Rīgas cirka skola aicina uz ģimenes izrādi "Pasaki man pasaku!"

Noslēdzoties mācību gadam, Rīgas cirka skola aicina uz izrādi “Pasaki man pasaku!”. Sapņu un fantāzijas motīvu caurvītais iestudējums adresēts visu paaudžu skatītājiem. Izrādes notiks Rīgas cirkā 5., 6. un 7. jūnijā plkst. 18.30.
Rīgas cirka skolas audzēkņiem nu jau par tradīciju kļuvis veidot semestra noslēguma izrādi.

FOTO: Publicitātes foto

Rīgas cirka skolas audzēkņiem nu jau par tradīciju kļuvis veidot semestra noslēguma izrādi.

Rīgas cirka skolas audzēkņiem nu jau par tradīciju kļuvis veidot semestra noslēguma izrādi. Iestudējumā savijas teātra un cirka elementi, kā arī disciplīnu dažādība – akrobātika, gaisa akrobātika, žonglēšana, dažādas līdzsvara disciplīnas un klaunāde. Iestudējumā piedalās audzēkņi vecumā no 7 līdz 17 gadiem.

 

“Pasaki man pasaku!” ir stāsts par kādu dzīves nomāktu vīru, kurš nejauši iekāpj pasaku vilcienā bez galastacijas. Šis kļūst par aizraujošāko braucienu viņa dzīvē – visapkārt mainās tēli, notikumi un varoņu noskaņojumi, bet pēcāk var tikai minēt, vai viss piedzīvotais ir bijis spilgts sapnis vai kāda jaunatklāta realitāte.

 

Izrāde tapusi, Rīgas ccirka skolas treneriem un audzēkņiem sadarbojoties ar režisori Antru Leiti-Straumi. “Izrādes vēstījumu var nolasīt vairākos līmeņos, jo vēlējos uzrunāt visu paaudžu skatītājus,” stāsta izrādes režisore. 

 

“To var uztvert kā fantāzijas stāstu, bet var arī atpazīt dažādus simbolus, emocijas un saskatīt kultūratsauces. Mums ir iespēja baudīt izrādi, priecāties par bērnu un jauniešu prasmēm, bet vienlaikus ir iespēja aizdomāties, vai arī mūsos pašos nemīt šis nogurušais vīrs ar smago dzīves čemodāna bagāžu – noilgojies pēc dzīves pārmaiņām. 

 

Reklāma
Reklāma

Izrādes atspēriena punkts bija grupas Cosmos dziesma “Pasaki man un tev” – dziesmā pieminēts pasaku vilciens un spilgti varoņi, no kuriem dažus, piemēram, lapsu-operdziedātāju, satiksim arī izrādē. “Pasaki man pasaku!” ir sava veida aicinājums meklēt ceļu pie sevis un nekad neapstāties,” turpina Antra Leite-Straume.

 

Rīgas cirka skolas vadītāja Līva Tauriņa teic: “Šī ir lieliska iespēja ne tikai skatītājiem baudīt cirka mākslu, bet arī audzēkņiem demonstrēt savas prasmes un iegūt uzstāšanās pieredzi. Šogad iespēja piedalīties izrādē ir katram cirka skolas audzēknim – neatkarīgi no apgūstamās disciplīnas vai sasniegtajiem rezultātiem.”

 

Rīgas cirka direktore Māra Pāvula: “Šogad noslēgusies jau septītā Rīgas cirka skolas sezona. Šis iestudējums ir apliecinājums tam, ka Latvijas cirkam ir nākotne – ir jauna, talantīga paaudze, kas alkst ar cirku saistīt savu profesionālo dzīvi. Taču tas ir arī vēl viens atgādinājums, ka Latvijā ir nepieciešams cirka izglītību attīstīt arī profesionālā un augstskolas līmenī. Turklāt tam jānotiek jau tuvākajā nākotnē.”

 

“Pasaki man pasaku!” apmeklētājiem būs iespēja arī apskatīt atklāšanas sezonas programmā iekļauto vēsturisko plakātu un fotogrāfiju izstādi “Jautrības metamorfozes” – priekšmetisku, tekstuālu un fotogrāfisku ceļojumu no vairāk nekā 100 gadus tālas cirka vēstures līdz nesenākai pagātnei. 

Saistītie raksti