Izdota pirmā grāmata bērniem par adopciju “Austra, mākoņi un mazais putniņš”

Septembra nogalē iznākusi bērnu grāmata “Austra, mākoņi un mazais putniņš”, kas ir pirmā latviešu oriģinālliteratūra, kas kalpos kā labs pamats atklātu sarunu rosināšanai par bērna pagātni ģimenēs, kuras savā mīlestībā uzņēmušas bērnus. Tā noderēs adoptētājiem, audžuvecākiem, aizbildņiem un visiem interesentiem. Grāmatas stāsta autore ir Zane Zusta, bet māksliniece – Krista Bitmete.
Grāmatu bez maksas ikviena bērnu uzņemošā ģimene varēs saņemt savā ārpusģimenes aprūpes atbalsta centrā visā Latvijā.

FOTO: Publicitātes foto

Grāmatu bez maksas ikviena bērnu uzņemošā ģimene varēs saņemt savā ārpusģimenes aprūpes atbalsta centrā visā Latvijā.

“Ikviens audžuvecāks un adoptētājs zina, ka ģimenes veidojas dažādi – ne vienmēr bērni tajās piedzimst. Lai šo stāstu izstāstītu ģimenēs uzņemtajiem bērniem, vecākiem nereti nepieciešams atbalsts, jo bērnu piedzīvotie dzīves stāsti bieži ir sarežģīti, bet daži jautājumi – grūti atbildami. Mūsu darba pieredze un psihologu ieteikumi liecina, ka atklātas sarunas par ģimenes uzņemto bērnu pagātni palīdz veidot veselīgākas un uzticības pilnākas attiecības jaunajā ģimenē. 

Lai atbalstītu adoptētājus, audžuvecākus un aizbildņus sarunās ar bērniem, ir tapis šis īpašais stāsts par mazo Austru un viņas satikšanos ar mammu,” 

skaidro Latvijas SOS bērnu ciematu asociācijas direktore Ilze Paleja.

 

Grāmata tapusi, atzīmējot Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācijas 25 gadu darbības jubileju. Pateicoties Sabiedrības integrācijas fonda finansējumam, grāmata bez maksas nonāks ikvienas uzņemošās ģimenes – adoptētāju, audžuģimeņu un aizbildņu rīcība. Ikviena uzņemošā ģimene grāmatu varēs saņemt savā ārpusģimenes aprūpes atbalsta centrā visā Latvijā.

 

“Atklāta saruna ar bērnu ir svarīga jebkurā ģimenē. Maziem bērniem nav aizspriedumu par tēmām vai sajūtām, kuras nedrīkstētu skart, bērniem nav kauns, bērni ir atvērti un uz dialogu vērsti, jo viņi vēl tikai izzina pasauli un sevi. Tie, kuri mēdz justies neērti, runājot par grūtām tēmām, ir pieaugušie. 

Adopcija viennozīmīgi nav viegla tēma, tāpēc ceru, ka šī grāmata veicinās atklātu sarunu un būs labs palīglīdzeklis pieaugušajiem sarunā ar bērnu, kas arī ir iemesls šīs grāmatas tapšanai,” 

stāsta rakstniece Zane Zusta atklājot, ka grāmatas iniciatore bijusi kāda mamma, kura paudusi lūgumu pēc šāda veida materiāla.

 

Reklāma
Reklāma

Grāmata sagatavota un izdota projekta Nr. 2022.LV/NVOF/MAC/060/04 ietvaros ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. 

 

Grāmatas papildtirāžu interesenti var iegādāties SOS bērnu ciematu labdarības veikalā.

 

 

Par SOS bērnu ciematiem

Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija ir nevalstiska labdarības organizācija, kas nodrošina ilgtermiņa ģimenisku aprūpi bez vecāku gādības palikušiem bērniem un uztur ģimeņu atbalsta centrus un ārpusģimenes aprūpes atbalsta centrus “Airi vecākiem” vairākās Latvijas pašvaldībās. Divu SOS bērnu ciematu audžuģimenēs (Īslīcē un Valmierā), četrās integrētajās SOS ģimenēs, kā arī SOS jauniešu mājā Jelgavā – atbalstu, drošību un jaunas mājas raduši 120 bērni un jaunieši no visas Latvijas. Kopumā visās SOS bērnu ciematu īstenotajās atbalsta programmās gada laikā palīdzību saņem vairāk nekā 1200 bērnu.

Saistītie raksti