“Liels un mazs” izdod Johannas Šaibles neparasto bilžu grāmatu “Reiz bija un reiz būs”

Bērnu grāmatu izdevniecībā “Liels un mazs” iznāk šveiciešu autores Johannas Šaibles (Johanna Schaible) bilžu grāmata “Reiz bija un reiz būs”, kas veltīta “rītdienas pieaugušajiem un vakardienas bērniem”.
Grāmata saņēmusi daudzas godalgas, tostarp Šveices bērnu literatūras balvu 2022.

FOTO: Publicitātes foto

Grāmata saņēmusi daudzas godalgas, tostarp Šveices bērnu literatūras balvu 2022.

Grāmata aizved ceļojumā cauri laikam – kā izlidojot cauri miljoniem gadu. Tā sākas senā pagātnē, pa vidu sasniedz tagadni un tad ar saviem jautājumiem ved mūs nākotnē. Šis ceļojums vizuāli attēlots unikālā veidā: grāmatas lappuses kļūst mazākas, kad tuvojamies tagadnei, lai atkal kļūtu lielākas, kad virzāmies nākotnē.

 

 

Pirms miljardiem gadu veidojās zemes virsma. 

Pirms vairākiem tūkstošiem gadu cilvēki uzbūvēja ko patiešām lielu. 

Pirms mēneša vēl bija rudens. 

Cikos tu celsies rīt no rīta? 

Kā tu nākamgad svinēsi dzimšanas dienu? 

Kādu nākotni tu vēlies?

 

 

Grāmata liek domāt plašā mērogā, sasaistot sevi un savu personisko, tuvo apkārtējo pasauli ar visu zemeslodi, dabas un cilvēku eksistenci kopumā.

Reklāma
Reklāma

 

 

Autore ar šīs grāmatas ieceri guva lielu atzinību dPICTUS konkursā Unpublished Picturebook Showcase 2019, kura žūrijā bija arī “Liels un mazs” direktore Alīse Nīgale. Uzreiz pēc tam grāmata tika pirmizdota Zviedrijā, bet nu jau iznākusi vairāk kā 10 valodās visā pasaulē. 
 

 

Grāmata saņēmusi Bologna Ragazzi Award 2022 kategorijā Opera Prima, kā arī  Šveices bērnu literatūras balvu 2022 un Zviedrijas grāmatu dizaina balvu Svensk Bokkonst 2021.

 

Johanna Šaible dzimusi 1984. gadā Šveicē. Viņa studējusi dizainu un mākslu Lucernas Universitātē, dzīvo Bernē. Viņas darbi, kuros sastopas dažādi mākslas žanri, tiek izstādīti visā pasaulē. 

Johanna vada mākslas studiju Kidswest, kurā bērnus un jauniešus ieved mākslas un kultūras pasaulē un veicina viņu radošos eksperimentus.

 

Par grāmatas tapšanu vairāk var lasīt bilžu grāmatu veidotāju blogā (angļu valodā):
ŠEIT.

 

Izdevniecības "Liels un mazs” grāmatas par vislabāko cenu iespējams iegādāties izdevniecības mājas lapā lielsmazs.lv, kā arī visos lielākajos grāmatu veikalos Latvijā.

Saistītie raksti