāmatas galvenās varones tēlu.

 

Grāmatas izdošanu līdzfinansē Valsts kultūrkapitāla fonds.

Izdevniecības „Liels un mazs” grāmatas par vislabāko cenu iespējams iegādāties izdevniecības mājas lapā lielsmazs.lv, kā arī visos lielākajos grāmatu veikalos Latvijā.

 

Sekot izdevniecības jaunumiem var sociālo tīklu kontos: facebook.com/lielsunmazs un instragram.com/lielsunmazs.

Saistītie raksti