Jauns fantāzijas romāns: smilšu un vēju simfonija “Tuksnešu bridēji”

“Smilšu vētra pieņemas spēkā. Putekļu haoss ir padarījis mani aklu. Atliek paļauties vien uz sajūtām un vēja kliedzieniem, lai spētu saprast, kas visapkārt notiek. Zābakos iekļuvušie akmentiņi dursta pēdas, katrs solis sāp. Man jāizkļūst no vētras, es šeit neapstāšos.” Tā sākas jaunās latviešu autores Katrīnas Kronbergas pirmais romāns “Tuksnešu bridēji”.
Šis darbs viennozīmīgi liekams labas literatūras plauktā ikviena fantāzijas romānu cienītāja mājās. 

FOTO: Publicitātes foto

Šis darbs viennozīmīgi liekams labas literatūras plauktā ikviena fantāzijas romānu cienītāja mājās. 

“Tuksnešu bridēju” smilšu un vēja auku poētika atgādinās Frenka Herberta satriecošo zinātniskās fantastikas darbu “Kāpa” (iespējams, ir redzēta arī filma ar tādu pašu nosaukumu), taču Katrīnas Kronbergas pieeja ir gluži cita. 
 

Pēc globālas katastrofas pasaule pārvērtusies tuksnešu klaidos, kuros patvērumu daudzviet radušas ļoti atšķirīgas kopienas. 

 

Viena no tām – Silmale, Ofēlijas Dūkas mājas, kas vēl aizvien glabā atmiņas par veco pasauli. Kādu dienu Silmalē ierodas ceļotājs, un Ofēlijas dzīve sagriežas kājām gaisā. Ir pamodušies meitenes instinkti – gan urdoša vēlme atrast sevi pieaugušo pasaulē, gan ilgas pēc Ceras – vietas, kurā varētu tikt apmierinātas visas cerības un gaidas un kura sniegtu pilnīgu drošību.
Tuksneša smilšu un vēju melodijas pavadīta, Ofēlija dodas tālā ceļā, un viņai uzrodas biedrs – Hanss, kurš, iespējams, nepavisam nav tas, par ko uzdodas… 

Kas īsti ir Hanss un vai Ofēlijai izdosies sasniegt Ceru? Izbaudiet šo darbu, kas viennozīmīgi liekams labas literatūras plauktā ikviena fantāzijas romānu cienītāja mājās. 

Reklāma
Reklāma

Katrīna Kronberga ikdienā darbojas IT pasaulē, analizējot un projektējot datorsistēmas, un brīvajā laikā nodarbojas ar stāstu un dzejas sacerēšanu. Rakstot zinātnisko fantastiku, viņai noder zināšanas, kas iegūtas Rīgas Tehniskās universitātes datorzinātņu maģistra studijās, kā arī izpratne par simboliku un tēliem, kuru Katrīna iemantojusi Literārās Akadēmijas dzejas meistardarbnīcā. Savos darbos viņai ļoti patīk apskatīt cilvēku psiholoģiju, identitāti un spēju pielāgoties un mainīties, un tieši pašizziņas aspekts ir romāna “Tuksnešu bridēji” spilgtākā puse.  
 

Pieejama arī e-grāmata

www.zvaigzne.lv

Saistītie raksti